Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Lepivá omítka, nebo jak snadné je přestat kouřit

Lékařský expert článku

Psychiatr, psychoterapeut
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Existují dvě příčiny kouření: fyzické a psychické. Ihned fyzická je závislost těla na nikotinu. Látka se vstřebává do krevního oběhu a potlačuje adrenalinové receptory, čímž odstraňuje příčinu stresu. Podporuje lepší náladu, dává živost. Je zcela přirozené, že tělo bude chtít znovu vstoupit do tohoto stavu. Psychologickým důvodem je závislost na procesu kouření cigaret. Je důležité, aby si kuřák cítil cigaretu mezi prsty a kouřil. Rád komunikuje s mužem skrze plášť kouře, cigareta mu dává "status".

Když dojde k kombinaci těchto dvou faktorů, v osobě se vytvoří velmi silný zvyk. Existuje mnoho způsobů, jak bojovat s touto těžkou závislostí, jednou z nich je sádra z kouření. Ale všude jsou mínusy a pluses.

trusted-source[1]

Fajčiari pomáhají s kouřením?

Pravděpodobně všichni kuřáci se zkušenostmi se snažili opustit tento zhoubný zvyk. A všichni čelili problému: "Jak to udělat?". Úloha se zdá být nerealistická. Nicméně není nic nemožné. Na konci 20. Století se nikotinové náplasti "vydaly" do války proti kouření tabáku. Snadno použitelné protipožární náplasti umožňují snížit počet cigaret denně kouřených bez potíží. Takže začala jejich reklamní společnost.

Mechanismus účinku záplat je poměrně jednoduchý. Nikotin obsažený v něm se absorbuje přes kůži do krve. A o více než 6 hodin později se pozoruje její maximální koncentrace. Takže pro lidi, kteří mají fyzickou závislost na kouření, jsou opravy vynikající. Tělo dostává potřebnou dávku "čistého nikotinu", v mozku není žádný puls o nedostatku této látky. V důsledku toho je potřeba cigarety vyloučena.

Lidé s psychickou závislostí jsou mnohem obtížnější. Všechna ruka s omítkami je možné odlepit od kouření a touha "utišit", cítit cigaretu v ruce, nezůstane sama. V tomto případě, bohužel, tato metoda boje není účinná. Jediná věc, která může pomoci, je touha kuřačka zbavit se špatného zvyku. Znalost všech negativních důsledků kouření, sebevědomí, odborné pomoci - hrají také důležitou roli.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6], [7]

Jaké lepidlo z kouření je lepší?

Jako takové, podle vlastností, záplaty různých značek se neliší. Mají jednu společnou účinnou látku - nikotin. Může být obdélníkový, kulatý, čtvercový, vícevrstvý. Velikost nikotinové náplasti závisí také na počtu cigaret denně kouřených. Všechny geometrické charakteristiky jsou určeny značkou náplasti. Dalším rozdílem mezi tabákovými náplastmi může být kvantitativní obsah nikotinu, stejně jako trvání denního účinku, od několika hodin do dne. V případě pravidelného použití náplasti bude výhodou snížení rizika alergií, absence "výživy nikotinu" v noci. Další plus - jedna vrstva, která umožňuje rozřezat náplast na části v případě snížení potřebného množství nikotinu. Nicméně, ráno, kuřáci mají silnou touhu kouřit.

Když používáte náplast konstantní akce, během dne, ráno "hladem nikotinu" nevznikne. Nevýhodou je možná porucha spánku, nadměrný stav, zvýšené riziko alergie.

Vyhlazující omítka Nicorette

Omítka pro pravidelné užívání (16 hodin denně). Jak již bylo zmíněno dříve, přispívá k léčbě závislosti na tabáku, k odvykání příznaků abstinence při odvykání kouření. Poloprůhledná, béžová, s výtisky. Plocha od 9 cm2 do 22,5 cm2, obdélníkový tvar se zaoblenými hranami. V centru je hliníková a silikonová podšívka.

Omítka na kouření "Nicorette" je uvízla ráno a před odjezdem ji odstraní. Takže nikotin vstupuje do těla pouze ve dne, aniž by způsoboval poruchy spánku. V závislosti na stupni "nikotinové nemoci" se doporučuje používat náplasti s různým kvantitativním obsahem. V případě vysoké závislosti, 25 mg denně, přibližně 8 týdnů. Pokud pozorujete nízkou závislost, začněte s dávkou 15 mg denně.

