^
A
A
A

Je lepší odpočívat v jiných zemích

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

12 April 2016, 10:00

V Británii experti zjistili, že je lepší jít na dovolenou do jiné země nebo v extrémních případech do jiného města nebo vesnice. Podle názoru vědců, jen opouštějící hranice svého vlastního města, osoba zcela spočívá, uvolňuje, obnovuje sílu a duševní stav. Při potvrzení svých slov vedl tým vědců průzkum, ve kterém se zúčastnilo více než 30 milionů lidí.

V důsledku toho se odborníci domnívají, že 81% respondentů (těch, kteří se rozhodli jít na dovolenou do jiné země) se cítilo fyzicky mnohem lépe, bylo spíše klidné a klidnější. Všech respondentů 35% uvedlo, že zatímco na dovolené v jiné zemi namáhání vzniklého při provozu, ustoupil, 42% uvedlo, že po prázdninách na dlouhou dobu cítit plni energie, 10% uvedlo, zlepšení stavu pokožky a 6% chlubil hubnutí .

Podle britských odborníků je důvodem pro tuto pozitivní změnu pro člověka spočívá v tom, že během cesty se koná změnit prostředí - od lidských domovů vzrušující nové lidi, nová místa, nové zážitky, všechny problémy, obavy zůstávají doma, což je tisíce kilometrů daleko.

Mimochodem, vědci varují, že dovolená je nezbytná pro udržení normální pracovní kapacity, navíc experti dokonce zjistili, že se uvolní z práce každých 62 dní, ale bohužel kolik času (několik dní, týden nebo měsíc) je nutné obnovení sil vědců nebylo hlášeno.

Odborníci jsou přesvědčeni, že bez dovolené osoba jednoduše "spálí" v práci, zatímco pracovní kapacita se zhoršuje každé 2 měsíce a je nutné provádět pravidelné přestávky v práci. Vědci zjistili, že více než 20% zaměstnanců trpí různými onemocněními, a to kvůli tomu, že se na dlouhou dobu nedostali na dovolenou. Vědci zjistili, že ti zaměstnanci, kteří dávají přednost peněžní odměně za odchod, jsou dráždivější a agresivnější než ti, kteří si neuniknou každoroční dovolenou. Pracovníci často vyvíjejí nespavost, která vede jen k zhoršení emocionálního napětí, v důsledku toho dochází k "vnitřnímu vyhoření".

Obecně platí, že práce bez dovolené má negativní vliv na celé tělo - sníží se imunity, celkový zdravotní stav se zhoršuje, chronické nemoci se vyvíjejí.

Stojí za zmínku, že více než 5% zaměstnavatelů ve Spojených státech dovoluje svým zaměstnancům "prodat" dovolenou uvnitř společnosti, tj. Zaměstnanci mohou svou dovolenou zcela nebo částečně přenést na kolegy za určitou peněžní odměnu. Podle názoru zaměstnavatelů se zaměstnanci mohou plně nahradit v práci a celkový proces nebude v tomto případě trpět.

Ve výzkumném centru společnost Superjob provedla průzkum mezi pracujícími lidmi a zjistila, že téměř polovina respondentů je připravena prodávat dovolenou svým kolegům a více než 40% neočekává, že si koupí další dovolenou pro sebe. Muži jsou častěji ochotni se s penězi rozloučit s penězi než s ženami, ale čím je starší člověk, tím méně je připraven se vzdát odpočinku.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.