^
A
A
A

Z nespavosti pomáhá bdění

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

20 July 2016, 11:00

Není to obvyklý způsob, jak řešit tyto společné problémy, jako chronické nespavosti, jsou dány odborníci z Pennsylvanie - podle jejich pokynů, osoby s poruchami spánku je třeba pokud možno co nejméně, aby se v posteli, to pomůže usnout rychleji a zbavit se nespavosti. Závěry vědců byly potvrzeny testy, při kterých se účastnili lidé s různými poruchami spánku - podle výsledků výzkumu se až 80% dobrovolníků začalo lépe spát.

Neobvyklá metoda pomáhá lidem s poruchami spánku zabránit vzniku dlouhodobé nebo chronické nespavosti

Během zkoušky Pennsylvania vědci doporučují účastníkům experimentu, vstát z postele a vzhůru, v případě, že stále nejsou schopni usnout na pár hodin před budíkem. Podle odborníků je tento přístup do určité míry kognitivní behaviorální terapií. Ve většině případů osoba trpící nespavostí tráví celou noc v posteli, při bolestivých pokusech usnout, což vede k nerovnováze mezi přirozeným procesem zaspávání a možností zaspání. Snažíme se spát, házet a otáčet se v posteli, zdá se, že člověk posiluje nespavost, tj. Jako kdyby tělo dalo signál "Neumí."

V neobvyklém experimentu, se zúčastnilo více než 400 lidí, studie byla provedena v soukromé výzkumné univerzity v USA (Pensylvánie), 36 účastníci měli akutní nespavost, ale brzy se většina z nich se podařilo vyrovnat se s problémem, zbytek dobrovolníků nestěžoval na vážné problémy s usínáním. Během experimentu, který trval 6 měsíců, 394 účastníků postupně mělo problémy se spánkem, ale u 31 lidí se akutní forma nespavosti získala chronická.

Ve fázi hlubokého spánku byli účastníci bez vážných poruch spánku méně často v posteli, ve srovnání s těmi, kteří se zbavili problémů se zaspáním.

Někteří z účastníků, kteří trpí akutní nespavost, snížit čas strávený v posteli, v důsledku problémů s usínáním postupně mizel, účastníci, kteří nenásledují doporučení odborníků a strávil více času v posteli (šel předtím, snažil jsem spát až do rána) vyvinutý chronická nespavost.

Zřejmě bdění pomáhá vyrovnat se s nespavostí, tj. Mnoho hodin pokusu o spánek jen zhoršuje problém a může vést k rozvoji chronických forem poruch spánku. Odborníci zdůrazňují, že čím méně času trávit v posteli v marném pokusu spát alespoň půl hodiny, je lepší vstát a trávit čas s něčím příjemným - v důsledku usínání problém zmizí sám od sebe.

Poruchy spánku jsou zkoumány vědci z různých zemí, protože miliony lidí na světě trpí touto patologií. Například v Číně odborníci zjistili, že příčinou nespavosti jsou patologie v mozku - snížení integrity bílé hmoty v určitých oblastech pravé polokoule a thalamu. Čínští odborníci naznačují, že v těchto oblastech mozku jsou anomálie, které způsobují nespavost a depresi a samotné abnormální procesy jsou vyvolány poklesem myelinového pláště nervových vláken.

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.