^
A
A
A

Horizontální zředění rukou po stranách

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Horizontální zředění rukou po stranách

Použijte lavičku k vyčerpání silných svalů ramen

Lapovací lis není jediný (nebo nejbezpečnější) způsob, jak pumpovat silné ramenní svaly. Horizontální ředění rukou v bocích je zaměřeno na nejslabší zadní stranu ramen, posiluje také stabilizační svaly a chrání rotující manžetu ramena. Použijte toto cvičení jako náhradu za zředění paží ve stranách ve svahu.

  • Výhody

Mnoho zranění se vyskytuje kvůli svalové nevyváženosti - záda je slabší než přední část. Horizontální ředění rukou na boky trénuje zadní část ramen a zlepšuje flexibilitu - ignorovanou složku zdravých kloubních kloubů. Rozvoj stabilních ramenních svalů vám umožní dosáhnout lepších výsledků v silových cvičeních.

  • Jak to udělat

Vezměte činku v pravé ruce a ležte na levé straně lavičky.

Ruka musí být spuštěna rovně dolů, kolmo k podlaze. Dlaň by měla být obrácena směrem k vám, rameno je mírně ohnuté u lokte.

Pomalu zvedněte ruku těsně nad ramenem (zatímco držíte ohyb v lokti). Pak se pomalu vraťte do výchozí pozice.

Opakujte 2-3 sady 12-15 opakování na každé straně.

  • Rada odborníků

Chcete-li lépe rozvinout svaly otočné manžety ramene, otočte zápěstí, když zvednete ruku. Když začnete zvedat ruku, měla by se vaše dlaň podívat na nohu. Když zvednete činku, otočte ruku a položte dlaň na hlavu.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.