Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Muži se doporučují, aby si odpočinuli víc

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 30.05.2018

Vědci zjistili, že muži, kteří jsou omezeni v době nočního odpočinku, jsou dvakrát vystaveni riziku vzniku rakoviny prostaty.

Těch představitelů silné poloviny lidstva, kteří spí ne více než pět hodin denně, o více než 50% pravděpodobněji trpí nádorovými procesy prostaty. Ti, kteří spí asi šest hodin, se nemocí téměř dvakrát častěji - takové údaje sdílejí badatelé.

Míra prodlouženého spánku je důležitá jak pro dobré zdraví, tak pro obecné zdravotní ukazatele osoby - a někdy může dokonce prodloužit život. Odborníci vypočítali, že muži, kteří kvůli okolnostem nebo jiným důvodům spí trochu, mají každou příležitost vyvíjet rakovinu prostaty v průběhu času.

Vědci zkoumali více než osm set tisíc představitelů mužské populace po dobu 62 let a sledovali způsob života a zdraví. Žádný z účastníků netrpěl nemocí prostaty v době experimentu. V důsledku dlouhé studie, která trvala od roku 1950 do roku 2012, byl jmenován k jasnému závěru: že muži mladší 65 let, které neposkytují pro sebe ty nejlepší 7-8 hodin nočním odpočinku, vystavují se nebezpečí špatného nejčastějších mužských nádorového onemocnění.

Rakovina prostaty je onemocnění často diagnostikované u mužů. Každoročně na světě zemře nejméně dvacet tisíc mužů s podobnou diagnózou. Vzhledem k tomu, že výskyt rakoviny prostaty je velmi vysoký, je obtížné vysledovat primární faktory, které by mohly způsobit tuto patologii. Je však nutné to udělat, protože znalost příčiny závisí na tom, zda léčivo může poskytnout kvalitní preventivní léčbu nemoci.

Expertní odborníci zastupující American Cancer lékařskou veřejnost, vedly některé důkazy, že banální provádění doporučení trvání nočním odpočinku u kořene může ovlivnit riziko vzniku rakoviny v prostatě. Ačkoli vědci nepopírají, že budou muset i nadále provádět podpůrné studie, objasnit biologické mechanismy a vazby mezi vývojem rakoviny a nedostatkem spánku v noci.

Nicméně, nedávné experimentální výsledky nalezeny další důkazy: přirozený cyklus nočním odpočinku v lidském těle - takzvaný „cirkadiánního rytmu“, - má zásadní význam z hlediska rozvoje rakoviny prostaty. Nedostatečná zbytek a porucha restaurování síly těla vedou k „vypnutí“ genů, které poskytují určitý druh ochrany proti nádorové změny v buňkách, a vyvolat pokles produkce melatoninu - hormonálních látek frekvenční korekce spánek-bdění cyklů. Zároveň je kombinace špinavého nočního odpočinku s intenzivním fyzickým a duševním zatížením během dne ještě více škodlivá pro zdraví.

trusted-source[1], [2], [3], [4]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.