^
A
A
A

Můžete vypnout sexuální touhu

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

29 December 2016, 09:00

Výzkumný tým uvedl, že je možné ovládat sexuální touhu člověka, a proto je zapotřebí pouze stimulace určitých oblastí mozku magnetickými poli. Nová práce svést dohromady výzkumné pracovníky z University of Pittsburgh a Kalifornie, a odborníci se domnívají, že našli způsob, jak „zapnout“ a „vypnout“ sexuální touhu bez vlivu na mozek sám.

Jako základ experti provedli transcraniální magnetickou stimulaci, která se používá v medicíně k léčbě různých poruch. Tato neinvazivní způsob stimulace kůry pomocí mírného magnetických impulsů je naprosto bezbolestné, kromě toho umožňuje kontrolovat hladinu dopaminu - hormon zodpovědný za psycho-emocionální stav člověka.

Transkraniální magnetická stimulace se používá pro různé duševní poruchy, nemoci mozkových cév, traumatické poranění míchy atd.

Během své práce vědci zkontrolovali, zda transcraniální magnetická stimulace pomůže ovládat pohlavní pohlaví člověka. V experimentu se zúčastnilo 20 lidí, každý s tradiční sexuální orientací a v posledním roce měl alespoň 2 sexuální partnery.

Zpočátku výzkumníci pracovali na dorzolaterálním prefrontálním kortexu, v oblasti mozku, přímo odpovědném za odměňování.

Pomocí magnetických impulsů byla práce dorzolaterální prefrontální kůry potlačena nebo zesílena. Na pohlavních orgánech účastníků experimentu byly upraveny speciální stimulanty, které signalizovaly v případě, že se člověk podařilo stisknout tlačítko po zobrazení určitého obrazu před očima.

Po prostudování změnu alfa vln s využitím elektroencefalogram američtí vědci k závěru, že stimulace dorzolaterální prefrontální kortex zvyšuje vzrušení z účastníků a potlačování naopak, pokles sexuální touhy. Bylo zajímavé, že stimulace ovlivnila sexuální život účastníků po několik dní po skončení experimentu, ale pokud by dobrovolníci dostali peněžitou odměnu místo sexuální stimulace, pak nebyl pozorován žádný podobný účinek.

Další zajímavá studie v oblasti sexu byla práce kanadských odborníků, kteří zjistili, že vzpomínka na ženu závisí na sexuálním životě. Experiment zahrnoval 78 žen, které odpověděly na zvláštní otázky, aby pomohly určit schopnost zapamatovat si nové informace, včetně paměti pro abstraktní slova a rozpoznávání tváří. 

V důsledku toho se ukázalo, že ženy s aktivním sexuálním životem mají lepší vzpomínku, ve srovnání s méně aktivními zástupci slabšího pohlaví. Ženy, které mají sex, často si pamatují lepší abstraktní slova a vědci to připisují vlivu sexuálního kontaktu na část mozku, která reguluje práci nervového systému, emocí a paměti. Po vaginálním sexu v této části mozku nervózní tkáň roste aktivně, což pomáhá posilovat paměť. Odborníci naznačují, že tato funkce je spojena s fyzickou aktivitou u ženy během sexu a snižováním stresu po orgasmu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.