^
A
A
A

1 z 8 žen má potíže s koncipováním

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

11 July 2016, 11:45

Tým odborníků z Velké Británie zaznamenal, že neplodnost je poměrně častým problémem a většina lidí skrývá své problémy od svých blízkých a obecně raději nekomunikuje o tomto tématu. Studie prokázaly, že 1 z 8 žen v moderním světě má problémy s početím, mimochodem, také silná polovina lidstva trpí podobnými problémy, i když o něco méně - asi 1 z 10 mužů má problémy v této oblasti.

Po několika studiích vědci zjistili, že lidé trpící neplodností vyhledávají pomalou lékařskou pomoc. Nyní, moderní medicína dokáže divy, ale většina lidí odmítají vyjádřit aktuálních problémů nemůže cítit ani nechtějí vypadat špatně, a vědci nevylučují finanční stránku problému (léčba neplodnosti je poměrně drahé).

Odborníci tvrdí, že lidé starší 35 let často trpí problémy s koncepcí. Před tímto věkem je podle vědců mnohem jednodušší porozumět a porodit dítě. Každý rok se snižuje pravděpodobnost, že se stanou šťastnými rodiči. V průběhu studie vědci zaznamenali zajímavou skutečnost - lidé s vysokými příjmy pravděpodobně trpí neplodností, ve srovnání s chudšími segmenty obyvatelstva nejsou důvody pro toto rozdělení neznámé.

Rozvoj neplodnosti však může přispět k 2 faktorům - sexuální nespokojenosti a depresivním stavům. Jak ukázala výzkum, mladé dívky, které zůstaly nespokojené se svým partnerem nebo trpěly různými depresivními poruchami, měly větší pravděpodobnost, že budou mít potíže s pocitem a nosením. Specialisté z Londýnské školy hygieny a tropické medicíny mají v úmyslu pokračovat ve výzkumu a stanovit fyziologické příčiny takzvané "depresivní neplodnosti".

Vědci také poznamenali, že muži mohou také trpět neplodností, potíže s koncepcí se projevují u mužů nad 35 let, v mladším věku jsou takové problémy mnohem méně časté. Jak lze vidět, situace s mužskou i ženskou neplodností je přibližně stejná, ale zejména lékaři byli překvapeni skutečností, že s vědomím jejich problému lidé nespěchali získat lékařskou pomoc. Odborníci opět připomněli, že dnešní moderní medicína je schopna pomoci v této záležitosti, a tady, stejně jako v jiných případech, hlavní věcí je, že si nezmeškáte čas.

Nedávno výzkumníci z různých amerických firem testovali léky na léčbu neplodnosti u mužů. Podle vědců nové léky zlepšují složení a vlastnosti spermií - v tomto případě se IVF může stát pro muže téměř jediným způsobem, jak si představit dítě. Spermie pro IVF bude procházena filtremi na speciálním zařízení a vstříknuta do dělohy. Podle názoru vědců tento přístup zvýší pravděpodobnost koncepce až na 99% a odborníci již tuto metodu uznali za nejslibnější, ale nebudou použity v lékařské praxi až o čtyři roky později, protože vědci musí provést řadu testů.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.