^

Je možné opalovat se měsíčním sluncem?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Každá dívka alespoň jednou, ale přemýšlela, jestli je možné slunit se měsíčně na slunci. A to není překvapující, protože velmi často kvůli změně klimatu je hormonální rovnováha rozrušena a menstruace začíná dříve a zanechává stopu pro ostatní. Navzdory rozmanitým výrobkům hygieny, které vám umožňují cítit se pohodlně, mnoho se neodváží na solární postupy.

Kontraindikace k opalování:

  • Kreslení bolesti v dolní části břicha.
  • Zhoršení obecné pohody.
  • Bohatý výtok.
  • Nemoci močového měchýře.
  • Nebezpečí krvácení kvůli přehřátí těla.

Měla by také vzít v úvahu skutečnost, že z důvodu dočasného poklesu produkce melaninu, který je zodpovědný za tvorbu spáleniny sluncem, pokrývky pokožky ztrácejí přirozenou ochranu před ultrafialovým zářením. Z tohoto důvodu je téměř nemožné získat hladký odstín pokožky.

Pokud jsou výše uvedené kontraindikace vyloučeny, můžete se opalovat měsíčními, pouze byste měli dodržovat následující doporučení:

  1. Solární postupy je lepší provádět ráno, tedy před obědem nebo večer, kdy klesá sluneční aktivita.
  2. Během zbytku byste měli vypít více tekutiny. To je nezbytné pro chlazení přehřátého těla a jeho ochranu před dehydratací.
  3. Nepoužívejte hygienické tampony. Protože tepelné patogeny se vyvíjejí mnohem rychleji, což zvyšuje riziko zánětu. Opalování je lepší s těsněním.

Na základě všech výše uvedených je jednoznačně nemožné odpovědět na otázku o slunečních lázních v kritických dnech. Vzhledem k tomu, že vše závisí na mnoha faktorech, především na zdravotním stavu, věku a obecném zdravotním stavu. Někteří gynekologové stále doporučují, aby upustili od ultrafialového záření s menstruací. Vysvětluje to tím, že v tomto období vzrůstá teplota, takže prodloužené vystavení teplu může vést ke špatnému zdravotnímu stavu a dokonce ik tepelnému mozku.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.