^
A
A
A

Vůně jídla začíná stárnout tělo

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

23 June 2016, 11:15

Experti varují, že zápach jídla může způsobit procesy urychleného stárnutí v těle, vědci z Jižní Koreje dospěli k takovým závěrům.

Smysly pachu a chuti jsou vzájemně propojené a ty, stejně jako jiné pocity, vznikají v důsledku aktivace senzorických neuronů.

Dřívější studie zjistily, že senzorické neurony se také podílejí na procesech stárnutí u zvířat, ale údaje o tom, kolik chutí a čichových smyslů jsou spojeny s rychlostí procesů stárnutí, nestačí. Vědci se podařilo zjistit pouze to, že pokud jsou senzorické neurony poškozeny, aktivuje se protein FOXO, který zpomaluje stárnutí organismu.

Právě tato skutečnost vedla vědce k myšlence provést několik pokusů o nematodách (roundworms), aby zjistili příčinu takového vzájemného vztahu. Už v prvním experimentu zjistili vědci. To, že chuť a vůně jídla způsobují červům produkci inzulínu-6, hormonu, který snižuje aktivitu proteinu FOXO a v důsledku toho může být příčinou urychleného stárnutí. Další experimenty ukázaly, že podobná reakce se vyskytla také během umělé aktivace senzorických neuronů, a to chuti a pachu pomocí zvláštního záření (nematodové nedostaly žádné jídlo současně).

Vědci uvedli, že získané výsledky jsou relevantní nejen pro okrouhlé červy, ale i pro lidi, ale pro potvrzení této skutečnosti je třeba provést další výzkum. Výsledky jejich práce, jihokorejští odborníci publikovali v jedné ze slavných vědeckých publikací.

Hlístice nejsou první pomoci vědcům prozkoumat mechanismy stárnutí, například v některém z veřejných vysokých škol v USA, vědci používají škrkavky identifikované látky mohou být vyvinuty na základě účinných léků proti stárnutí.

Vědci zkoumali stávající vztah mezi emocionální napětí a zrychlený proces stárnutí organismu, jako důsledek pokusů na studium hlístic a zdravotního stavu lidí, odborníci identifikovali geny, které jsou v různém stupni kontroly nad životem. Vědci zjistili, že emoční stres, změny nálady spojené s prací z několika genů, které mají vliv na délku života obecně, ale hlavní roli v tomto procesu, podle odborníků, hrál ANK3 gen.

Specialisté prováděli experimenty s konvenčními i geneticky modifikovanými nematodami a také vyšetřovali stav zdraví duševně zdravých lidí a měli psychické problémy včetně sebevražd.

Výsledkem je, že stres a některé duševní choroby mohou aktivovat některé geny, včetně ANK3, které mohou také způsobit zrychlené procesy stárnutí a vést k předčasné smrti. Vysoká aktivita genu ANK3 byla pozorována u lidí s dědičnou předispozicí k brzkému stárnutí.

Podle odborníků je možné vyvinout lék, který normalizuje práci genů a pomáhá tělu chránit se před škodlivými účinky stresu. Vědci poznamenali, že kompozice může obsahovat vitamín D, estrogenové sloučeniny a další účinné látky.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.