^
A
A
A

U workoholiků je vyšší riziko vzniku hypertenze

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

07 October 2020, 09:38

Američtí vědci sdíleli důležitý závěr: příliš dlouhé nebo rušné pracovní dny v kanceláři mohou vyvolat rozvoj hypertenze - běžného syndromu vysokého krevního tlaku . Navíc je tato počáteční forma hypertenze během preventivních lékařských prohlídek často přehlížena. Výzkum v této oblasti provedli kardiologové - členové American Heart Association.

Téměř každý druhý člověk ve Spojených státech starších osmnácti let má diagnostikován vysoký krevní tlak. Mimochodem, je to hypertenze, která ročně způsobí více než 80 tisíc úmrtí. Zhruba 15 až 30% starších Američanů trpí nějakou „maskovanou“ formou hypertenze. Toto onemocnění je charakterizováno skutečností, že při normálním měření krevního tlaku - například u lékaře - jeho ukazatele odpovídají normě, ale za jiných podmínek - zejména na pracovišti - se krevní tlak patologicky zvyšuje. Ve svém novém projektu si odborníci stanovili úkol určit, jaké okolnosti ovlivní zvýšení tlaku u „maskované“ formy hypertenze.

Do studie bylo zapojeno 3,5 tisíce pracovníků státní služby ze tří velkých institucí v Quebecu. Tyto instituce praktikují zejména poskytování pojišťovacích služeb obyvatelstvu. Odborníci analyzovali každodenní rutinu účastníků, měřili jejich krevní tlak a na konci experimentu dospěli k závěru, že pracovní týden delší než 49 hodin významně zvyšuje pravděpodobnost problémů s krevním tlakem. Takže v 70% případů se vyvíjí „maskovaná“ hypertenze, která se v 66% případů změní na zachovanou patologii s další převahou vysokého krevního tlaku, a to jak v profesionálních, tak v domácích i klinických podmínkách. Počet pracovních hodin ze 41 na 48 týdně významně snížil stupeň nebezpečí rozvoje latentního hypertenzního syndromu a výskyt rezistentních forem onemocnění byl zjištěn pouze ve 20% případů.

Studie byla korigována takovými hodnotami, jako je míra pracovní zátěže, věkové kategorie, pohlaví, úroveň vzdělání, povolání, přítomnost špatných návyků a nadváhy, a další významné faktory. Projektu se nezúčastnili zástupci profesí spojených s těžkou fyzickou aktivitou, pracovníci s pracovní směnou. Vědci poukázali na to, že výsledky experimentu se týkají hlavně kancelářských pracovníků. Byla však učiněna doporučení pro zaměstnavatele, aby snížili pracovní zátěž na 35 hodin týdně.

Publikováno American Heart Association

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.