Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Lékař na léčbu neplodnosti

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.02.2020

Neplodnost, jako diagnóza, se v poslední době stala běžnější. Ekologie, nervy, rychlé tempo života a škodlivé látky, které vstoupí do našeho těla společně s jídlem a vzduchem, se ucítí. To je důvod, proč jsou častější případy, kdy pár, žijící bez sexuálního života, nemůže dítě dlouho počítat. V takových případech se diagnostikuje "neplodnost". Ale to ještě není verdikt. Tato situace ještě není znamením, že pár nikdy nedokáže porodit dítě. Cesta ven je absolutně bez jakékoli situace.

Kdo je lékařem léčby neplodnosti?

Lékařka pro léčbu neplodnosti je specialistou, která se zabývá problematikou obnovy reprodukční lidské funkce, se zabývá plánováním těhotenství a jeho doprovodem. Takový lékař by měl hledat radu, pokud při pravidelném řízení sexuálního života bez antikoncepce není možné otěhotnět.

Jaké diagnostické metody používá lékař k léčbě neplodnosti?

Lékař hledá přesné příčiny neplodnosti, zatímco jak muž, tak žena budou muset podstoupit řadu testů a testů. Studium mužského těla zahrnuje důkladné vyšetření mužských genitálních orgánů, vyšetření prostaty metodou prstu, ultrazvuk varlat. Musí také projít a analýza spermií. Při přípravě analýzy je nutné snížit spotřebu alkoholu a nikotinu a upustit od sexu po dobu 5 dnů před tím, než provedete test.

Plán ženského průzkumu je rozsáhlejší. Při zjišťování příčin neplodnosti bude žena muset podstoupit standardní gynekologické vyšetření s tamponem vaginální sliznice. Spolu se lékař bude muset provést analýzu menstruačního kalendáře, dělat ultrazvuk pánevních orgánů a pohlavních orgánů, aby ověřovací postup vejcovodů, dělohy držet endoskopické vyšetření, a to mnohem důležitější, projít kousky endometria analýzy odběru vzorků pro studium. Dále na základě výsledků testů bude lékař schopen určit příčiny neplodnosti a předepsat vhodnou léčbu. Léčba bude čistě individuální a v závislosti na důvodech může znamenat jak léčbu, tak chirurgický zákrok. No, protože velmi často příčinou neplodnosti je narušení hormonálního pozadí, pár bude muset podstoupit hormonální korekci a stabilizovat všechny indexy v těle.

Doktorská rada o léčbě neplodnosti

Jakýkoli lékař na léčbu neplodnosti nejprve řekne, že byste neměla odkládat těhotenství. V moderním světě mladé páry často odkládají narození dětí později, v očekávání lepších podmínek nebo při budování kariéry. Jen tehdy může být pozdě. Nejlepší věk pro narození dětí je věk do 25 let pro dívky a až 30 let pro chlapce. Kromě toho je třeba dodržovat preventivní opatření k prevenci neplodnosti. Komplikovaná implementace prevence není nic a implementace jednoduchých doporučení pomůže porodit zdravé děti. Za prvé by se mělo zabránit nadměrnému užívání tabáku a marihuany, protože látky obsažené v těchto látkách snižují činnost spermií. Měli byste se vyvarovat časté expozici škodlivým chemikáliím. Také by měla být snížena spotřeba alkoholu, protože ničí vajíčka a spermie. A co je nejdůležitější - snížit počet sexuálních partnerů, aby se zabránilo pohlavně přenosným chorobám. Pamatujte, že nediagnostikovaná a neléčená onemocnění, pohlavně přenosné nemoci, jako nic jiného, mohou způsobit neplodnost. Nezapomeňte na fyzickou formu, podporte se v normách poměru výšky a hmotnosti a pak se faktory endokrinního systému nemohou stát příčinou absence těhotenství. Ano, a porod v dobrém fyzickém tvaru je mnohem jednodušší.

Dodržování jednoduchých pravidel a doporučení lékaře o léčbě neplodnosti pomůže porodit normální zdravé děti, které vám potěší celý váš život. Koneckonců, co může být krásnější než péče o domácí zázrak, výsledek lásky dvou lidí.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Příčiny poruchy

Pokud manželský pár nemůže představit dítě, pak 40% případů by mělo být obviňováno z komplikací ve fyziologickém zdraví člověka, 40% u ženského zdraví a 20% u obou. To je důvod, proč musíte neustále sledovat své vlastní zdraví, protože absolutně každá osoba chce mít zdravé a normální děti. Nejmenší narušení během zrání zárodečných buněk může vést k neplodnosti.

K důvodům, kvůli nimž člověk nemůže představit dítě, patří prostatitida, uretritida nebo jiná zánětlivá onemocnění. To zahrnuje všechny druhy hormonálních poruch, celkové snížení síly, časté psychické poruchy a nervové poruchy.

Ženské infekční a zánětlivé onemocnění genitálií mohou také vést k neplodnosti. Jedním z důvodů je také obstrukce vejcovodů, poruchy vývoje dělohy nebo rozsáhlé cysty vagíny.

Existuje mnoho důvodů a vše závisí na individuální fyziologii člověka, ale neplodnost je jen onemocnění, které nelze léčit samostatně. Důvěřovat obnově genitální funkce těla by měly být svěřeny pouze odborníkům.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.