"Nicorette" je nalepena na neporušené oblasti pokožky bez vlasových folikulů. Sádra by měla být aplikována denně na nové místo. Stejně jako všechny léky může způsobit nežádoucí účinky: bolesti hlavy, ospalost, zvýšení srdeční frekvence. Po aplikaci důkladně umyjte ruce, vyhněte se kontaktu s očima a nosem.

Osoby, které mají jiné nemoci nebo jsou těhotné, musí konzultovat s lékařem. Doba léčby do tří měsíců.

Protipožární náplast Protab

Dalším "společníkem" ve válce s nikotinem je náplast z kouření Protab. Lék 21. Století. Na rozdíl od svého "druhého" nikotinu je hlavní účinnou látkou v náplasti sonikotinel. Je účinný dvěma způsoby:

 • snížení hladin pro nikotin, jeho nahrazením;
 • čištění plic s aktivním vylučováním toxinů.

"Protab" zcela neobsahuje nikotin a jeho deriváty. Sonikotinel - látka získaná extrakcí rostliny Gautunia Herbin. Kompozice dále obsahuje glycerin, vodu, kyselinu polyakrylovou, extrakt z melisy, skořicový olej. A také látky, které zmírňují příznaky, když se zbavují špatných návyků.

Protipožární náplast "Protab" je nalepena výlučně na suchou oblast pokožky v oblasti hrudníku. Můžete jej používat denně. Nedoporučuje se u lidí s vysokým krevním tlakem, dětí a těhotných žen.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

Čínská omítka z kouření

Dobrým způsobem, jak bojovat se závislostí bez ohrožení zdraví, je čínská omítka z kouření, vytvořená na základě přírodních bylin. Nutně, aby se snížila touha kouřit, množství látek vstupuje do těla skrz kůži. Může a měl by být aplikován před spaním. V této době je kůže velmi citlivá na požití látek. Při jeho použití existuje odpor k cigaretovému kouři. Složení náplasti obsahuje výtažek z hřebíčku, skořice, ženšenu a mnoha dalších bylin. Tato sada rostlin, kromě odstranění nikotinu a čištění těla, zvyšuje mozkovou aktivitu, zvyšuje imunitu a vytrvalost během fyzické námahy, posiluje vnitřní rovnováhu. Čínská omítka z kouření dává šanci "dýchat plné prsy", po níž ztrácí touha vdechnout kouř. Důsledkem je důvěra ve vaši volbu a uvědomění, že je možné a nezbytné přestat kouřit. Tato myšlenka se utváří na psychologické úrovni - obrovský krok k úspěchu v boji. Největší výhodou tohoto typu náplasti je nepřítomnost vedlejších účinků. Nevyvolává alergické procesy a podráždění pokožky. Jediným problémem je cena. Ale jak můžete ušetřit na zdraví při nákupu dvakrát více peněz na nákup cigaret?

trusted-source[12], [13], [14]

Omítka z kouření Nikvatin

Sádra z kouření Niquitin představuje množství prostředků obsahujících nikotin pro boj proti špatnému zvyku. Je založen na působení nikotinu skrze kůži člověka. Odlišuje se od analogů v kvantitativním obsahu hlavní účinné látky. Největší dávka je 21 mg denně, minimální dávka je 7 mg. Doba trvání léčby závisí na počtu kouření denně, ale ne více než deset týdnů. Používá se také na odvykání kouření na chvíli.

"Nikvitin" je určen k trvalému užívání do 24 hodin. Lékařský výzkum dokázal, že užívání náplasti nikotinu zvyšuje pravděpodobnost, že dvakrát přestane kouřit, a to nejen na začátku kurzu, ale také během následujících tří let. Před zahájením léčby musíte vyvinout silnou touhu přestat kouřit. Za tímto účelem můžete využít specializované psychologické podpory.

Sádra je čtvercového tvaru, je masivní, což činí téměř neviditelnou. Žádost se podává jednou denně, většinou ráno, ve stejnou dobu. Používá se vždy na různých místech těla. Před zahájením léčby je nutná lékařská pomoc pro možnost a potřebu použití.

