^
A
A
A

Manželství chrání před alkoholismem

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

24 May 2016, 10:00

Vědci tvrdí, že jedinci mají větší pravděpodobnost, že rozvinou alkoholismus, a manželství je druhou ochranou proti této závislosti.

Alkoholismus je závažné onemocnění, které začíná téměř nepřijatelnými příznaky a následně se rozvíjí v patologickou závislost na alkoholu a ničí osobnost člověka. Stojí za zmínku, že někteří lidé mají větší pravděpodobnost vzniku alkoholismu, a to zejména pod vlivem sociálně-ekonomického prostředí, emocionální nebo mentální závislostí dědičné faktory, významnou roli v rozvoji závislosti je hrán oběma vnitřními i vnějšími faktory.

V nové studii se vědci snažili zjistit, jak vztah mezi mužem a ženou, zejména sňatečností, ovlivňuje pravděpodobnost vývoje alkoholismu v budoucnu pro jednoho z manželů a jak se ukázalo, vliv je poměrně silný.

Ale současně, jestliže jeden z manželů je alkoholický, pak se riziko vývoje závažné závislosti ve druhé podstatně zvyšuje.

Studie byla provedena na švédské univerzitě, kde profesor psychiatrie Kenneth Candler a jeho kolegové analyzovali data z více než 3 milionů lidí, kteří se narodili v letech 1960 a 1990, všichni účastníci měli zdravotní problémy a byl sám v době studie. V důsledku toho vědci zjistili, že mezi muži sňatek snižuje pravděpodobnost vývoje alkoholismu o 59%, u žen o 73%. Vědci také tvrdí, že je nutné se oženit s těmi, kteří mají blízké příbuzné, kteří trpí tímto škodlivým zvykem a mají dědičnou předispozici k závislosti na alkoholu. Ale tento výsledek byl neplatný pro ty, kteří před manželstvím je závislý na alkoholu, v tomto případě, v druhé polovině roku výrazně zvýšené riziko vzniku závislosti na alkoholu, a to zejména s ohledem na ženy, které žijí s alkoholiky. Podle profesora Kendlera je život s osobou trpící alkoholovou závislostí mnohem horší než být osamělý.

Nyní vědci zjistí, zda vliv rozvodu na vývoj závislosti na alkoholu. Podle vědců mezera výrazně zvyšuje pravděpodobnost vývoje alkoholismu, a to jak u žen, tak u mužů, protože závažnost ztráty druhé poloviny mnoha lidí se snaží "utopit" ve skle. Také Kendler a jeho tým plánují identifikovat vztah mezi vývojem alkoholismu a jinými životními okolnostmi, například ztrátou práce, neschopností mít dítě atd.

Mimochodem, vědci věří, že manželství jako celek je dobré pro zdraví, například na University of California zjistilo, že lidé s rakovinou, ženatý, žijí déle, ve srovnání s jedinými pacienty s rakovinou.

Po prozkoumání údajů pacientů s onkologickým onemocněním a sledování jejich zdraví po dobu několika let výzkumníci zjistili, že úmrtnost jedinců je vyšší o 27%, u žen o 19%. Podle vědců to může být způsobeno životním stylem a podporou milovaného člověka, který hraje důležitou roli v boji proti takovým chorobám.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.