^
A
A
A

Ostré omezení sacharidů ve stravě může být nebezpečné.

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

12 January 2019, 09:00

Diety, které snižují množství sacharidů, zvyšují riziko předčasné smrti - to říkají vědci.

První věc, která přijde na mysl člověku, který chce zhubnout, je omezení nebo dokonce vyloučení sacharidů. Logika tohoto je přítomna, protože rychle uvolněná energie nutí tělo k zásobě tuků, jejichž nadbytek v průběhu času narušuje řadu metabolických procesů.

Odborníci na výživu mohou nabídnout výběr několika potravin s nízkým obsahem uhlovodíků. Předpokládá se, že hlavním účelem těchto diet je přinutit tělo, aby se nehromadilo, ale spálilo kalorie.

Nicméně podle zástupců Evropské kardiologické společnosti může být dieta s nízkým obsahem uhlovodíků dlouhodobě nebezpečná. Lékaři již několik let uvažují o různých dietních projektech, které zpochybňují výhody dlouhodobého omezení sacharidových potravin. Stejný problém vyvstali na pravidelné společenské konferenci odborníků z univerzity v Lodži.

Vědci studovali řadu statistických údajů získaných během rozsáhlého zdravotního projektu, který trval ve Spojených státech jedenáct let. Výzkumníci zaznamenali téměř 25 000 pacientů ve středním věku ve věku 40-50 let: nejdříve zaznamenali údaje o onemocněních těchto lidí, způsobech výživy a příčinách úmrtí.

V důsledku toho bylo zjištěno, že pacienti, kteří dodržovali dietu s nízkým obsahem karbamtu, mají větší šanci na úmrtí po dobu šesti let (asi 32%), na rozdíl od těch, kteří upřednostňovali dietu s vysokým obsahem karbidu. Pravděpodobnost úmrtí na onemocnění kardiovaskulárního systému nebo onkologie činila 50% a 35%. Výzkumníci objasnili tento bod: při srovnávání úmrtnosti mezi pacienty s nadměrnou a normální hmotností byli lidé s tělesnou hmotností v normálním rozmezí pravděpodobněji umírají na dietách s nízkým obsahem karbohydrátů.

Podobné výsledky byly získány při provádění nepřímé analýzy projektů třetích stran, které byly provedeny na stejném tématu: statistiky těchto děl pokrývaly více než půl milionu lidí a byly monitorovány po dobu 15-16 let.

V důsledku toho taková analýza ukázala, že potraviny s nízkým obsahem sacharidů zvyšují riziko předčasného úmrtí o 15% (zejména úmrtí na kardiovaskulární problémy - o 13% a onkologické onemocnění - o 8%).

Vědci vysvětlují, že konzumace malého množství sacharidů může mít pozitivní vliv na metabolické procesy, na kvalitu pankreatu, na ukazatele krevního tlaku - ale pouze v případě, že uvedené problémy existují a v omezeném období tohoto typu stravy. Dodržování takových omezení ve stravě neustále za účelem kontroly hmotnosti je nepraktické. Samozřejmě, jedna věc - odmítnutí sladkostí a bílého pečiva. A ještě jedna věc - opustit složité sacharidy: obiloviny, těstoviny a odrůdy tvrdé pšenice. Přednostně by lidé měli mít zdravou a vyváženou stravu a ne banální vyloučení sacharidů.

Podrobnosti o výše uvedených informacích naleznete na stránce. Https://www.escardio.org/The-ESC/Press-Office/Press-releases/Low-carbohydrate-diets-are-unsafe-and-should-be-avoided

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.