Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Muži žijí méně kvůli stereotypům

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.05.2018

Je známo, že muži na celém světě žijí méně než ženy. Nejvíce společné přesvědčení, že muži častěji než ženy pít alkohol a kouřit, tak náchylné k rozvoji kardiovaskulárních onemocnění, ale u Rutgers University tým vědců zjistil, že další příčinou mužských úmrtí mohou být položeny v průběhu staletí stereotypy, které nutí lidi, aby se objeví silnější a lež k lékařům o jejich stavu.

Podle psychologů, společnost připustila, že v zásadě muž silnější ženy, a to vede k tomu, že silná polovina lidstva s výskytem jakýchkoliv příznaků buď ignoruje, nebo se snaží najít mužského lékaře. Jak bylo možné zjistit, většina mužů na recepci u doktora-žen nesmí mluvit o tom, co je ruší, než komplikovat diagnostiku a zhoršit stav.

Jeden z autorů nové studie poznamenal, že v průměru muži žijí o 5 let kratší než krásná polovina lidstva a fyziologicky to odborníci nemohou vysvětlit. Aby zjistili důvod této mezery, vědci provedli průzkum mezi 250 dospělými muži a zjistili, že čím vyšší jsou čísla na "maskulinitě", tím více mužů si vybírají mužské lékaře. Ve druhé etapě, odborníci dotázaný stejný počet studentů (mladí lidé byli požádáni stejné otázky jako v předchozím respondentů), a zjistili, že ti, kteří upřímně věří, že lidé by neměli ukázat své pocity, nejsou připraveni si stěžovat, co jiného je problém se zdravím.

Ve třetí fázi, výzkumníci rozhovor asi půl tisíce mužů a žen, a zjistili, že fanoušci stereotyp jen zřídka jít k lékaři, skrývají jejich příznaky a větší pravděpodobnost, že komplikace. Stojí za zmínku, že mezi něžného pohlaví je podobný účinek: ženy, které se cítí být silný a nespoléhají na něčí pomoc, obraťte se na lékaře méně a mlčí o tom, že jsou dotčené ve skutečnosti.

Podle jednoho z vědců je u mužů, kteří jsou hluboko v podvědomí, stanoveno, že by neměli prokazovat svou slabost nikomu, v těžkých situacích se musí spoléhat výhradně na sebe, což vede ke zdravotním problémům. Ženy mají jiný obrázek - jsou zranitelné, citlivé, mají tendenci projevovat emoce a jsou více znepokojeny vlastním zdravím.

Když už mluvíme o zdraví mužů, v nedávné studii, vědci zjistili, že mohou posílit zdraví mužů - a kupodivu se reptání a obvinění ze strany žen, kteří si stěžují, protože všichni muži. Odborníci dokonce dokázali, že ženy věnují zvláštní pozornost zdraví nejen svým vlastním nebo jejich dětem, ale i jejich druhé polovině. Ignorace závažných symptomů u mužů vede k rozvoji závažných onemocnění a komplikací, ale manželka bude vždy poukazovat na "úzkostné zvony" se zdravím a přesvědčuje se, že navštíví lékaře.

Podle studie spadají manželé do nemocnice průměrně o 30 minut dříve než ženy, které jsou také výsledkem péče o ženy. Podle odborníků také manželky věnují velkou pozornost předpisům lékaře, na rozdíl od mužů, a doslova nucují své manžely k výkonu, zatímco chodci mohou někdy přeskočit léky nebo porušovat režim.

trusted-source[1], [2], [3]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.