^
A
A
A

Neobvyklé balení sníží poptávku po cigaretách

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

22 June 2016, 11:30

Experti ze Světové zdravotnické organizace poznamenali, že jednoduchý balík cigaret neobsahuje pomůcky, které pomáhají snižovat počet cigaret v populaci a snižují počet kuřáků nejen mezi dospělou populací, ale také mezi dospívajícími. První zemí, ve které byla zavedena inovace, je Austrálie - zde se od konce roku 2012 používá nový obal pro tabákové výrobky. V květnu letošního roku se proces přípravy změn v balení cigaret začal v Severním Irsku, ve Velké Británii a ve Francii.  

Na unifikované balení by neměla být ničím jiným než značek a výrobků standardní barvy a písmo je zakázáno uvádět na balení cigaret loga, reklama, žádné obrázky. Podle odborníků bude tento útulný krabičku cigaret ke snížení poptávky po tabákových výrobcích, jako v tomto případě cigaret být odepřen status „okouzlující doplněk“, výrobci jsou omezeny možnosti reklamy a propagace svých výrobků, a na takových baleních o nebezpečí kouření prevence je účinnější.

Dříve, WHO doporučuje pro anti-Zákaz kouření cigaret reklamy, sponzoringu, distribuci zdravotní varování (v televizi, balení cigaret a podobně), a jednoduchý obal je součástí komplexního boje proti závislosti.

Jak již bylo uvedeno, Austrálie používá již několik let jednoduché obaly tabákových výrobků. Počet kuřáků v zemi se snižuje, ale zavedení nového balení ve spojení s umístěním větších značek, upozornění na nebezpečí kouření, umožnila další 3 roky (2012 až 2015), aby se snížil počet nových kuřáků u dospívajících od 14 let věku.

Podle odborníků zkušenosti z Austrálie naznačují velký potenciál metody přechodu na jednoduché balení a mnoho zemí ji může použít v kombinaci s dalšími účinnými opatřeními k boji proti kouření.

Oddělení WHO pro prevenci nekomunikovatelných onemocnění uvedlo, že tento rok se Světový den kouření kontroluje pod heslem "Připravte se na jednoduché balení!" A není to náhoda. Každým rokem kouření způsobuje smrt 6 milionů lidí a země, protože nové informace jsou přijímány v oblasti zdraví, se postupně zavádí do globálního boje proti závislosti.

Tabákový průmysl měl dostatek času na přípravu na změnu obalu, ale výrobci ani jednou se pokusil požádat o zákazu omezujících opatření, ale většina zemí v úvahu prioritu zdraví obyvatelstva a odmítli poslouchat argumenty tabákových magnátů.

Konkrétně pro Den tabáku vydala WHO nová doporučení pro vůdce zemí, které kromě pokynů pro výměnu cigaretových obalů obsahují nejnovější důkaz o nebezpečí kouření tabáku.

Kouření způsobuje těžké onemocnění, z nichž každých 6 sekund, jedna osoba zemře na světě, ročně to je přibližně 6 milionů úmrtí. Odborníci předpokládají, že za 15 let se počet úmrtí zvýší na 8 milionů, hlavně to bude populace zemí s nízkou a střední životní úrovní.

Přečtěte si také: 10 způsobů, jak přestat kouřit

Boj proti kouření je jedním z hlavních způsobů, jak zlepšit celkové zdraví občanů.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.