^
A
A
A

WHO navrhuje použití testů k identifikaci HIV

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

16 December 2016, 09:00

Na počest Světového dne AIDS vydal WHO nové doporučení týkající se sebeidentifikace HIV.

Odborníci zdůrazňují, že k dnešnímu dni, diagnostické metody HIV není dokonalá, což je důvod, proč součástí HIV infikovaných nedostávají antiretrovirální léky, protože jsou buď neví o jejich stavu, nebo nemůže z jakýchkoli důvodů, aby se vztahují na zvláštní instituci pro diagnózu. Odborníci na vědomí, že většina lidí si ani neuvědomují, že jsou infikovány virem HIV, mnoho z nich je vysoké riziko infekce, kromě toho je třeba poznamenat, že někteří lidé je obtížné obrátit se na specializované služby pro kontrolu jejich HIV status. 

Margaret Chan, generální ředitel WHO uvedla, že mnoho lidí nakažených virem HIV, a to nejen nemůže dostat správné léčby, ale také představují hrozbu pro lidi kolem nich, a to HIV sebezjevení pomůže mnohé naučit svůj status HIV. Nový test lze provést doma a bude vyžadovat sliny nebo krev z prstu, a po 15-20 minutách budete moci zjistit výsledky. Pokud je výsledek pozitivní, doporučuje se, abyste okamžitě navštívili lékařskou instituci a potvrdili tak diagnózu.

Takovým pacientům bude poskytnuta doporučení týkající se onemocnění a jeho léčby, stejně jako sdělování zvláštním orgánům pro prevenci a léčbu pacientů s HIV.

Podle odborníků Světové zdravotnické organizace může identifikace HIV umožnit testování více lidí a rozšířit práva a příležitosti některých kategorií občanů, provést včasnou diagnózu HIV. Nový test je zvláště důležitý pro lidi, kteří z nějakého důvodu nemohou hledat pomoc od příslušných služeb.

Během uplynulých 10 let se počet lidí, kteří vědí o svém statusu HIV, zvýšil téměř o 50% celosvětově a asi 90% pacientů dostalo potřebné léky.

V celosvětovém měřítku mají různé kategorie obyvatel problémy s přístupem k diagnostice HIV, u mužů je méně pravděpodobné, že budou hledat pomoc než u žen, a HIV je častěji zjišťováno náhodou. Mezi ženami se v zemích Jižní a Východní Afriky vyskytuje vysoký výskyt. Vysoká míra výskytu HIV se také vyskytuje u prostitutek, homosexuálů, transsexuálů, drogově závislých, vězňů - u těchto kategorií občanů se vyskytuje přibližně 50% případů.

Partneři osob infikovaných HIV jsou také velmi ohroženi - až 70% lidí je také infikováno, ale ani o tom neví. 

Nové doporučení obsahují také položky, které lidem s HIV pomohou otevřít své partnery a pomoci jim projít diagnózou. Autotestovací test na HIV umožní lidem seznámit se s jejich statusem HIV a včas přijmout vhodná opatření.

Nový test téměř zdvojnásobil míru detekce HIV u homosexuálů, studie v Keni ukázaly, že standardní diagnostické metody jsou napůl stejně účinné jako nový test na sebevraždu.

Nyní 23 zemí podpořilo myšlenku zavedení testů na vlastní HIV, řada zemí vyvíjí politiky zaměřené na omezení šíření HIV, avšak sebeidentifikace HIV v nich je omezená.

WHO nabídla bezplatnou distribuci testů na sebevznětlivost HIV nebo aby cenu zpřístupnila co nejvíce všem segmentům obyvatelstva.

V současné době WHO podporuje 3 země v Jihoafrické republice, kde již v rámci projektu STAR začaly používat testy HIV proti HIV.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.