^
A
A
A

10 tipů pro mladé maminky

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

24 October 2012, 17:52

Prvním rokem mateřství jsou bezesné noci a současně velká radost, stejně jako řada tipů od příbuzných, pediatrů a přátel, jak se starat o dítě, co dělat a co ne. Mohou prostě zmást mladou matku, není jasné, jaké doporučení jsou užitečné a na které z nich by se nemělo řídit. Pomáhat pochopit tuto situaci rozhodly o tom samých mladých matkách, kteří se zúčastnili průzkumu, odpověděli na otázky a zajímali se o všechny těhotné ženy. Představujeme top 10 tipů žen, které se již staly matkami a prožily veškerou radost z mateřství.

Neporovnávejte se s ostatními maminkami

Často vidíme, jak se mladí matky procházejí s kočárky. Ženy sdílejí užitečné informace a rady mezi sebou. Samozřejmě, že s tím není nic špatného a poradenství od toho, kdo se již potýkal s problémem, který vás zajímá, je velmi užitečné. Nicméně nedělejte vše, co byste mohli s někým vyrovnat. Všichni lidé jsou jiní a každý má svůj vlastní přístup ke vzdělání.

Důvěřujte svým instinktům

Jistě jste se již naučili mnoho užitečných tipů z knih o péči o děti, kde se například doporučuje, aby dítě nezachytilo v jeho náručí, kdyby plakal, aby ho nezkazil. Nicméně, pokud máte pocit, že vaše duše je mimo místo, když dítě pláče, pak se zřekněte všech těchto doporučení a postupujte podle vašich instinktů.

Nekupujte příliš mnoho věcí

Nepochybně je velmi příjemné nakupovat, zejména když si vyberete drobné posuvníky, ryoshonky a klobouky. Nicméně, matky se zkušenostmi říkají, že obrovské množství věcí pro novorozence se usadí pouze ve skříních, protože dítě roste rychle a mnohé věci nemají ani čas na to. Proto buďte obezřetní, kupte si věci s dětskými kufry.

Zůstaňte klidní

Klidná matka - klidné dítě. Méně nervózní, protože dítě je v pořádku a rozčiluje se s vámi. Postarejte se o nervy vašeho dítěte a své vlastní.

Nezapomeňte na svého manžela

Pokud předtím, než manželka dostala veškerou vaši pozornost a lásku, pak při narození dítěte mnoho žen ostře změní orientační bod a přepne se na dítě. Snažte se neporušovat svého manžela, protože to může negativně ovlivnit váš vztah. Také mladé maminky vám radí, abyste na sebe nezapomněli. Dejte čas svému vzhledu, protože nejste jen pečující matka, ale také krásná mladá žena.

Denní režim

Při dodržení módu dítě nevyžaduje dodatečný klid, v něm nebo u něj už asi rok trvá požadavek na jídlo a sen v určitých hodinách. A čas bdění se postupně zvyšuje odpoledne a spí - v noci.

trusted-source[1], [2], [3]

Užijte si čas

Užijte si minuty strávené s dětmi, po celou dobu, kdy vyrostou, a znovu budete chtít pocit těch okamžiků štěstí, když děti byly velmi drobné.

Nesnažte se být supermam

Neptejte se příliš mnoho, protože nejste železa. Vychovávání dětí je dlouhá a trnitá silnice a pokud nemáte čas, dítě vás nebude milovat z toho důvodu méně.

Trpělivost a opět trpělivost

Někdy je obtížné být trpěliví, zvláště pokud jste mladá matka. Postarejte se o nervy a buďte méně nervózní, protože neexistují zoufalé situace a zkušenosti přicházejí s časem.

Přečtěte si

Nejlepší věc, kterou mohou rodiče dělat, aby vzdělávala své dítě, je číst. Nekupujte pouze dětské knihy s krásnými obrázky, ale ukažte mu zajímavý svět pohádek, který pomalu instiluje lásku k literatuře.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.