^
A
A
A

Erektilní dysfunkce u mužů a nedostatek sexuální excitability u žen

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Erektilní dysfunkce u mužů a nedostatek sexuální excitability u žen je důsledkem fáze excitace v cyklu sexuálních reakcí. Muži, kteří trpí touto poruchou, mají potíže s dosažením a udržením erekce (impotence), nebo jejich erekce není dostatečně vyjádřena. U žen s takovou poruchou může být snížena schopnost vylučovat vaginální lubrikant.

Někteří lidé s takovými porušeními mají dlouhou historii porušení erektilní nebo sexuální excitability, zatímco u jiných se tyto abnormality náhle objevují po dlouhém období normálního sexuálního života. Takže 50letý muž během 25 let manželství měl zřídkakdy problémy s dosažením erekce. Rok po smrti své ženy vstoupil do nového vztahu a při prvním pokusu spát se svým vyvoleným neměl erekci. V jiném případě 27letá žena nezažila sexuální vzrušení, přestože žádala o sex. V minulosti se během svého předchozího vztahu vždycky zažila fyzické vzrušení během lásky. Další vyšetřování ukázalo, že její partner nevybízel ji tak, jak byla zvyklá.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Příčiny erektilní dysfunkce u mužů

Pokud se nejprve náhle objeví problémy s erekcí nebo vzrušivostí a po dlouhém uspokojivém sexuálním životě, měli byste vyhledat lékaře. Jak jsme již zmínili, různé léky a nemoci způsobují rozpad cyklu sexuálních reakcí.

Pokud člověk rozvinul erektilní dysfunkci, měl by pravděpodobně jít urologovi, aby zjistil, zda příčiny těchto poruch jsou organické nebo psychologické. Problémy mají často organické a psychické kořeny, jako tomu bylo u člověka, který neměl dostatečnou erekci. Problém začal rok poté, co diagnostikoval jeho diabetes (velmi častou příčinu impotence) a jeho jmenování inzulínovou léčbou. Ženské stížnosti na nedostatek erekce způsobily, že se obává, že vůbec nebude mít erekci.

Studie organických poruch zahrnují hladiny průtoku krve a sledování stavu tepen a žil penisu, které také určují pravděpodobnost neurologického poškození. U většiny mužů je v takových případech stanovena úroveň noční erekce. Během dvou nebo tří nocí pacienti spí ve speciálně vybavené laboratoři. Přístroje fixují stav organismu v různých fázích spánku, zejména během fáze REM. Kromě toho byla také nabídnuta velmi praktická zkouška pro jeho používání doma: pokud se erekce během fáze rychlého spánku nevyskytuje, můžeme předpokládat, že hlavní příčinou dysfunkce je organická příčina. Bohužel vývoj metod pro stanovení organických faktorů pro sexuální poruchy u žen zaostává za těmi u mužů, i když somatické vyšetření a hormonální testy mohou pomoci objasnit jejich organické příčiny.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Léčba erektilní dysfunkce u mužů

U poruch erekce nebo sexuální excitability je zobrazena behaviorální psychoterapie, která podporuje snížení obav. Zpravidla se doporučují cvičení citliví. V tomto případě je samotný sex odložen a na oplátku je nejprve doporučen hmatový kontakt a emoční stimulace. Současně by se měl muž i žena navzájem podporovat a podporovat při léčbě svého partnera, zejména pokud jsou sexuální problémy spojeny s obtížemi ve vztazích.

Těžkosti s erekcí u mnoha mužů jsou způsobeny strachem z neúspěchu. Vznikají buď kvůli zvýšené sebeovládání ("role pozorovatele") nebo kvůli nadměrné obavě o stupeň erekce. Muži s potenciálními problémy jsou obzvláště citliví na kritické poznámky svého partnera o nedostatku jejich erekce; prožívají pocit podřadnosti a pocitu viny. Terapie se v takových případech soustřeďuje na seznámení partnerů s jinými formami sexuálních vztahů, s výjimkou přímého pohlavního soužití.

U mužů s organickou erektilní dysfunkcí může být použita implantace protézy penisu jako prostředek k realizaci schopnosti penetrace. Každá taková operace by měla vycházet z odborných názorů psychologů, psychiatrů, sexologů a urologů. V některých případech, kdy je potěšením pohlaví narušeno duševními problémy, je zobrazena jak dlouhodobá psychoterapie, tak behaviorální sexuální terapie.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.