^
A
A
A

V San Francisku se "zelená" energie stane nezbytností

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

01 June 2016, 10:30

V San Francisku se přiblížili cíli stanovenému pro rok 2025, aby splnili "zelené" energetické potřeby města o 100%. Nedávno orgány přijaly nařízení, podle něhož by nové budovy měly být vybaveny solárními panely pro osvětlení nebo ohřev vody v domě. Návrh zákona vstoupí v platnost 1. Ledna příštího roku.

V podstatě to představuje pokračování již existujícího návrhu zákona, podle něhož v nových budovách musí být odstraněno méně než 15% střechy pro instalaci solárních panelů, tj. Tyto plochy střechy by neměly mít žádné zastínění.

Nové rozlišení předpokládá, že střešní plochy vyhrazené pro solární panely nebudou jednoduše prázdné, musí být vybaveny solárními instalacemi, toto pravidlo platí pouze pro nové budovy s výškou 10 nebo více podlaží. Stojí za zmínku, že v San Francisku jsou velmi populární budovy, které jsou na více než 10 podlažích vysoké, na rozdíl od řídce osídlených měst, takže tento požadavek ve vyúčtování nelze považovat za nejpřísnější.

Krok jednoho z nejvíce osídlených kalifornských měst se jistě stane příkladem pro další města a nový účet se přiblíží k cíli pro rok 2025 pro výrobu čisté elektřiny.

Oddělení pro program pro životní prostředí představí Scott Wiener, který byl schválen a poznamenal, že takový přístup zvýší solární energie stávající střechy více než 7 MW, a to v pořadí, poskytuje elektřinu do 2500 domovů. Samozřejmě, že v San Francisku tento počet domů nemůže být považován za obrovský úspěch, ale v každém případě výrazně sníží množství škodlivých emisí do atmosféry v budoucnu.                        

Podle Scott Wiener říká, zastupující Demokratickou stranu, využití obnovitelných zdrojů energie činí San Francisco nezávisle na fosilních palivech navíc taková politika patří San Francisco vedení města, kteří se starají o budoucnosti naší planety.

Mimochodem, v boji za ochranu životního prostředí vědci navrhují používat materiály nejen pro vytápění domu. V Massachusetts vědci vyvinuli polymerní fólii, která absorbuje sluneční energii během dne a udržuje teplo, dokud to nebude nutné. Podle vědců bude jejich vývoj zvláště užitečný v severních oblastech, ale bude vyhovovat sportovcům, turistům a obyčejným módním ženám.

Princip filmu spočívá v tom, že může "absorbovat" energii slunce a uložit ji do určitého bodu. Aktivace výroby tepla je možná za pomoci světla, elektřiny a dalších katalyzátorů. Například plášť z polymerní fólie může aktivovat záblesk světla, podle vývojáře materiál je schopen zahřeje na 15 0 ° C, a to je velmi jednoduché na výrobu (výrobní proces probíhá ve 2 fázích). Nyní vědci hledají možnosti aplikace pro jejich vývoj nejen v oděvech, ale také v okenních tabulích a průmyslových výrobcích.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.