^
A
A
A

Červené maso přispívá k rozvoji aterosklerózy

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

24 January 2022, 09:00

Přítomnost červeného masa ve stravě způsobuje zvýšenou intraintestinální reprodukci bakterie Emergencia timonensis. Tento mikroorganismus je známý tím, že v procesu jeho metabolismu vzniká látka, která přispívá k rozvoji patologií kardiovaskulárního systému. Tuto informaci vyslovili zaměstnanci klinického centra v Clevelandu. Výsledky studie zveřejnili na stránkách Nature Microbiology.

Hovoříme o výsledcích dlouhodobé vědecké práce zahájené před více než deseti lety. V raných fázích studie vědci objevili jeden z hlavních vedlejších produktů bakteriálního zpracování červeného masa a dalších živočišných produktů. Ukázalo se, že jde o trimethylamin-N-oxid, látku, která značně zvyšuje riziko rozvoje kardiovaskulárních patologií a cévních mozkových příhod.

Zhruba před třemi lety vědci zjistili, že pod vlivem určitých intraintestinálních procesů se aminokyselina karnitin přeměňuje na trimethylamin-N-oxid. V první fázi vzniká meziprodukt γ-butyrobetain, který se vlivem střevního mikrobiomu přeměňuje na trimethylamin, prekurzor trimethylamin-N-oxidu. Jak vědci vysvětlují, ve střevech je velké množství mikroorganismů, které dokážou přeměnit karnitin na γ-butyrobetain, ale ne každý jej dokáže přeměnit na trimethylamin.

Odborníci sledovali vztah mezi hladinou trimethylamin-N-oxidu a rozvojem kardiovaskulárních patologií. Aby shromáždili důkazy, analyzovali složení krve a střevního mikrobiomu 3 000 účastníků a dále zkoumali jejich stravovací návyky. Bylo zjištěno, že střeva subjektů preferujících konzumaci červeného masa byla bohatá na mikroorganismy Emergencia timonensis, které přispívají k nebezpečné přeměně γ-butyrobetainu na trimethylamin a následně na trimethylamin-N-oxid. Kromě toho měli dobrovolníci, kteří jedli maso, zvýšený sklon k tvorbě aterosklerotických plátů a intravaskulárních sraženin. Ale ve střevním mikrobiomu lidí držících vegetariánskou a veganskou stravu se tyto mikroorganismy nacházely v minimálním množství, nebo zcela chyběly.

Když účastníci přešli na převážně rostlinnou stravu, došlo k poklesu počtu nebezpečných střevních mikroorganismů. To pouze naznačuje, že náprava stravovacích návyků a preferencí pomůže minimalizovat rizika rozvoje kardiovaskulárních patologií a komplikací těchto onemocnění. Tento objev se dá využít i jako prevence aterosklerózy, infarktu, mrtvice a infarktu.

Podrobnosti jsou popsány na zdrojové stránce NATURE

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.