^

Zdraví

Zmírňující krémy na nohy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Živá, bez prasklin a trhlin, kůže na nohou je nejen neestézní vzhled, ale i bolestivý pocit. Pata a celou nohu vždy trpí těžkou zátěží. Není to jen nedostatek krásy, ale i nepohodlí: nohy svědí, kůže je rychle hrubá, rána se objeví. Zbavit se tohoto problému může být kvalitativní změkčovací krém pro nohy.

Indikace Změkčovací krémy pro nohy

Všechny výše uvedené a tam jsou indikace pro použití změkčující krém pro nohy. Bez ní můžete sotva dosáhnout měkké, bez drsnosti, kukuřice a mozoly na kůži nohou. Bohužel, toto je zaznamenáno, když je problém ignorován. Ona ukazuje a dokazuje, že pravidelně a hlavně se jí nešetřila správně, nemyslela si, že je to důležité. Ale není to příliš pozdě na to, aby se situace vyřešila. Dnes je nedostatek výběru takové krémy: v prodeji jsou jak demokratické v ceně, tak drahé, známé světové značky.

Názvy změkčovacích nožních krémů

Pro ty, kteří se rozhodli vážně pomoci svým nohám a při debutování v jejich akvizici, je možné doporučit ty nejpopulárnější. Zde jsou názvy změkčovacích krémů pro nohy, které používají velmi mnoho a ne první rok:

  • krém na nohy "sto receptů krásy";
  • noční krém "Avon";
  • noční krém "DiDerm";
  • noční krém "Oriflame";
  • Krém na nohy "Belita".

Není to úplný seznam - může pokračovat. Ale také tyto několik krémů pomohou dát do pořádku problém kůže nohou.

trusted-source[1]

Formulář vydání

Na příkladech několika změkčovacích nožních krémů můžete vidět, jak fungují.

Krém "sto receptů krásy"

Pod touto značkou nabízí celou řadu kvalitní kosmetiky. Máte-li na mysli změkčovací nožní krém "Jedenáct krása Recepty", je populární nejen kvůli své demokratické ceně. Tento krém nemá žádné věkové omezení a je vhodný pro ženy s jakýmkoliv typem kůže.

Díky kukuřičnému oleji a dýňové dužině krém úspěšně odolává suchu pokožky nohou, obnovuje ji, uvolňuje suchost a odlupuje. Vizuálně je efekt stejně působivý: nohy jsou dobře upravené, pokožka hladká a měkká. Je třeba poznamenat příznivý vitaminizační a regenerační účinek tohoto domácího krému. Ale také ne všechny jeho pluses: krém nezkazí oblečení a obuv, rychle se vstřebává, nenechává tučný film. Při aplikaci je to jednoduché: na čistou nohu je nutné umístit malé množství krému a trochu masírovat.

trusted-source[2]

Krém na nohy "Avon"

Většina žen je obeznámena s touto společností, která vyrábí pouze vysoce kvalitní kosmetiku a výrobky osobní péče. Vytvoření krému na nohy "Avon", společnost nezměnila svůj princip: účinnost a přijatelnou cenu. Pokyny k jeho použití poskytují jasná a ověřená doporučení. Oni byli doplněni těmi, kteří kdysi zkusili Avon smetanu, zvýšili ji na hodnost trvalého.

Takže, co potřebujete vědět a dělat pro maximální efekt:

  • Před nanášením krému se umyjte nohy;
  • aplikujte "Avon" na celou nohu normální vrstvou, bez "excesů", kdykoli je to možné, brouste ji co nejvíce;
  • Zvedněte nohy vertikálně po dobu nejméně 10 minut.

Poslední věc by měla být věnována zvláštní pozornost: v této poloze, plus otáčení nohou, dostane krev příležitost k aktivnějšímu pohybu. To snižuje riziko křečových žil.

Krém na nohy "Belita"

Běloruské výrobce, kteří vyrábějí nožní krém "Belita" v anotaci, zdůrazňují jeho schopnost dezinfikovat nohy. To je významný přírůstek protizánětlivých a antiseptických vlastností krému. Efekt poskytuje olej z čajovníku a vitamíny PP a A. Tyto základní složky také zjemňují pokožku nohou. "Belita" se doporučuje ženám s jakýmkoliv druhem pokožky. Jediné omezení - věk by neměl být mladší 18 let.

Princip použití je prakticky stejný jako ostatní krémy pro péči o nohy. Hlavní věcí je použít "Belita" na čisté a dobře otřené nohy, lehce masírovat. Udělej to podle potřeby.

