^

Co je to ženský kondom a jak ho používat?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Ženský kondom je jednou z nejnovějších antikoncepcí, i když to není velmi levná volba. Nazývá se Themis nebo kondom. Pokud člověk nechce mluvit o prostředcích ochrany a samotná myšlenka mužského kondomu ho činí hysterickým, můžete se o sebe postarat a koupit si ženský kondom.

Kdy a proč byla vynalezena ženský kondom?

Kde vynalezl ženský kondom není známo jistě. Je známo, že tento jednoduchý, ale účinný lék byl vynalezen v roce 1990 a objevil se na světovém trhu až po 3 letech. Jako první použili Spojené státy. Kondom pro ženy prodával špatně, dokud nebyl umístěn jako vynikající prostředek proti nechtěnému těhotenství způsobenému násilím. Tehdy to ženy začaly kupovat, zejména když se informace o AIDS rozšířily po celém světě.

Ženský kondom se dokonce začal měnit: aby ochránil africké ženy před násilím, přišel vynálezce Sonnet Ehlers s modelem se zuby. Byl jmenován RAPEX. Jakmile se pachatel dopustil prvního tření, jeho penis okamžitě běžel přes trny do pochvy oběti a byl zraněn. Zatímco násilník svíral bolest, oběť okamžitě zavolala policii a sanitku.

Obvyklý ženský kondom je vynikající nástroj, který chrání před pohlavně přenosnými chorobami. AIDS a nechtěné těhotenství. Jeho spolehlivost není horší než mužský kondom a garantuje 99,2% - nejvyšší procento všech existujících antikoncepčních prostředků. Zpočátku byly ženské kondomy vyrobeny z polyuretanu, poté začaly vyrábět tenčí a trvanlivější - latex. Nepáchnou tak nepříjemně jako polyuretan a navíc jsou poněkud tenčí než muži, což umožňuje ženě a muži, aby se cítili lépe.

Jak používat ženský kondom?

Themis, nebo ženský kondom, je snadno ovladatelný, ale musíte nejprve cvičit. Jedná se o průhlednou trubici z latexu nebo polyuretanu, která má průměr přibližně 8 cm a dosahuje délky 18 cm. Jeden z těchto prstenců, jako tampon, je jemně vložen do pochvy a druhý prstenec Themisoma zůstává u vchodu do pochvy. Pro ochranu před nežádoucím těhotenstvím je důležité, aby femidita byla správně vložena do pochvy. První prstenec musí být vždy přilehlý k děložnímu čípku, za stydkou kostí. Když dívka odstraní z vagíny kondom, musíte ji několikrát otočit o vnější kroužek. Takže spermie zůstanou uvnitř a nebude zde žádné riziko nežádoucího těhotenství a infekcí.

Odstranění kondomu z pochvy nemůže okamžitě - a to je jeho kouzlo. Můžete si lehnout, relaxovat, a pokud pohlavní styk již není plánován, můžete si ji vzít za 10 hodin s Themis. To odlišuje ženský kondom od samce, který je okamžitě odstraněn. Nemůžete jít příliš daleko: používejte současně ženské a mužské kondomy, protože se mohou navzájem poškodit. Ano, a ne příjemný pocit.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Výhody ženského kondomu

Jejich hmotnost. To je důvod, proč Komise OSN pro boj proti AIDS aktivně podporuje tuto problematiku ochrany žen před infekcemi a nechtěným těhotenstvím. Ženský kondom je dobrý, protože to může být instalováno v pochvě předem, několik hodin před pohlavním stykem, než udržet romantiku vztahů. Mužský kondom musí být vytištěn a vložen do samotného procesu milostné hry, což poněkud snižuje pojistku obou. Je to možné. Proto mnoho mužů a žen není nadšeno použitím mužských kondomů.

Ženský kondom je navržen tak, že přispívá k lepší stimulaci klitorisu, což zvyšuje vzrušivost ženy. To je obzvláště vhodné pro ženy se slabým a středním sexuálním temperamentem, který není tak snadné „začít“.

Ženský kondom je velmi dobrý v tom, že může být použit v jakémkoliv stavu mužského penisu - i když není vztyčen.

Kondom pro ženy je navržen tak, aby mohl pokrýt většinu vnějších pohlavních orgánů ženy, která ji navíc chrání.

Vzhledem k ekologicky šetrným materiálům, z nichž je ženský kondom vyroben, ho mohou používat všechny ženy, dokonce i alergie. Neexistují žádné kontraindikace. Jediný pozměňovací návrh: ti, kteří jsou alergičtí na latex, by si měli koupit polyuretanový kondom a naopak: že polyuretan nepřijímá, nechte si vybrat latexové výrobky.

trusted-source[9], [10], [11]

Existují nějaké nevýhody pro ženský kondom?

  • Samozřejmě, že je, jako každý výrobek. Ve srovnání s mužským kondomem je samice mnohem dražší. To stojí od 2 do 6 eur za 1 výrobek.
  • Polyuretanové kondomy mají nepříjemnou vůni, zvláště když jsou odstraněny. Ale rychle se vypařuje.
  • Ženské kondomy nejsou příliš vhodné pro ty, kteří mají slabé vaginální svaly. Za této podmínky může vypadnout.
  • Je také nemožné použít mazivo společně s ženským kondomem a je obzvláště nebezpečné používat vazelínu. V kombinaci s vazelínou se uvolní a zjemní kondomová guma. A pak v nejnečekávanějším a neplánovaném okamžiku se kondom může zlomit.

Pokud opravdu potřebujete mazivo, můžete si koupit ženské kondomy s mazivem.

trusted-source[12], [13]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.