^
A
A
A

Vědci vyvinuli lidské embryo in vitro

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

03 June 2016, 11:00

Mezinárodní tým odborníků ze Spojených států a Velké Británie v laboratoři vytvořil lidské embryo, které zůstalo 13 dní živé (dříve vědci se podařilo udržet život v embryu pouhých 9 dní). Podle vědců bylo díky několika dalším dnům života schopno identifikovat nové aspekty lidského vývoje v počátečních fázích, které předtím vědě neznalo. Taková podobná práce může pomoci pochopit, proč se během prvních týdnů přeruší počet těhotenství.

Etapy vývoje vědců v raných fázích mnoha zvířat byly poměrně dobře studovány, avšak lidský vývoj je v mnoha ohledech nejasný.

Jeden z odborníků pracujících v novém projektu - Ali Brivanlou biolog - konstatovala, že v 21. Století, vědci mohou říci více o hlodavci nebo žáby než o osobě, a to navzdory skutečnosti, že řada odborníků pracujících v této oblasti v posledních letech již eliminována počet chyb v této problematice.

Zejména v poslední práci vědci pozorovali rozdělení buněk v embryích a stanovili určitý rys, který lze nazvat jedinečným pro člověka.

Brivanlow a jeho kolegové nalezli buňky, které se objevují kolem 10. Dne, a zmizí 12.. Nyní odborníci nemohou vysvětlit, proč jsou tyto buňky a co ovlivňují, ale na vrcholu vývoje tyto buňky tvoří asi 10% embrya. Podle odborníků mohou buňky představovat něco jako přechodný orgán (například ocas, který se objeví v embryu, ale zmizí před porodem). 

Výzkum může být užitečné v oblasti umělé inseminace, například podle Norbert Gleyhera, hlava jednoho z reprodukčních center v New Yorku, asi polovina z embrya se implantují do dělohy ženy umírá. Práce Brivanlowa a jeho kolegů pomohou odborníkům porozumět, co se právě děje v této fázi vývoje a jak předcházet smrti embrya po implantaci.

Gleyher vysvětlil, že proces oplodnění in vitro zůstává záhadou i dnes, ale nyní vývoj Brivanlou (což Gleyh pracoval v minulosti), pomůže lépe posoudit schopnost embrya k životu těsně před implantací v děloze.

Navzdory všem výhodám nové studie schopnost růst lidského embrya in vitro evokuje řadu etických a politických otázek. V řadě zemí, včetně Spojených států a Velké Británie, jsou embrya starší než 14 dní zakázána, protože plod začne vznikat po této době.

Ale během Brivanlou kolegy jsme byli téměř jisti, že jejich embrya nemohou přežít déle než dva týdny, jako embryo v procesu růstu vyžaduje další jídlo skládající se z hormonů a živin. Řekněme, které látky vyžadují nový organismus během vývoje, vědci dnes nemůže, to bude trvat uspořádat další sérii pokusů s embryi zvířat, která podle některých vědců již započaly.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.