^
A
A
A

Ženy potřebují porodit po 40 letech

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

03 May 2016, 09:00

Odborníci z demografie z Německa a Velké Británie uvedli, že ženy po 40 letech porodí zdravější děti než mladší dívky. Výsledky výzkumných specialistů publikovaných v jednom ze známých vědeckých časopisů a souhrn studie jsou zveřejněny na internetových stránkách Společnosti. Max Planck (Německo).

Během výzkumu si vědci všimli, že děti, které se narodily zralějšími matkami, jsou zdravější a lépe vzdělané. Podle vědců bohatší životní zkušenost žen, jejich finanční situace umožňuje dítě poskytnout nejlepší budoucnost. Zde ale stojí za zmínku, že závěry německých expertů jsou pro západní společnost vhodnější. Nyní několik studií provedených v této oblasti ukázalo, že pozdní porod je spojen se zvýšeným rizikem jak pro matku, tak pro dítě. Děti narozené rodičům po 40 letech pravděpodobně trpí Alzheimerovou chorobou, cukrovkou, vysokým krevním tlakem. Ale podle demografů nelze všechna tato rizika vzít v úvahu na pozadí úspěchů moderní medicíny a vysoké kvality vzdělávání na západních univerzitách.

Podle některých zpráv se průměrný skok vpřed v oblasti zdravotní péče vyskytuje v průměru jednou za 10 let, což umožňuje zlepšit kvalitu života lidí. Stojí za to opakovat, že tato prohlášení jsou typická pro západní země a jen tam je možné je vzít v úvahu a rozhodnout se mít dítě po 40 letech.

Vědci vysvětlili průběh svých myšlenek tak, že žena narozená v roce 1950, kteří se stala matkou ve věku 40 let (v roce 1990), a nikoli do 20 let (v roce 1970), by měl být schopen dát své dítě kvalitní zdravotní péči a vzdělání, jako lék a vzdělání v 90. Letech je výrazně odlišné od úrovně, která byla v 70. Letech.

Ve svých studiích vědci analyzovali data asi 2 milionů lidí narozených od 60. Do 91. Let minulého století. Byly shromážděny veškeré informace s cílem zjistit možné souvislosti mezi duševními schopnostmi dětí a fyzickými a biologickými daty rodičů (výška, váha, věk). V důsledku toho bylo zjištěno, že děti "pozdních rodičů" mají vyšší pravděpodobnost, že vstoupí na vysokoškolské instituce a lépe se učí ve srovnání s dětmi, jejichž rodiče byli mladší. Vědci také poznamenali, že zejména tento trend je vidět na příkladu bratrů nebo sester, kteří se narodili s rozdílem 10 let nebo více.

Pokud věříte výsledkům jiné studie, ženy, které nedávno dosáhly věku 30 let, mají vyšší pravděpodobnost, že rozvinou rakovinu prsu. Podle výzkumníků jsou ženy od 20 do 30 let silně postiženy ženským pohlavním hormonem, který je považován za provokaturu rakoviny prsu. Během těhotenství hladina tohoto hormonu výrazně klesá v ženském těle, což je obranou proti rozvoji onkologie, a proto vědci nedoporučují ženám odložit narození prvního dítěte později. Podle odborníků se rakovina prsu v posledních letech stále více projevuje u mladých žen od 30 do 34 let, což je pravděpodobně způsobeno skutečností, že moderní ženy nejsou ve spěchu s mateřstvím.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.