Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Z nespavosti pomáhá bdění

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018

Není to obvyklý způsob, jak řešit tyto společné problémy, jako chronické nespavosti, jsou dány odborníci z Pennsylvanie - podle jejich pokynů, osoby s poruchami spánku je třeba pokud možno co nejméně, aby se v posteli, to pomůže usnout rychleji a zbavit se nespavosti. Závěry vědců byly potvrzeny testy, při kterých se účastnili lidé s různými poruchami spánku - podle výsledků výzkumu se až 80% dobrovolníků začalo lépe spát.

Neobvyklá metoda pomáhá lidem s poruchami spánku zabránit vzniku dlouhodobé nebo chronické nespavosti

Během zkoušky Pennsylvania vědci doporučují účastníkům experimentu, vstát z postele a vzhůru, v případě, že stále nejsou schopni usnout na pár hodin před budíkem. Podle odborníků je tento přístup do určité míry kognitivní behaviorální terapií. Ve většině případů osoba trpící nespavostí tráví celou noc v posteli, při bolestivých pokusech usnout, což vede k nerovnováze mezi přirozeným procesem zaspávání a možností zaspání. Snažíme se spát, házet a otáčet se v posteli, zdá se, že člověk posiluje nespavost, tj. Jako kdyby tělo dalo signál "Neumí."

V neobvyklém experimentu, se zúčastnilo více než 400 lidí, studie byla provedena v soukromé výzkumné univerzity v USA (Pensylvánie), 36 účastníci měli akutní nespavost, ale brzy se většina z nich se podařilo vyrovnat se s problémem, zbytek dobrovolníků nestěžoval na vážné problémy s usínáním. Během experimentu, který trval 6 měsíců, 394 účastníků postupně mělo problémy se spánkem, ale u 31 lidí se akutní forma nespavosti získala chronická.

Ve fázi hlubokého spánku byli účastníci bez vážných poruch spánku méně často v posteli, ve srovnání s těmi, kteří se zbavili problémů se zaspáním.

Někteří z účastníků, kteří trpí akutní nespavost, snížit čas strávený v posteli, v důsledku problémů s usínáním postupně mizel, účastníci, kteří nenásledují doporučení odborníků a strávil více času v posteli (šel předtím, snažil jsem spát až do rána) vyvinutý chronická nespavost.

Zřejmě bdění pomáhá vyrovnat se s nespavostí, tj. Mnoho hodin pokusu o spánek jen zhoršuje problém a může vést k rozvoji chronických forem poruch spánku. Odborníci zdůrazňují, že čím méně času trávit v posteli v marném pokusu spát alespoň půl hodiny, je lepší vstát a trávit čas s něčím příjemným - v důsledku usínání problém zmizí sám od sebe.

Poruchy spánku jsou zkoumány vědci z různých zemí, protože miliony lidí na světě trpí touto patologií. Například v Číně odborníci zjistili, že příčinou nespavosti jsou patologie v mozku - snížení integrity bílé hmoty v určitých oblastech pravé polokoule a thalamu. Čínští odborníci naznačují, že v těchto oblastech mozku jsou anomálie, které způsobují nespavost a depresi a samotné abnormální procesy jsou vyvolány poklesem myelinového pláště nervových vláken.

trusted-source[1], [2]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.