^
A
A
A

V Číně zaznamenala v této sezoně druhou vlnu ptačí chřipky

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 30.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

20 February 2017, 11:00

V Číně pokračuje rozsáhlá epidemie influenzy ptáků, která tento rok zabil téměř sto lidí.

Takové masivní vypuknutí výskytu již došlo dříve - v roce 2013. V této sezóně se epidemie vyskytla podruhé a od počátku roku již zemřelo asi 90 pacientů.

Virus ptačí chřipky, rozšiřující se v roce 2017, je znám pod označením H7N9. Celkem bylo zjištěno přibližně 260-270 pacientů s touto infekcí během sezóny.

Zpráva agentury BBC uvádí, že čínské úřady již přijaly opatření k uzavření obchodů s ptáky v jižních a centrálních oblastech Číny. Současně vláda posílila kontrolu nad přepravou a využíváním drůbeže. Faktem je, že významný počet pacientů byl infikován virem ptačí chřipky v důsledku přímého kontaktu s domácími ptáky. Nejčastěji se tyto kontakty vyskytovaly na obchodních trzích nebo drůbežích farmách.

V tuto chvíli, čínské úřady se vyzývají obyvatele země, aby pozor na infikovaných ptáků, a nikoli na návštěvu továrny a trhy, a pracovníků ve zdravotnictví obdrželi nejnovější informace o časné příznaky nemoci, které by mohly být schopen detekovat ptačí chřipce v časných stádiích.

V této sezóně virus není tak často diagnostikován u domácích ptáků, a častěji - v populaci. Bohužel, ve většině případů jsou příznaky influenzy ptáků často ignorovány, protože lidé je užívají pro běžné nachlazení nebo otravu. Nicméně čínští lékaři v mnoha případech diagnostikovali, že jde o obtížnou variantu průběhu onemocnění, která může způsobit smrt pacienta.

Epidemie, která byla zaregistrována v roce 2013, vyvolala spoustu panice mezi čínskými obyvateli: v té době se také stala známá velkým počtem obětí této nemoci. Populace masivně zakoupila ochranné masky a léky, veškerá drůbež byla zničena, obyvatelé megaci se vyhýbali akumulaci lidí a veřejných míst. Nyní však mnoho lidí na toto nebezpečí zapomnělo, takže v zimě některé čínské lidi reagovaly na informace o epidemii s nedbalostí. Vezmeme-li v úvahu tuto skutečnost, vláda zvýšila úsilí o práci s obyvatelstvem, zvýšila počet bodů první pomoci. Lékaři očekávají, že epidemie ptačí chřipky bude trvat až do poloviny jara.

Vedoucí Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Ni Daxin oznámil, že v okamžiku, kdy je situace s onemocněním pod kontrolou: "Špičkový stav epidemie bude pravděpodobně skončen. Určitý počet onemocnění však může být stanoven ještě před posledním dubnovým týdnem. "

Vtáčská chřipka je považována za virovou chorobu s vysokým stupněm infekčnosti. Jeho zákeřnost často spočívá v tom, že onemocnění probíhá bez zjevných příznaků nebo "masky" pro jiné, méně nebezpečné nemoci - otrava za studena nebo potraviny. Virus nesou domácí kuřata, krůty a zvěřiny - kachny nebo husy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.