Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Persimmon má antivirové vlastnosti

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.03.2021

Vědci prokázali, že základní složky ovoce tomel jsou schopny zabránit šíření virových infekcí - zejména viru COVID-19 .

Jako prostředky k léčbě virových onemocnění se používají různé léky, včetně lidových. Věda přitom nezůstává stát: vědci pokračují v hledání stále více nových způsobů léčby a prevence virové infekce. Kromě léčby již existujícího onemocnění je stejně důležité předem zabránit šíření infekce z infikované a nemocné osoby na zdravé lidi.

Vědci z Japonska, zastupující Nara Women's University, objevili způsob, jak zabránit přenosu virového patogenu mezi lidmi používajícími přírodní látky. Takové látky se nazývají třísloviny a jsou přítomny zejména ve všech známých druzích ovoce - tomel . Vědci provedli experiment, pro který si vybrali dosud nejrelevantnější virus - COVID-19.

Triesloviny jsou látky, které způsobují v ústech pocit svíravosti, který je pro tomel velmi charakteristický.

Studie vědců byla následující. Izolovali řadu adstringentních složek z tomel buničiny, včetně tříslovin. Výsledné látky byly kombinovány se slinami pacienta s koronavirem. Výsledkem bylo zjištění, že po 10 minutách stahující složky snížily nakažlivou schopnost viru a stupeň rizika přenosu infekce na jinou osobu se snížil desetkrát.

Vědci se zároveň zaměřují na skutečnost, že konzumace tomelů a jiných potravin s vysokým obsahem tříslovin nemůže zaručit stoprocentní ochranu před infekcí. Kromě toho je důležité pokračovat ve zkouškách s více účastníky s různými virovými chorobami.

Vědci dělají vše pro to, aby rychle vytvořili lék, který by měl schopnost inaktivovat koronavirus a další podobné infekce. Je docela možné, že takový nástroj bude založen přesně na adstringentních součástech. Je velmi důležité zabránit šíření nemocí v chladném období - na podzim, v zimě a brzy na jaře, kdy je lidské tělo obzvláště náchylné k infekcím, a imunitní obrana je výrazně oslabena vnějšími faktory.

Mimochodem, kromě persimmons jsou taniny přítomny v dostatečném množství v eukalyptu a čajových listech, ve slupkách z granátového jablka, v borůvkách, ostružinách a brusinkách, stejně jako v rebarboru a dýni, červeném a bílém víně. Kromě antivirového účinku taniny přispívají k eliminaci toxinů a solí těžkých kovů z oběhového systému, posilují cévní stěny a zlepšují vstřebávání kyseliny askorbové tělem.

Více informací o novinkách najdete na webové stránce mainichi


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.