^

Výběr kola

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Výběr kola je proces, který je na první pohled víc než fascinující. Nicméně obrovský počet modelů, které nabízejí specializované kosmetické salony, internetové obchody a jen trhy. Také seznam výrobních firem je skvělý a pokud se domníváte, že téměř všechna kola jsou neobvykle krásná, začne kupující-začátečník v doslovném smyslu slova letět. Pokud získáte kompetentního konzultanta v obchodě, zvážíte-li polovinu problému, o kterém jste se rozhodli. Špecialista vám bude schopen říct, jaké typy jízdních kol existují, jaké typy jízdních kol vám vyhovují. Nezasahujte do svých znalostí a znalostí, protože volba jízdního kola - to jsou také finanční náklady.

Cyklus se opravdu stává stále oblíbenějším dopravním prostředkem a oblíbeným "dítětem" pro ty, kteří dávají přednost aktivnímu odpočinku. Dnes, podle statistik, obrovské rozlohy naší planety jdou o více než jeden a půl miliardy cyklistů, z nichž tisíce jsou každodenně přidáváni šťastní majitelé, kteří dokázali udělat správnou volbu jízdního kola.

Co je to dobrý motor?

Ideální kolo, takový, že jeden a celý život, samozřejmě, ještě nebyly vynalezeny. Proto než zjistíte, které typy jízdních kol jsou pro vás vhodné, doporučujeme seznámit se s příznaky dobrého kola: 

 • Cyklus by neměl být příliš těžký, neboť tento "pravý přítel" vás vždy nese, někdy jej budete muset nosit ve vlastních rukou. 
 • Bez ohledu na to, jaké typy motorů vás přitahují zvenčí, nezapomeňte, že kolo jednoduše musí být spolehlivé. 
 • Vaše kolo může vyžadovat pravidelné opravy, takže si musíte být jisti, že ve vaší lokalitě (město, město) jsou obchody s kolkami, kde si můžete koupit potřebné díly a náhradní díly. 
 • Motor by měl být snadno ovladatelný. 
 • Cyklus je spálený, aby měl stabilitu a byl bezpečným dopravním prostředkem. 
 • Cyklus musí mít přijatelnou cenu, takže náklady na požadovaný model nejsou přiměřené ani neodolatelné touze, pokud jde o zdravý rozum. 
 • Měli byste rád kolo, protože ve skutečnosti nejste jenom vozidlo, ale i dvoukruhový "přítel".

Proč potřebujete kolo?

Výběr jízdního kola závisí na tom, jak ho budete používat, a na následujících otázkách, které byste si měli před nákupem položit: 

 • Proč potřebujete kolo a jak jej budete jezdit - každý den na práci nebo potřebujete jako sportovní vybavení pro hodiny a soutěže. 
 • Na jakém terénu budete jet na kole - podél silnice, podsady nebo terénu 
 • Pokud budete dělat sporty, jaký druh freeride, cross country, country nebo jiný. 
 • Výběr jízdního kola závisí na vaší hmotnosti, neváhejte vážit si před nákupem motocyklu. 
 • Máte v plánu pravidelně kontrolovat svého dvoukolového přítele, jak často se o něj budete starat a zda máte vůbec nějaký čas na tyto potíže.

Pokud jste se upřímně zodpověděli těmto a možná jiným, "vynořili jste se" během otázek reflexe, můžete začít studovat typy jízdních kol.

Typy kol

Modely jízdních kol nelze počítat. K dispozici jsou jízdní kola pro dívky, k dispozici jsou jízdní kola pro dospívající mládež, nejoblíbenější kolo pro město, jedním slovem, volba je skvělá.

Tato "velomonality" může být systematizována pomocí dvou hlavních kategorií a šesti druhů jízdních kol:

Kategorie: 

 1. Jízdní kolo pro město nebo každodenní 
 2. Sportovní jízda na kole

Typy jízdních kol

 1. Silniční, závodní kola.
 2. Turistické jízdní kola. 
 3. Horská kola. 
 4. Silniční kola. 
 5. Smíšený horský turista. 
 6. Speciální kola.

