^
A
A
A

Pivo pomáhá zhubnout?

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 27.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

18 May 2016, 11:15

Američtí vědci učinili zajímavý objev, který by měl potěšit všechny milovníky piva. Jak ukázaly experimenty, tento opojný nápoj pomáhá zlepšovat zdraví a pomáhá zhubnout.

Toto neobvyklé prohlášení provedli pracovníci výzkumného centra na univerzitě v Oregonu po sérii pokusů s laboratorními hlodavci. Při pozorováních myší, které byly ve velkém množství přidány do potravinových pivních sloučenin, si vědci všimli, že hmotnost hlodavců začala klesat.

V průběhu práce odborníci rozdělili všechna pokusná zvířata na dvě skupiny, všechny myši obdržely potraviny s vysokým obsahem tuku, druhá skupina hlodavců však obdržela navíc pivo flavonoid (xanthohumol). Po nějaké době vědci poznamenali, že hmotnost ve druhé skupině experimentálních zvířat se snížila o 22% ve srovnání s hlodavci z první skupiny.

Navíc k poklesu hmotnosti vědci poznamenali další pozitivní bod v "dietě piva" - hladina cholesterolu u hlodavců konzumujících pivo se snížila o 80%.

Američtí vědci jsou si jisti, že osoba bude mít podobný účinek z pití piva, ale pro to je nutné vypít více než 1500 litrů piva denně, což je nemožné ani pro ty nejdivočejší fanoušky tohoto opojného nápoje. 

Autor výzkumného projektu Cristobal Miranda poznamenal, že tato studie poprvé ukazuje tak velký vliv na zdraví jedné sloučeniny. V přírodě je xanthohumol obsažen v chmelu a při experimentu s myší vědci dali hlodavcům 60 mg této sloučeniny za každý kilogram živočišné hmotnosti. U člověka je to ekvivalentní 350 mg denně (o hmotnosti 70-75 kg), ale aby se dávka piva nápoj nemůže být, protože, jak již bylo uvedeno, bude muset pít více než 1500 litrů piva za den.

V reálném životě je pozorován zcela jiný obraz: milovníci piva mají takzvané "pivní bříško", stejně jako extra kilo, takže podle amerických vědců je lepší nechat zneužívat pivo.

Ale kolik může den pít pivo před několika měsíci řekl španělští odborníci, jedinečná studie, která doslova změnila pojem piva. Španělští studovali více než 1200 lidí, mezi kterými byli muži i ženy ve věku od 50 do 58 let. V průběhu studie se vědci snažili najít vztah mezi středomořskou stravou a konzumací omamných nápojů a také stanovit možný vliv výživy na vývoj různých onemocnění. Stav dobrovolníků byl pozorován různými specialisty, kteří zaznamenali nejmenší odchylky nebo porušení. V důsledku toho bylo zjištěno, že 500-600 ml piva denně pozitivně ovlivňuje lidské zdraví.

Podle vědců je v tomto množství, že nápoj má preventivní účinek na tělo - pomáhá snížit pravděpodobnost vzniku takových onemocnění, jako je hypertenze, cukrovka a kontrola hmotnosti.

Tato studie bezpochyby potěší více než polovinu světové populace mužů, ale vědci zdůrazňují, že by den měl vypít více než 600 ml piva, jinak by mohly existovat zdravotní problémy.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.