Krém na nohy "Oriflame"

Také dobře známá značka, jejíž kosmetika již dlouho získala uznání milionů žen.

Krém na nohy "Oriflame" má v podstatě dvě složky: pšeničné klíčky a pomerančový květ. První aktivně vyživuje suchou pokožku. Druhá také ji aktivně zmírňuje. Praxe ukázala, že tento krém pomáhá udržovat pedikúru déle. Navíc je velmi efektivní při relaxaci masáže nohou.

Krém na nohy "DiDerm"

Ženy ocenily domácí krém na nohy "DiDerm". Ve složení obsahuje komplex složek, které zadržují vodu: glycerin, alanton a močovinu. Pomáhají zjemnit vrchnou vrstvu kůže, zabraňují její tvorbě a zhrubnutí. Několik druhů olejů rostlinného původu - slunečnice, kokosové ořechy a avokádo působí jako ochrana proti vlhkosti, neumožňují ztrátě normálního množství. Má smetanový a antibakteriální účinek: přítomnost extraktu z šalvěje, kafru a farnesolu odolává infekci.

Krém obsahuje vitaminový komplex vitamínů A, E a F. Jsou zodpovědní za metabolický proces. K uzdravení ran na kůži nohy v krému se přidávají nanuk, máta a již jmenovaná šalvěj.

trusted-source[3]

Farmakodynamika

Tvůrci změkčovacích krémů na nohy, bez ohledu na zemi původu, jsou vedeni dvěma povinnými parametry. První z nich je farmakodynamika nebo přítomnost mechanismu účinku krému na kůži, její účinnost, tj. Biologický účinek.

Farmakokinetika

Farmakokinetika je princip, kterým je látka absorbována, distribuována a uvolněna z těla. Při změkčování krémů na nohy mají tyto dva parametry antibakteriální složku nebo vlastnosti.

trusted-source[4]

Dávkování a aplikace

Schéma nebo způsob aplikace a dávka změkčovacího krému pro nohy se zásadně neliší od názvu. Když jste se zabývali nedostatkem alergie na konkrétní krém, můžete ji začít používat. Tento postup se provádí na čistých nohách, nejlépe po bylinné lázni a snadném zpracování pemzy. Dalším krokem je pečlivě utřít nohy, aniž byste na nich zanechali vlhkost. Poté naneste malé množství krému a nechte ji 15-20 minut. Během této doby bude krém absorbován, zajištěn posunutím v botách a možným pádem. Proto je lepší provést tento postup v noci. Pak stačí nosit teplé ponožky a jít spát.

Používejte Změkčovací krémy pro nohy během těhotenství

Postavení těhotné ženy vyžaduje, abyste byl ve všem co nejobtížnější. V tomto náročném období je nutné se v mnoha ohledech popřít. Dokonce i při použití třikrát testovaného a ověřeného krému na nohy je třeba se přiblížit z hlediska maximální bezpečnosti pro budoucí dítě. Ze všech dnes známých krémů se doporučuje užívání jednoho během těhotenství: "Zelená matka". Kromě změkčení pokožky na nohou pomáhá odstranit jejich otoky, z nichž je téměř žádná těhotná žena pojištěna.

Efektivní je "zelená máma" av případě křečových žil. Tento pocit "těžkých nohou", který pronásleduje těhotnou ženu, díky kaštanu koně, sladké jetelové, pohankové a propolisové, je minimalizován. Stav stěn cév se stává stabilnějším, elastickým, krev cirkuluje intenzivně. Na tváři - anestetický účinek. A udělejte nohy "lehký" mentol a mátový olej.

Stačí, když použijete krém "Zelená maminka", když máte pocit únavy v nohách. A udělejte to jemně a masírujte nohy.

Kontraindikace

Kromě těhotných žen neexistují žádné kontraindikace k použití certifikovaných změkčovacích nožních krémů. Výjimky mohou být pouze v případě individuální nesnášenlivosti jedné nebo více složek, které tvoří krém. A ti, kteří trpí alergiemi, by měli pečlivě studovat anotaci ke každé krému, aby se nepoškodili.

trusted-source[5]

Podmínky skladování

Ignorovat podmínky skladování a trvanlivost krému na nohy není povoleno. Potlačení krému nebo opakovaně vystavené působení slunečního světla nejen neposkytuje účinek změkčení pokožky nohou, ale také se zhorší. A pak nebudete muset počítat s jeho pomocí. Kromě toho může být poškozený krém po uplynutí doby životnosti nebo uložen v jiném teplotním režimu, než je ten, který udává výrobce.

trusted-source[6]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Zmírňující krémy na nohy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.