Závodní kola

Rozměry rámu jízdního kola tohoto typu se liší stejným způsobem jako mnoho jeho konstrukčních detailů od jednoduchých každodenních jízdních kol díky specifickému použití. Jedná se o nejlehčí model váhy - ne více než 10 kilogramů. Rozměry tohoto typu kola uzavřeno na hmotnost motocyklu byla minimální a všechny jeho součásti jsou vyrobeny z vysoce pevných lehkého kovu a dokonce řetězce hvězdou, brzdové páky mají přes výřezy usnadnit celou strukturu. Závodní kolo má výbornou manévrovatelnost, ale není příliš pohodlné při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Jízdní a silniční kola mají fyzickou vytrvalost a sportovní trénink, protože jsou klasifikovány jako sportovní jízdní kola. Úkolem takových jízdních kol je vyhrávat soutěže a neposkytovat pohodlí na vzdálené a uvolněné cestě.

Turistické jízdní kola

Rozměry rámu tohoto motocyklu by měly obvykle odpovídat růstu turistů, navíc i turistické kolo a závodní kolo by měly být dostatečně lehké - maximálně 11 kilogramů. Kormidlo motocyklu je mírně zvednuto, kola jsou vybavena silnými silnými pletacími jehlami, které jsou speciálně navrženy pro dlouhou cestu a překonávají silniční překážky. Charakteristika turistických jízdních kol - pedály - tuklipsy. U některých modelů nejsou tuklipy poskytovány, což umožňuje turistovi aplikovat nastavitelné síly při horolezectví. Konce těchto modelů jsou pohodlnější než jejich závodní "bratři" a jsou vybaveny spoustou doplňků - tašky nebo kufry, speciální nástavce pro sklenice a tak dále. Cyklistická turistika zahrnuje účast na kampaních a zástupci slabšího pohlaví, takže mezi modely tohoto druhu existují speciální jízdní kola pro dívky.

Horská kola

Mimořádně populární mezi milovníky extrémních sportů. Velikost rámu jízdního kola tohoto typu se příliš neliší od velikosti turistického kola, jsou o něco menší, protože na nerovném terénu je nutné vyrovnávat zatížení posunutím těla na stranu nebo na zadní stranu.

V poslední době se výrobci začali vyrábět horská kola s racingovými rámy, což znamená, že jsou strmější. Kola těchto kol jsou poměrně široké, pneumatiky jsou vybaveny zábradlí. Výběrem jízdního kola tohoto druhu je spousta zkušených, zkušených cyklistů se solidními zkušenostmi a určitými dovednostmi.

Horské turistické příběhy

Jedná se o jakýsi hybrid předchozího druhu, ve kterém byly kombinovány všechny výhody - zesílené brzdy, tvar a rozměr rámu jízdního kola, pneumatiky střední šířky, různé příslušenství pro příslušenství. Tento druh motocyklu je vhodný jak pro milovníky cestování, tak pro obyvatele příměstských sídel, které denně pracují ve městě. Smíšený typ konstrukce učinil tento cyklus oblíbeným díky své všestrannosti. Turistické modely - to je kolo pro město a vozidlo pro dlouhé cesty a nádherná doprava pro letní obyvatele. Tyto motocykly se často nazývají - městské nebo příměstské.

Silniční kola

Univerzální a pohodlné, takže v této podobě jsou k dispozici dětské jízdní kola, stejně jako jízdní kola pro dívky. Navzdory skutečnosti, že tyto motocykly váží více než sporty - až 14-15 kilogramů, jsou oblíbené kvůli síle a stabilitě konstrukce. Navíc jsou silniční kola vybaveny velmi pohodlným, širokým sedlem. Úžasné jízdní kola jsou také druhem městského vozidla vhodného pro všechny věkové skupiny cyklistů.

Speciální kola

Jedná se o tandemy, to jest dvojitá kola, to jsou motokrosové modely, které jsou velmi populární u dětí a mládeže. Mezi speciální typy patří freestyle jízdní kola, sklápěcí kola a další exotické modely. Takové modely zpravidla získávají cílevědomě, proto volba tohoto typu jízdního kola nepotřebuje další rady.

Volba jízdního kola je obtížná, ale zároveň i příjemná. Je zřejmé, že v souvislosti s prodlouženou světovou hospodářskou krizí již stará fráze "auto není luxusem, ale dopravním prostředkem" ztratilo pravdivost, stačí se podívat na cenu benzínu. Je čas nahradit ji vhodnějším, například takové "kolo není luxus, ale prostředek aktivního životního stylu a pohodlného pohybu".

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.