^
A
A
A

Izrael nalezl lék proti Alzheimerově chorobě

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 28.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

14 April 2016, 10:00

Alzheimerova choroba je nevyléčitelné onemocnění, které se vyvine ve stáří a odborníci z různých zemí se snaží najít lék, který by pomohl vypořádat se s těžkými příznaky onemocnění, ale bez úspěchu.

A nedávno izraelští vědci uvedli, že lék, který vyvinuli, může eliminovat příznaky Alzheimerovy choroby.

Nyní je droga ve vývoji a pokusy s hlodavci ukázaly, že lék je docela účinný - po léčbě myši mají zlepšené kognitivní schopnosti. Před pokusy s laboratorními zvířaty, vědci testovali lék na neuronálních kulturách vysazeny - v průběhu experimentů, a to i malé množství léku brání destrukci nervových buněk, které byly podrobeny destruktivní změny (oxidace beta-amyloidní plaky). V průběhu práce vědci pokrývali neurony s různými koncentracemi hmoty a to vždy pomohlo bunkám přežít.

Vědecká skupina považuje výsledky za docela působivé a vyvinutý nástroj se může stát základem pro vývoj skutečně účinného léku z této nevyléčitelné nemoci, která postihuje stovky tisíc lidí po celém světě.

Podle výzkumníků je Alzheimerův léčivý druh jakousi molekulou, která může plnit mnoho terapeutických úkolů. Podle vědců je nutné, aby se vyvinula účinná léčba Alzheimerovou chorobou, je nutno studovat tvorbu beta-amyloidních plaků a pochopit, jak tomu čelit. Dnes se ve studiích beta-amyloidních plaků zabývají různé skupiny, ale zdá se, že vědci z Bar-Ilan University (Izrael) dosáhli skutečně účinných výsledků. Molekula vytvořený výzkumníky přestávky akumulaci beta-amyloidu v rozporu přenos nervových signálů, přičemž molekula přispívá k aktivaci specifických proteinů, které chrání buňky před dalšími negativními vlivy spojené s vývojem Alzheimerovy choroby.

Je třeba připomenout, že 99% studií zabývajících se vývojem Alzheimerovy léky selhalo, klinické studie nakonec potvrzují neúčinnost léčiv. Dnes je Alzheimerova choroba považována za nevyléčitelnou a její vývoj je charakterizován nevratnými procesy. Zvláštnost této nemoci spočívá ve skutečnosti, že buňky odpovědné za vzpomínky začnou postupně vymizet v mozku osoby, navíc je narušena práce nervového systému.

Prostředky izraelských specialistů jsou nyní pouze ve fázi vývoje, vědci stále mají hodně práce, aby potvrdili účinnost a bezpečnost léku pro člověka. V této fázi není možné říci s jistotou, bude, zda je nový nástroj účinný na 100%, ale výsledky jsou velmi povzbudivé a je zde velká šance, že to bude brzy Alzheimerovy choroby již nebude znít jako trest smrti pro muže a jeho rodiny, a drogy Zdá se, že pokud není úplně vyléčen z nemoci, pak alespoň pomůže zablokovat závažné příznaky a vrátit člověka do plného života.

trusted-source[1]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.