Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Vědci byli schopni vyčistit buňky z HIV

Lékařský expert článku

Internistické infekční onemocnění
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018

Genetika zjistila, že buňky infikované virem imunodeficience mohou být vyčištěny z "extra" složek, zejména z HIV. Nové technologie vám umožňují odstranit virové geny z imunitních buněk, zatímco riziko sekundárního vývoje viru prakticky neexistuje.

O technologii, která umožňuje identifikaci virových genomů zabudovaných do buněk, před několika lety uvedla skupina výzkumníků pod vedením Kamelu Khaliliho. Poté vědec odstranil, aby demonstroval účinnost nového systému nazvaného CRISPR / Cas9 - genomy viru mají charakteristický rozdíl, že systém je rozpozná v buňce a ničí je. Nyní odborníci se znovu použít CRISPR technologie / Cas9 zničit virus buňky imunodeficience a ukázaly, že k odstranění viru z buňky, je docela možné, kromě toho, že re-vkládání technologie blokuje HIV v buňkách imunitního systému chromozomu.

Vědci pracující s buňkami, které ve většině případů postihuje virus imunodeficience, - T-lymfocyty, v genomu, které se zúčastnili stovky kopií změněného viru imunodeficience, Kromě toho, aby lépe sledovat výsledky odborníků nahradily jeden z genů HIV na fluorescenčního proteinu, který vedl k vývoji světelné molekuly po aktivaci viru v buňce. Při zavedení genů viru životního činnosti Cas9 není ovlivněna, ale odstranění imunity genomu viru T-lymfocyty došlo v expresi RNA průvodci. V průběhu studie, vědci zjistili, že původní buňka byla 4 související s HIV inkluze, ale všechny byly zničen s novou skupinou systému Khalil. Také odborníci zjistili, že pokračování genové exprese a RNA Cas9 vodítka tak, aby se zabránilo opětovnému zavedení HIV do DNA buňky.

Samotní vědci poznamenali, že jejich práce pomůže při vývoji nových metod léčby HIV založených na odstranění DNA z viru z buněk imunitního systému a vědci také přiznávají, že taková metoda léčby zcela odstraní onemocnění.

Nyní imunodeficience virus zůstává hlavním problémem v některých zemích, a léčba k dnešnímu dni je založen na antiretrovirální terapii, který jen zastaví vývoj viru a pomáhá prodloužit životnost pacientů po několik desetiletí, avšak tato úprava neumožňuje, aby zničil virus v těle úplně. Virus imunodeficience se liší tím, že je schopen rychle se integrovat do genomu lidských buněk, kde se "usadí" a stává se příčinou relapsů. Dnes jsou veškeré naděje kladeny na genetické inženýrství a odborníci doufají, že nové metody umožní navždy zbavit se HIV.

Systém CRISPR / Cas9 byl vyvinut na základě antivirové ochrany buněk a schopen rozpoznat "zbytečné" části DNA a odstranit z buňky všechny nepotřebné buňky bez poškození.

Odborníci jsou nyní držel pouze první fázi testování a systémové CRISPR / Cas9 prokázal svou účinnost ve výzkumné skupině plánuje studovat princip fungování nového systému, aby pochopil, že je účinná pouze v počáteční fázi a ve všech stadiích onemocnění.

trusted-source[1], [2]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.