^
A
A
A

Muži žijí méně kvůli stereotypům

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

25 April 2016, 09:00

Je známo, že muži na celém světě žijí méně než ženy. Nejvíce společné přesvědčení, že muži častěji než ženy pít alkohol a kouřit, tak náchylné k rozvoji kardiovaskulárních onemocnění, ale u Rutgers University tým vědců zjistil, že další příčinou mužských úmrtí mohou být položeny v průběhu staletí stereotypy, které nutí lidi, aby se objeví silnější a lež k lékařům o jejich stavu.

Podle psychologů, společnost připustila, že v zásadě muž silnější ženy, a to vede k tomu, že silná polovina lidstva s výskytem jakýchkoliv příznaků buď ignoruje, nebo se snaží najít mužského lékaře. Jak bylo možné zjistit, většina mužů na recepci u doktora-žen nesmí mluvit o tom, co je ruší, než komplikovat diagnostiku a zhoršit stav.

Jeden z autorů nové studie poznamenal, že v průměru muži žijí o 5 let kratší než krásná polovina lidstva a fyziologicky to odborníci nemohou vysvětlit. Aby zjistili důvod této mezery, vědci provedli průzkum mezi 250 dospělými muži a zjistili, že čím vyšší jsou čísla na "maskulinitě", tím více mužů si vybírají mužské lékaře. Ve druhé etapě, odborníci dotázaný stejný počet studentů (mladí lidé byli požádáni stejné otázky jako v předchozím respondentů), a zjistili, že ti, kteří upřímně věří, že lidé by neměli ukázat své pocity, nejsou připraveni si stěžovat, co jiného je problém se zdravím.

Ve třetí fázi, výzkumníci rozhovor asi půl tisíce mužů a žen, a zjistili, že fanoušci stereotyp jen zřídka jít k lékaři, skrývají jejich příznaky a větší pravděpodobnost, že komplikace. Stojí za zmínku, že mezi něžného pohlaví je podobný účinek: ženy, které se cítí být silný a nespoléhají na něčí pomoc, obraťte se na lékaře méně a mlčí o tom, že jsou dotčené ve skutečnosti.

Podle jednoho z vědců je u mužů, kteří jsou hluboko v podvědomí, stanoveno, že by neměli prokazovat svou slabost nikomu, v těžkých situacích se musí spoléhat výhradně na sebe, což vede ke zdravotním problémům. Ženy mají jiný obrázek - jsou zranitelné, citlivé, mají tendenci projevovat emoce a jsou více znepokojeny vlastním zdravím.

Když už mluvíme o zdraví mužů, v nedávné studii, vědci zjistili, že mohou posílit zdraví mužů - a kupodivu se reptání a obvinění ze strany žen, kteří si stěžují, protože všichni muži. Odborníci dokonce dokázali, že ženy věnují zvláštní pozornost zdraví nejen svým vlastním nebo jejich dětem, ale i jejich druhé polovině. Ignorace závažných symptomů u mužů vede k rozvoji závažných onemocnění a komplikací, ale manželka bude vždy poukazovat na "úzkostné zvony" se zdravím a přesvědčuje se, že navštíví lékaře.

Podle studie spadají manželé do nemocnice průměrně o 30 minut dříve než ženy, které jsou také výsledkem péče o ženy. Podle odborníků také manželky věnují velkou pozornost předpisům lékaře, na rozdíl od mužů, a doslova nucují své manžely k výkonu, zatímco chodci mohou někdy přeskočit léky nebo porušovat režim.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.