^

Krém na obličej s vitamínem C

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Kyselina askorbová je jednou z užitečných složek, které kůže potřebuje. Vyvážená výživa je jedním ze způsobů, jak je dodat tělu. S jeho nedostatečností se zvyšuje křehkost cév a cévních hvězd na obličeji, modřín kolem očí. Složení stravy by proto mělo zahrnovat i takové produkty: jablka, citrusové plody, rybíz, šípky, česnek, zelenina, zelí.

Složení

Složení vitaminu C obsahuje ovocné kyseliny, které poskytují takový kosmetický efekt:

 • Antioxidant.
 • Regenerace.
 • Zrychluje tvorbu kolagenu.
 • Vyhlazuje vrásky a kůži.
 • Zpomaluje proces stárnutí.
 • Zvedá turgor.
 • Vyzvánějí.
 • Posiluje kapiláry.
 • Zklidňuje při zánětlivých procesech
 • Normalizuje pigmentaci a potlačuje produkci melaninu.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Jak vybrat ten správný?

Krém na obličej s vitamínem C se nejlépe používá po 30 letech, protože v tomto období se objevují první vrásky. Při výběru produktu je třeba věnovat pozornost složení kyseliny askorbové. Obsah krémů je obvykle v rozmezí od 0,3% do 10, v některých sérech a více než 20%. Nejprve se doporučuje používat kosmetiku s minimálním obsahem C a postupně se přesunout k koncentrovanějšímu povrchu, aby se epidermis chránila před popáleninami a traumatem.

Při výběru krému byste měli věnovat pozornost jeho složení. Je-li na prvním místě askorb, pak to naznačuje jeho převahu ve výrobku. Před aplikací na obličej by měl být přípravek testován na ruce. V případě alergické reakce je krém kontraindikován.

Vlastnosti krému s kyselinou askorbovou pro různé typy pleti:

 1. Suchý - zabraňuje dehydrataci a odstraňuje z vnějšího znečištění. Podporuje krásu a mládí, plní energií, tóny. Složení krémů kromě vitamínových složek zahrnuje změkčovadla (glycerin) a přírodní oleje.
 2. Olej - smetana normalizuje tvorbu kožního mazu, osvěží. Snadno proniká hluboko do dermis, takže vyživuje a čistí póry dobře.
 3. Citlivá - při výběru krému pro tento typ kůže byste měli vybrat prostředky na obalu, u kterých je indikováno, že jsou hypoalergenní. V tomto případě nemá askorbikum žádné kontraindikace, ale zbývající složky mohou způsobit nežádoucí reakce.
 4. Smíšený - pozitivně ovlivňuje všechny oblasti smíšené pokožky. Dobře zvlhčuje, odstraňuje mastnotu, akné a zánětlivé procesy.

Oblíbené pleťové krémy s vitamínem C

 • Booster vitamin C + 3 od intraceutik.
 • C-Bright 10% sérum vitaminu C od ZO Medical MD Zein Obagi.
 • C úspěch ze Svaté země
 • Elastin-kolagen-placentární-enzym od Christiny.
 • Denní hydratační vitamin C od The Body Shop.
 • Aktiva C od společnosti La Roche Posay.

K účinku krému byla nejúčinnější, měla byste ji použít správně. Před aplikací se doporučuje, aby se obličej očistil tonikem nebo neutrálním mýdlem. Obsah kyseliny askorbové by měl být alespoň 0,3%, jinak produkt nebude mít požadovaný účinek. Krém, ve kterém se nejlépe aplikuje askorbová 10% před spaním. Doporučená denní dávka přípravku by neměla překročit 45 mg. Kosmetika by měla být aplikována pravidelně, ale v malých dávkách masážní pohyby, vyhýbá se zóně kolem očí.

Co se týče kontraindikací, kosmetika s kyselinou askorbovou je zakázána v případech individuální nesnášenlivosti, tendence k alergickým reakcím a významné poškození epidermis. Také byste měli věnovat pozornost vůni výrobku, měl by být neutrální.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.