Sádra z kouření: instrukce

Existuje spousta značek a typů záplat, ale jsou aplikovány stejně. Existuje několik pravidel, které si musíte pamatovat: 

 1. Povinná konzultace s lékařem. 
 2. Stanovení doby trvání léčby. 
 3. Před aplikací očistěte oblast těla. 
 4. Po otevření obalu odstraňte bariérový film. 
 5. Přiložte náplast na vybrané místo a pevně jej stiskněte 10 sekund. 
 6. Po doporučené době působení odstraňte a oblast těla, na které byla voda promyta. 
 7. Každá aplikace je novou oblastí pokožky bez hustých vlasů od krku až po pas. Ideální - záda, rameno. 
 8. Nelepte nikotinovou náplast na postiženou oblast. 
 9. Během léčby je přísně zakázáno kouřit, používat několik kusů najednou. To může vést k nežádoucím důsledkům. 
 10. Při terapeutickém období je zakázáno užívat jiné antinikotinové přípravky.

Před použitím si vždy pečlivě přečtěte pokyny pro náplast. Ale v jediné instrukci nebude předepsána jednoduchá pravda, že pokud tam není žádná velká touha zbavit se závislostí, pokusy budou zbytečné.

Cena sádry z kouření

Stejně jako samotné cigarety jsou prostředky k jejich boji také poměrně drahé. Cena sádry od kouření se liší v závislosti na obsahu účinné látky, na značce výrobce, na složení. Například čínská omítka z kouření stojí asi 1 USD za jeden pytel. Minimálně se doporučuje použít 28 dní. Nemusíte být matematičtí, kteří se mají počítat - kurz léčby bude stát nejméně 30 USD.

Cena náplastí obsahujících "čistý nikotin" ve svém složení je již o řádu vyšší. Pro všechny slavné "Nicorette", budete muset zaplatit asi 10 USD za balení. V něm je 7 kusů omítek. Při každodenním používání balení je třeba přesně týden. A pro úplné obnovení je 12 týdnů.

Další možnost, která neobsahuje nikotin. Kromě odstranění těla ze závislosti, odstraňuje toxiny z plic. Cena je asi 6 USD. Za balíček, který bude také týden. Doporučená léčba je 3 až 10 týdnů.

Za takových okolností vzniká rozumná myšlenka: "Drahé!". Ale pokud si myslíte, že průměrná cena balíčku cigaret je nyní 1 USD. Za předpokladu, že kouření balení denně, za měsíc strávit asi 30 USD. Takže je to dražší?

Recenze o kouření sádry

"Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl tak snadno přestat kouřit. S mojí zkušeností deseti let to vypadalo nemožné. Jednou ráno jsem se probudil se silnou představou, že jsem to nechtěl. Nechtěla jsem si užít žádné pilulky, elektronická cigareta je ještě cigareta. Zbývající volba s pomůckou pro pásku. Koupil jsem si příliš drahé. Velmi snadné použití, takže na to zapomenete. Druhý měsíc přestal používat. Pořád nekouřím a nehýbám. Radím všem rozhodnutým "- Elena, 33 let.

"Prošel jsem po celou dobu léčby, zdálo se mi, že dělám všechno podle pokynů, touha udělat alespoň jedno bafnutí nezůstalo po celou dobu. Přestal se přitisknout - dvě dny zapálil cigaretu. Říkají, že existuje psychická závislost. Komu se obrátit? Moje žena trvá na tom, že se vzdává ", - Oleg má 27 let.

"Kontaktujte nemocnici pro kontrolu tabáku. Specializovaná pomoc je zaručena. Ceny jsou rozumné, "- Egor 29 let.

"Snažil jsem čínskou omítku kouřit na bylinkách. Velmi veselý stav od rána, kvůli rostlinným výtažkům, pravděpodobně z vůně kouře, se stával nepohodlným. Stále dávám přednost zelenému čaju se ženšenem, "- Valery, 51.

Recenze mohou být velmi odlišné. Pokud je rozhodnutí přestat kouřit pevně v mysli, proč se to nesnažíte pomocí antinikotinových přípravků. Nezáleží na tom, co bude použito: elektronická cigareta, omítka z kouření, tablety. Koneckonců, nakonec, hlavní pozitivní výsledek.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.