Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

V blízké budoucnosti bude život člověka moci prodloužit až na 500 let

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.05.2018

Vědečtí odborníci navrhli, aby osoba mohla žít až 500 let, pokud plně využije svého biologického potenciálu.

Podobný závěr provedli i vedoucí pracovníci společnosti Google, kteří se specializují na genetiku a patologickou diagnostiku. Takže jeden z nejslavnějších odborníků - futuristé Raymond Kurzweil je si jistý, že jakýsi "elixír dlouhověkosti" se může stát skutečností za 30 let.

Genetika a genové technologie se vyvíjí velmi rychle, a již je zde otázka, jak nastavit nový program lidské DNA, k ní bylo možné ovládat - k aktualizaci, znovu, atd. Buňky lidského těla, v teorii, schopné dostatečně dlouhou životností aktivity -. Téměř k nekonečnu pod podmínkou, že mechanismus jejich reprodukce neustále pracuje.

Jde o další teorii - výrobu přirozených omezovačů implantovaných do mozkových struktur. Tým neurophysiologists řekl, že umělá stimulace opravy buněk nemusí být dostatečná pro trvalou, trvalou činnost mozku. Jinak řečeno, umělá podpora mozku bude vyžadována pro mozek dlouhé játry.

Závěrem lze konstatovat, že vědci se ve věku 20-30 let naučí "zaklínovat" a učinit změny v přírodních biologických procesech, které vedou k omezení očekávané délky života.

Je možné, že interference v biologických vzorcích se pro člověka může ukázat jako negativní: objeví se nové nemoci, patologické poruchy mozku, které okamžitě zpochybňují stabilitu dlouhotrvajícího organismu. Navíc technologie, které podporují dlouhověkost, mají velmi vysoké náklady na materiál. Proto je předvídatelná vyhlídka v tomto směru pro některé vědce stále pochybná.

Mimo jiné umělé prodloužení lidského života na neurčitou dobu přerušuje náboženské dogmy. Každé klasické náboženské učení zahrnuje omezení doby trvání pozemské existence. A pro ty věřící, kteří dosáhli pravdy a osvícení, pozemský život už nemusí mít velký význam. Vědci také chtějí přenést tzv. "Posmrtný život" na Zemi.

Pokud vezmeme v úvahu otázku, odborníci o dlouhověkosti ve větší míře, celý průběh moderní medicíny v posledních dvou stoletích lze definovat jako pokus zasahovat do přirozeného procesu „přirozený výběr“, aby reguloval život a smrt lidí, k podpoře lidské populace. Použití nejnovějších technologických zdrojů samozřejmě může výrazně rozšířit schopnosti lidstva. Ale - jaká bude porucha hlavního přirozeného mechanismu?

V současné době vědci již dokázali, že se zdravým životním stylem může člověk žít až do 120 let.

trusted-source[1]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.