^
A
A
A

Nejstarší retroviry se nacházejí v lidské DNA

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

20 April 2016, 09:00

Genetika se odhalila v lidských DNA retroviruzech, které se pravděpodobně dostaly od našich předků před více než miliony lety. Retroviruses nazývají poměrně širokou rodinu virů, které postihují především obratlovce, nejslavnějším a studovaným zástupcem retrovirusů je HIV

Podle vědců tento objev pomůže zjistit, jaké jsou staré lidi nemocné, jak byly léčeny, je možné, že tato znalost pomůže při vývoji metod léčby HIV a dalších retrovirusů.

V lidském genomu bylo identifikováno více než 10 fragmentů retroviru, stejně jako genom viru, který byl plně zachován v původní podobě. Odborníci poznamenali, že mohou "vytáhnout" starý virus z lidské DNA a učinit ji schopným infikovat agenta. John Coffin, člen výzkumné skupiny, vysvětlil, že experiment je pro akademickou komunitu nesmírně zajímavý, neboť umožní studovat "chování" virů ve starověku, a to ještě před zjevením moderního člověka.  

Endogenní retrovirusy jsou schopny proniknout a změnit DNA, což způsobuje různé genové mutace, jak neškodné, tak i život ohrožující. V lidském genomu je detekováno asi 8% genů endogenních retrovirusů, všechny z nich vstupují do nekódující DNA, tj. V té části, kde neexistují žádné "pokyny" pro výrobu bílkovin.

Dr. Coffin a jeho kolegové porovnávali a analyzovali DNA strukturu více než 2 000 lidí žijících v různých zemích. Stojí za zmínku, že vědci také studovali africkou populaci, jejíž předky se neříkaly s lidmi Neandertálce nebo Denisova. Studie pomohla zjistit, že lidská DNA obsahuje mnohem větší počet retrovirových zbytků, než se očekávalo.

Porovnáním genomů nejrůznějších lidí vědci objevili ty restoraviry, které jsou k dispozici jednotlivým představitelům lidstva. Vědci nemají očekávat stejné výsledky - počet retrovirů byla poměrně velká skupina Rakev nalezeno pouze 20 endogenní retroviry, a ten, který byl zcela zachován virus, ostatní byly přítomny pouze ve fragmentů DNA.

Na částečné části viru, které jsou poměrně vážně poškozené a zahrnují mnoho opakování, odborníci nemohou vysvětlit, jak se tyto viry chovají, pronikají do lidského těla a jaké jsou následky.

Identifikovaný plný retrovirus má všechny nezbytné složky pro rozdělení: geny nezbytné pro syntézu proteinů v obalu, začlenění DNA do hostitelské buňky a tvorba více kopií.

Podle výzkumné skupiny je retrovirus dnes odhalen druhý, který je zcela přítomen v naší DNA (první je provirus K113, který se nachází v DNA 1/4 populace země).

John Rakev ve svém prohlášení uvedl, že pochopit minulost, snad budovat budoucnost, což je důvod, proč objev má velký význam pro vědu a umožní hlouběji do procesu nemoci a léčby, která se koná, stejně jako před více než milionem let pomůže zlepšit léčbu pokročilých retrovirových infekcí (HIV, rakovina novotvar hematopoetického nebo lymfoidního tkáně atd.),

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.