^
A
A
A

Ženy užívají více antibiotik

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

21 April 2016, 09:00

Na univerzitě Eberhard a Karl v Tubingu (Německo) výzkumný tým zjistil, že ženy častěji než muži užívají antibiotika. Studie ukázaly, že ženy ve věku 35 až 54 let jsou předepsané antibakteriální léky 40% častěji a ve věku 16 až 34 let 36%.

Vědci chtěli zjistit, jak často lékaři předepisují antibiotikům svým pacientům a zda existují rozdíly v jejich sexuálních schůzkách. Výzkum byl proveden v několika zemích a v důsledku předpokladu vědců byly potvrzeny - ženy jsou nuceny užívat antibakteriální léky častěji ve srovnání s muži. Ale vědci se rozhodli, že se s tím nesetká a zjistí, s čím souvisí.

Vědci zjistili, že chlapci zřídka jít k lékaři v případě jakéhokoli onemocnění a antibiotika je známo, že mají být přijata na různé infekce - dýchacích cest, trávicího traktu, pohlavních orgánů, močového systému. Infekční nemoci podléhají ve stejné míře jako muži a ženami, ale krásné polovina lidstva je znepokojen jejich vlastní zdraví mnohem více dívek a žen je větší pravděpodobnost, navštívit lékaře, a podrobit se lékařskému vyšetření, a proto lékaři, v případě zjištění jakékoli infekce , předepisují antibiotické léky svým pacientům.

Specialisté považovali za svou povinnost znovu připomenout, že antibiotika nejenom zničují patogenní mikroorganismy, ale mohou také způsobit významné poškození zdraví, například způsobit dysbakteriózu, snížit imunitu. Kromě toho mají bakterie schopnost vyvinout rezistenci vůči lékům a to vede k neúčinné léčbě.

Je třeba poznamenat, že výsledek výzkumu německých specialistů je jakousi generalizací výsledků minulých studií, které vedly vědci z různých zemí.

Co se týká antibakteriální rezistence, odborníci z různých zemí jsou vážně znepokojeni tímto problémem. Tam je každý důvod se domnívat, že každý rok více a více bakterií se stávají odolné vůči léčbě a po 10-15 letech antibiotika zcela ztrácejí svou účinnost, a lidé budou náchylné k obrovské množství virů a bakterií.

Podle vědců je to především kvůli nevhodnému použití antibakteriálních léčiv (pokud taková léčba není nutná). Výsledkem toho bylo, že bakterie se přizpůsobily lékům, které se prostě nemohou vyrovnat se zaměřením infekce v těle.

Mnoho vědců konstatuje, že s běžnou zimou lékaři často předepisují antibiotika (pro "zajištění"), která nejsou v takových případech nutná, ale také narušují imunitu.

Vědci se domnívají, že pokud se situace nezmění, infekce, které moderní medicína zvládá, po několika letech bude smrtelně nebezpečný pro lidi (podle nedávné studie, antibiotická rezistence se stále zvyšuje, a poměrně rychle).

Podle vědců antibakteriální rezistence již ovlivňuje zdraví lidí, kteří jsou nemocní déle a často těžší a existuje velké riziko komplikací.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.