^
A
A
A

Travní kondomy budou tenčí a silnější

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

06 April 2016, 09:00

Kondomy existují již nějakou dobu, se v době, kdy byly podrobeny další změny a dnes, to by se zdálo, vědci vynalezli velmi tenká a silná. Ale Australští vědci byli schopni vytvořit ještě jemnější a trvalé antikoncepce, a ne z obvyklé all latex nebo grafen (který, mimochodem, také není tak dávno, co rozhodlo použít pro výrobu kondomů), ale k dokonalosti, na první pohled, nevhodné pro Tento materiál je trioda.

Triodion je rostlina rodu obilovin, roste v pouštích Austrálie. Chcete-li použít tuto těžkou trávu k výrobě kondomů, profesor Darren Martin navrhl se skupinou vědců z Queensland University. Specialisté extrahovaní z rostlinné nanocelulózy, které několikrát zlepšily vlastnosti kondomů (nanocelulóza smíchaná s latexem, což vede k tomu, že polymer se stává silnějším a získává lepší kvalitu). 

U jedné z amerických továren pro výrobu latexových výrobků speciálně pro skupinu Martin byla vyrobena zkušební dávka kondomů s nanocelulózou. Prototypy podstoupily standardní testy "burstu", při kterých jsou nafouknuté kondomy, dokud produkt nevybuchne. 

Zkoušky ukázaly, že kondomy z triodie mohou odolávat o 20% většímu tlaku a o 40% více než je maximální přípustný objem ve srovnání s konvenčními latexovými výrobky.

V tiskové zprávě Darren Martin řekl, že nanocelulóza je flexibilní přísada, která umožňuje membráně být pružnější, robustnější a tenčí. Podle výzkumné skupiny nová technologie výroby kondomů umožní výrobu zboží o tloušťce pouhých 0,045 mm, zatímco kondomy budou plně vyhovovat požadovaným standardům kvality a budou překračovat stávající moderní latexové výrobky ve svých vlastnostech.

Je třeba poznamenat, že vývoj australských specialistů již zajímá přední výrobce "pryžových výrobků".

Nový materiál s nanocelulózou může být použit nejen pro výrobu antikoncepčních prostředků, ale také pro výrobu nejlepších rukavic, které se používají pro lékařské účely. Podle vědců budou takové rukavice poskytovat maximální citlivost, navíc budou méně unavené ruce, což je obzvláště důležité pro lékaře, laboratorní techniky, jejichž práce vyžaduje vyšší přesnost.

Martinova skupina přiznala, že používají pichlavou rostlinu k ochraně před sexuálními infekcemi a nežádoucími těhotenstvím, které navrhli domorodí lidé Austrálie, přestože Australané používají pryskyřici z triodie jako lepidlo.

Mimochodem, univerzita v Queenslandu uzavřela dohodu se svazem domorodých národů, podle níž je určitá část příjmů plynoucích z prodeje jedinečné technologie dána jim.

Specialisté také poznamenali, že pokud se nanocelulóza stane široce používána při výrobě latexových výrobků, poskytne nové příležitosti pro ekonomický rozvoj v odlehlých koutách Austrálie, kde roste triada.

trusted-source[1]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.