Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Vajíčka pomáhají předcházet cukrovce

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 12.04.2020

Vejce (s výjimkou syrových) jsou naše tělo absorbovány téměř úplně. Je známo, že vejce mají cholesterol, které se provádí po dlouhé diskusi v rámci vědecké komunity, různé studie potvrdit či vyvrátit využití vajec lidských bytostí. V nedávném průzkumu na univerzitě ve Finsku, bylo zjištěno, že lidé, kteří jedí za týden 4 vejce, 37% nižší riziko vzniku cukrovky druhého typu, ve stravě (množství konzumace ovoce a zeleniny), zlozvyků , fyzická aktivita moc nezáleží.

Nová studie zahrnovala 2 000 dobrovolníků ve věku od 42 do 60 let. Mimochodem, experiment trval 20 let, během kterého vědci zaznamenali změny ve zdravotním stavu účastníků studie. V průběhu pozorování se diabetes vyvinula u 430 lidí. Vědci věnovali zvláštní pozornost stravě dobrovolníků a po analýze bylo zjištěno, že 4 vejce týdně pomáhají snížit riziko vzniku tohoto nebezpečného onemocnění o téměř 40%.

Odborníci také poznamenali, že tento účinek je pozorován výhradně mezi zástupci silné poloviny lidstva, s tím, co je spojeno a proč se vejce chovají odlišně pro muže a ženy, vědci zatím nemohou odpovědět.

Tým poznamenat, že vejce jsou poněkud odlišné od všech ostatních produktů, a především, jak již bylo uvedeno, vejce (jiné než surové) absorbuje 98%, ale mnoho mají tendenci se domnívat, že cholesterol obsažený ve vejcích, je velmi škodlivé pro zdraví a pokuste se tento výrobek vyloučit ze stravy.

Výživáři poznamenávají, že takový cholesterol nepředstavuje zdravotní riziko a naopak pomáhá našemu kardiovaskulárnímu systému.

Studie odborníků z různých vědeckých center ukázaly, že mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku, maso s jakýmkoli obsahem tuku zvyšují riziko vzniku cukrovky, zatímco vejce naopak snižují. Obsahují ve slepičích vejcích živiny zlepšují vstřebávání glukózy a pomáhají snižovat drobné zánětlivé procesy. Zvlášť vejce jsou užitečné pro zdraví mužů - toto chutné a zdravé produkt, který obsahuje minimum tuku a maximálně živin podporuje přirozené zvýšení potence (pro zvýšení potence měli jíst 1 syrové vejce denně).

Favor vajec ověřených a amerických odborníků - ve svých studiích, které byly publikovány výsledky, které před několika měsíci v jednom z vědeckých publikací, vědci zjistili, že rozvoj kardiovaskulárních onemocnění a konzumace vajec není připojen. Samozřejmě se nedoporučuje, jako každý jiný produkt, zneužívání vajec - 2 kusy denně nebudou mít žádný vliv na cholesterol, krevní oběh, tělesnou hmotnost a krevní tlak.

Omezte spotřebu vajec u osob s diabetem typu 2, protože v tomto případě se zvyšuje riziko vzniku srdečních chorob.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.