^
A
A
A

Vajíčka pomáhají předcházet cukrovce

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 28.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

11 May 2016, 10:30

Vejce (s výjimkou syrových) jsou naše tělo absorbovány téměř úplně. Je známo, že vejce mají cholesterol, které se provádí po dlouhé diskusi v rámci vědecké komunity, různé studie potvrdit či vyvrátit využití vajec lidských bytostí. V nedávném průzkumu na univerzitě ve Finsku, bylo zjištěno, že lidé, kteří jedí za týden 4 vejce, 37% nižší riziko vzniku cukrovky druhého typu, ve stravě (množství konzumace ovoce a zeleniny), zlozvyků , fyzická aktivita moc nezáleží.

Nová studie zahrnovala 2 000 dobrovolníků ve věku od 42 do 60 let. Mimochodem, experiment trval 20 let, během kterého vědci zaznamenali změny ve zdravotním stavu účastníků studie. V průběhu pozorování se diabetes vyvinula u 430 lidí. Vědci věnovali zvláštní pozornost stravě dobrovolníků a po analýze bylo zjištěno, že 4 vejce týdně pomáhají snížit riziko vzniku tohoto nebezpečného onemocnění o téměř 40%.

Odborníci také poznamenali, že tento účinek je pozorován výhradně mezi zástupci silné poloviny lidstva, s tím, co je spojeno a proč se vejce chovají odlišně pro muže a ženy, vědci zatím nemohou odpovědět.

Tým poznamenat, že vejce jsou poněkud odlišné od všech ostatních produktů, a především, jak již bylo uvedeno, vejce (jiné než surové) absorbuje 98%, ale mnoho mají tendenci se domnívat, že cholesterol obsažený ve vejcích, je velmi škodlivé pro zdraví a pokuste se tento výrobek vyloučit ze stravy.

Výživáři poznamenávají, že takový cholesterol nepředstavuje zdravotní riziko a naopak pomáhá našemu kardiovaskulárnímu systému.

Studie odborníků z různých vědeckých center ukázaly, že mléčné výrobky s vysokým obsahem tuku, maso s jakýmkoli obsahem tuku zvyšují riziko vzniku cukrovky, zatímco vejce naopak snižují. Obsahují ve slepičích vejcích živiny zlepšují vstřebávání glukózy a pomáhají snižovat drobné zánětlivé procesy. Zvlášť vejce jsou užitečné pro zdraví mužů - toto chutné a zdravé produkt, který obsahuje minimum tuku a maximálně živin podporuje přirozené zvýšení potence (pro zvýšení potence měli jíst 1 syrové vejce denně).

Favor vajec ověřených a amerických odborníků - ve svých studiích, které byly publikovány výsledky, které před několika měsíci v jednom z vědeckých publikací, vědci zjistili, že rozvoj kardiovaskulárních onemocnění a konzumace vajec není připojen. Samozřejmě se nedoporučuje, jako každý jiný produkt, zneužívání vajec - 2 kusy denně nebudou mít žádný vliv na cholesterol, krevní oběh, tělesnou hmotnost a krevní tlak.

Omezte spotřebu vajec u osob s diabetem typu 2, protože v tomto případě se zvyšuje riziko vzniku srdečních chorob.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.