^
A
A
A

Vědci byli schopni vyčistit buňky z HIV

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

29 April 2016, 09:00

Genetika zjistila, že buňky infikované virem imunodeficience mohou být vyčištěny z "extra" složek, zejména z HIV. Nové technologie vám umožňují odstranit virové geny z imunitních buněk, zatímco riziko sekundárního vývoje viru prakticky neexistuje.

O technologii, která umožňuje identifikaci virových genomů zabudovaných do buněk, před několika lety uvedla skupina výzkumníků pod vedením Kamelu Khaliliho. Poté vědec odstranil, aby demonstroval účinnost nového systému nazvaného CRISPR / Cas9 - genomy viru mají charakteristický rozdíl, že systém je rozpozná v buňce a ničí je. Nyní odborníci se znovu použít CRISPR technologie / Cas9 zničit virus buňky imunodeficience a ukázaly, že k odstranění viru z buňky, je docela možné, kromě toho, že re-vkládání technologie blokuje HIV v buňkách imunitního systému chromozomu.

Vědci pracující s buňkami, které ve většině případů postihuje virus imunodeficience, - T-lymfocyty, v genomu, které se zúčastnili stovky kopií změněného viru imunodeficience, Kromě toho, aby lépe sledovat výsledky odborníků nahradily jeden z genů HIV na fluorescenčního proteinu, který vedl k vývoji světelné molekuly po aktivaci viru v buňce. Při zavedení genů viru životního činnosti Cas9 není ovlivněna, ale odstranění imunity genomu viru T-lymfocyty došlo v expresi RNA průvodci. V průběhu studie, vědci zjistili, že původní buňka byla 4 související s HIV inkluze, ale všechny byly zničen s novou skupinou systému Khalil. Také odborníci zjistili, že pokračování genové exprese a RNA Cas9 vodítka tak, aby se zabránilo opětovnému zavedení HIV do DNA buňky.

Samotní vědci poznamenali, že jejich práce pomůže při vývoji nových metod léčby HIV založených na odstranění DNA z viru z buněk imunitního systému a vědci také přiznávají, že taková metoda léčby zcela odstraní onemocnění.

Nyní imunodeficience virus zůstává hlavním problémem v některých zemích, a léčba k dnešnímu dni je založen na antiretrovirální terapii, který jen zastaví vývoj viru a pomáhá prodloužit životnost pacientů po několik desetiletí, avšak tato úprava neumožňuje, aby zničil virus v těle úplně. Virus imunodeficience se liší tím, že je schopen rychle se integrovat do genomu lidských buněk, kde se "usadí" a stává se příčinou relapsů. Dnes jsou veškeré naděje kladeny na genetické inženýrství a odborníci doufají, že nové metody umožní navždy zbavit se HIV.

Systém CRISPR / Cas9 byl vyvinut na základě antivirové ochrany buněk a schopen rozpoznat "zbytečné" části DNA a odstranit z buňky všechny nepotřebné buňky bez poškození.

Odborníci jsou nyní držel pouze první fázi testování a systémové CRISPR / Cas9 prokázal svou účinnost ve výzkumné skupině plánuje studovat princip fungování nového systému, aby pochopil, že je účinná pouze v počáteční fázi a ve všech stadiích onemocnění.

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.