^
A
A
A

Jak zvýšit sebeúctu po zradě

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Čím vyšší je sebeúcta, tím snadněji komunikujeme s ostatními. Jsme přesvědčeni o našich schopnostech a otevřeli se novým příležitostem.

Ale sebeúcta je volatilní proměnná. Stojí za to zažít přinejmenším jeden silný šok, a to už rychle letí dolů. Pro ženu se takový šok často stává zradě člověka. Jak zvýšit sebevědomí po zradě?

Včera byla sebejistá, cítila se milovaná, a dnes už je rozdrcena jediným argumentem: byla přednost před druhým.

Samozřejmě, po takové stresující situaci není snadné dělat. Po celou dobu se zdá, že soupeř je lepší, hezčí a mladší. A jejich vlastní důstojnost se stává tak malým, že je neuvěřitelně obtížné najít.

A je zbytečné jen předstírat, že jste si jisti, že skryjete svou zraněnou hrdost. Podcenění sebevědomí je snadno rozpoznatelné pomocí gest, podnětů a dokonce i očí.

Sebedůvěra musí pocházet zevnitř. Věřte, že nejste horší než ostatní a ostatní to věří!

10 tipů, jak zvýšit sebeúctu po zradě
Existuje několik
Jednoduchých tipů, jak zvýšit sebevědomí po zradě. Rychle se vrátit k "starému já" je nepravděpodobné, že pracovat, ale vědomé kroky k tomuto cíli nutně prospěch vás.

Tip 1. Přestaňte se srovnávat se svým soupeřem

V některých ohledech ztratíte, určitým způsobem vyhrajete, ale bude to vždycky, protože na světě nejsou stejní lidé. Srovnání sebe s ostatními je vědomě zbytečným zaměstnáním.

Tip 2. Lepší analýzu sami

Přemýšlejte o svých silných a slabých stránkách. Samozřejmě nejprve najdete chyby - to je normální. Abyste si pamatovali svou důstojnost, napište do svého zápisníku všechny své úspěchy a vlastnosti, které vám pomohly dosáhnout těchto úspěchů.

Tip 3. Zastavte se obviňování

Pokud se zrada stala zčásti kvůli vaší vinu - není to důvod, proč se budete muset týkat po zbytek svého života. Všichni dělají chyby. Odpusťte jim to, nakreslete správné závěry a neopakujte takové chyby v budoucnu.

Tip 4. Nebuďte sebrácený, obklopujte se pozitivními a optimistickými lidmi

Komunikujte častěji s těmi, kteří vás rozveselí a zlepší svou náladu. Takže se budete cítit mnohem jistěji.

Tip 5. Vytvořte seznam silných stránek

Požádejte každého z vašich přátel, aby napsali dopis o tom, co váží a milují vás. Pravidelně přečtěte tyto eulogie a seznam. Takže postupně vynecháte z mysli myšlenku, že nemáte zásluhy.

Poradenství 6. Usmálajte se cizinců a neodmítněte komplimenty

Vezměte si pravidlo - každý den, aby se člověk usmíval cizímu člověku.

Doporučuji začínat malými dětmi - téměř vždy se usmívají. To je skutečný náboj pozitivního!

Pak se můžete u mužů usmát - není to jen pozitivní, ale i mírný nárůst adrenalinu. Nenechte se rozpakat, když vám jsou řečeno komplimenty: pokud říkají, pak si je zasloužíte! A snadné flirtování je obecně nejlepším všelékem pro nízké sebevědomí!

Tip 7. Milujte svůj vzhled

V našem vzhledu je vždycky nějaká přirozená vada, se kterou musíte jen přijmout. Pokud však vaše nedostatky mohou být opraveny - jednat! Proveďte účes, který se vám líbí, vyzvedněte vhodný make-up, aktualizujte svůj šatník, zaregistrujte se pro fitness.

Rady 8. Rozvíjet

Sebevědomí je komplexní koncept. Abychom cítili sebevědomí, musíme neustále pracovat na sobě.

Kromě toho nemůžete svůj vývoj odložit. Nerealizované plány jen zhorší vaše podceněné sebevědomí. Jakmile byla myšlenka naučit se cizí jazyk nebo jít na kurzy vaření - okamžitě jednat!

Neustále se zabývejte s užitečnými aktivitami a vaše sebeúcta začne vzkvétat. Cítíte se jako oblíbená a zajímavá osoba!

Poradenství 9. Pravidelně říkajte různá tvrzení

Potvrzení jsou motivující prohlášení. Nejjednodušší - "Zasloužím si štěstí!", "Jsem úspěšný!", "Jsem krásný a chytrý!" a tak dále. Za prvé, budete váhavě vyslovovat tyto fráze. Ale být vytrvalý, čas od času se přesvědčte sami. Brzy vás upřímně věříte v to!

Tip 10. Dělejte to, co máte rádi

Je těžké si užít život a milovat sebe, když děláte něco nudného. Naplňte svůj život zajímavými událostmi a setkáními.

Jděte do kina a divadel, čtete knihy a diskutujte s přáteli, cestujte, ochutnejte nové pokrmy. Stručně řečeno, ve vašem životě by nemělo existovat místo pro sebe-destruktivní osobní zájem.

Pamatuješ, jak se baron Munchausen vytáhl z bažiny za pigtail?

Takže si můžete pomoct sami sebe - zvýšit své sebevědomí a znovu se cítit přesvědčivý i přes okolnosti.

Hlavní věcí je nalézt úspěch a pamatujte si, že štěstí je ve vašich rukou!

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.