^

Co když se zamiluji?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Velmi často kluci nemohou odpovědět na své otázky o tom, co mají dělat, pokud se zamilují? Láska kryje s hlavou a zdá se, že bez této dívky nemůžete žít, že tato láska vás spálí a zabije a že bude nekonečná. Chcete-li pochopit, jak se chovat dále, musíte vědět, co je láska. A pak možnosti odpovědi - jak se chovat s dívkou - přijedou samy.

Láska je ...

Z angličtiny je slovo "láska" přeloženo jako limerence - to je silný pocit nebo komplex, který psychologové považují za pozitivní. Cílem tohoto pocitu je další osoba (zvíře, předmět). Pozor: psychologové říkají, že zamilování způsobuje zúžení vědomí, kvůli němuž je hodnocení milovaného předmětu výrazně zkreslené. Jedná se o psychologický rys, který musí být s láskou zohledněn.

Kvůli tomuto zkreslenému posouzení skutečnosti existuje mnoho zklamání. Dala jsi dívce nějaké vlastnosti a pak se ukázalo, že je úplně jiná. A když čas projde a podíváte se na předmět vaší lásky střízlivými očima, velmi často přichází na mysli myšlenka: "A co jsem v ní našel?"

Ale to bude později. Mezitím člověk nevidí žádné nevýhody v objektu zamilování, ale obrovské rozměry jednoduše získají důstojnost.

Jaký je rozdíl mezi láskou a ostatními pocity?

Situace, kdy se člověk zamiluje, se liší od sexuální náklonnosti nebo zlovolnosti tím, že sex není v tomto případě hlavní věcí. Láska k osobě úplně zamilovaná - jeho chůze, návyky, hlas a tak dále. Ale na rozdíl od lásky je láska intenzivnější a bouřlivější, ale méně prodloužená. Může trvat týden, a možná - po dobu šesti měsíců - závisí na povaze a vytrvalosti toho, kdo se zamiloval, a také zda je tato láska vzájemná nebo ne.

Když se člověk zamiluje, prožívá mnohem víc a víc, než když se zamiloval. Tento stav vědci charakterizují jako konečné, ale přesné hranice lásky jsou individuální, jsou obtížné definovat i odborníky. Podle nejpřísnějších odhadů může padnutí do lásky trvat až dva roky. Ale bez ohledu na to, jak jste spokojeni se stavem zamilování nebo naopak, bez ohledu na to, jak moc trpíte, víte: v lásce je ještě jedna důležitá vlastnost: konečnost. Dříve nebo později to končí, ať už jde o pevnou a silnou lásku nebo o lhostejnost nebo zklamání.

A samozřejmě, pokud se zamilujete, může to být tento stav

  • Reciproční
  • Unrequited

Co říkají sociální psychologové o těch, kteří se zamilují?

Pokud se zamilujete, první věc, kterou člověk dělá, je pokusit se být blíže k předmětu jeho vášně. Buď se stlačuje, skrývá se od tohoto předmětu, ale to nezruší jeho touhu být blíž. Tyto dva rysy jsou poznamenány, když jsou sociální psychologové v lásce.

Pokud se zamilujete, je to také determinováno fyzickými příznaky: stavem úzkosti nebo úzkosti, bezproblémovou radostí nebo kapkou emocí z nezaujatého štěstí až po beznadějný smutek. Neobnovená láska je obvykle charakterizována takovým příznakem jako úzkost.

Když se zeptáte sami sebe "Co dělat, když se zamilujete", poznamenejte, že stav zamilování nezávisí na tom, zda je reciproční nebo ne. Pokud láska není vzájemná, v 90% rychle projde. Ale pokud předmět lásky trochu odměňuje vášeň, láska může trvat mnohem déle.

Co když se zamilujete?

Nejprve o to požádejte dítě. Děti mohou vyjádřit takové myšlenky, které jsou navzdory všem jejich jednoduchosti velmi užitečné pro nás, dospělé. Varianty odpovědí:

  • Není třeba se bát, ale jít se seznámit. (Březen, 5 let)
  • Říci osobně osobě. Vše nemůžete udržet v sobě. (Frosya, 11 let)
  • No, pokud jste dospělý, můžete políbit ... (šeptá), je to trapné, že na rtech. (Rebecca, 5 let)
  • Sňatek a přátelství. (Mark, 6 let)
  • Najděte způsoby, jak tomu zabránit. (Petya, 9 let)

Vážně, když jste zamilovaní, musíte vzít v úvahu všechny informace, které jste si přečetli a rozhodnout se: chcete kontaktovat váš předmět lásky? Pokud ano, jděte, rozhodněte se, zjistěte. A buďte šťastní nebo naopak trpíte v tichu. Možná, že vaše láska neprojde tak rychle a nepostřehnutelně, jak to začalo.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.