^

Krémy z věkových skvrn

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Různé krémy z pigmentových skvrn pomáhají vyrovnat tón obličeje, stejně jako úplně se zbavit nepříjemné depigmentace, která velmi zkazí vzhled. Kůže je "barevná" melanocytem, díky níž se objevuje odstín kůže. Krémy z věkových skvrn se často skládají ze speciálních látek, které působí specificky na melanocyty, čímž obnovují přirozený tón.

trusted-source[1]

Indikace Krém z věkových skvrn

Když se v kůži hromadí nadměrné množství melanocytů, na kůži se objevují pigmentované skvrny. Jejich barva je často několikrát tmavší, takže na kůži vystupují výrazně.

Pigmentace může probíhat ve třech formách:

 1. Frekvence jsou vrozená místa, která mohou být pouze bělené.
 2. Chloasma.
 3. Lentigo.

Taková místa se mohou objevit z různých důvodů, nejčastěji mezi nimi jsou:

 1. Vystavení ultrafialovému světlu.
 2. Posttraumatické faktory.
 3. Nedostatečné množství vitamínů v těle.
 4. Velké množství melaninu.
 5. Doba těhotenství.
 6. Dysfunkce některých orgánů (zejména jater a štítné žlázy).

Pokud zjistíte, že na kůži se objevují tmavé skvrny, které silně poškozují váš vzhled, musíte se podívat na lékaře, který určí, na jaký důvod to může způsobit. Řekne vám, který krém vyhovuje Vašemu konkrétnímu případu.

Formulář vydání

K dnešnímu dni existuje mnoho krémů z věkových spotů, které lze zakoupit v kosmetických obchodech. Mezi nejoblíbenější patří:

 1. Krém proti skvrnám na zeleném čaji.
 2. Skinoren.
 3. Melanorace.
 4. Krém Viši.
 5. Clirwyn.
 6. Evinal.
 7. Akromin.
 8. Neonon.
 9. Oriflame.
 10. Aven.
 11. Houbový krém.
 12. Biocon.
 13. Máma je komfort.
 14. Vitex.
 15. Krém Dabao.
 16. Cream Cortex.
 17. Isis krém.
 18. Qian Li.
 19. Uryazh krém.

trusted-source[2], [3]

Krém ze skvrn "Zelený čaj"

Krém na bázi čaje polyfenol, extrakt ze zeleného čaje, arbutin, extrakt z řas, extrakt aloe vera pro hydrataci. Tato řada obsahuje dvě krémy: denní a noční. K dosažení efektivního výsledku je žádoucí používat obě. Denní krém se používá k rychlé eliminaci pigmentace. Kromě toho pomáhá chránit pokožku před negativními účinky ultrafialového světla, zvlhčuje pokožku a zabraňuje tak vzniku nových skvrn. Díky své zvláštnosti při rozkládání melaninu běží denní krém "Zelený čaj" kůže.

Noční krém se používá k odstranění tmavých pigmentových skvrn, stejně jako pih. Při dlouhodobém užívání pomáhá nejen bělit pokožku, ale také zabránit vráskám.

Díky svému speciálnímu složení má tento výrobek silný pozitivní účinek. Chrání kůži před slunečním zářením, eliminuje pigmentaci, tmavé pigmentované skvrny a pihy. Výtažek z aloe, který je součástí krému, umožňuje navlhčit pokožku, zjemnit ji jemnější a jemnější a také stimulovat metabolismus v pokožce.

Krém "Zelený čaj" se doporučuje aplikovat na mírně vlhkou pokožku obličeje s lehkými kruhovými pohyby podložky prstů. Denní krém se aplikuje ráno, večer - večer. Před použitím je třeba kůži vyčistit. Masáž pohybů do kůže. Po týdnu používání můžete přepnout na jednorázovou aplikaci.

Krém "Zelený čaj" se nedá použít příliš dlouho. Také je zakázáno těhotným ženám a těm, kteří dítě kojují mateřským mlékem.

trusted-source[4]

Skinoren

Navzdory skutečnosti, že Skinoren krém je obvykle používán k léčbě rosacea a akné, je také často používán k bělení kůže a boj proti pigmentaci. Činidlo založené na aktivní složce kyseliny azelaové má vynikající antimikrobiální účinek. Hlavní výhodou tohoto krému je jeho netoxicita.

Před použitím produktu musí být pokožka důkladně vyčištěna a vysušena. Naneste tenkou vrstvu krému a trochu si na kůži troubte. Snažte se jemně protáhnout produkt, aby se nedostal do očí. Chcete-li dosáhnout pozitivního účinku, použijte dvakrát denně. Pokud se na tváři objeví podráždění, měla by být dávka snížena nebo zcela ukončena.

Pacienti s alergií na kyselinu azelainovou používají tento krém. Pokud je pacientovi diagnostikována melasma, doporučuje se před použitím vyhledat lékaře. Děti do 12 let se nedoporučují.

V některých případech může Skinoren způsobit alergické reakce.

Melanorace

Tento krém je na bázi vody, takže dokonale vyživuje a hydratuje pokožku. Přípravek založený na aktivních složkách alfa-albutinu, dipalmitátu kyseliny koelové a kyseliny glykolové, takže se nejen potírá pigmentované skvrny, ale také odstraňuje příčiny jejich vzhledu.

Je třeba si uvědomit, že tento lék lze užívat až po doporučení dermatologa. Dávka je následující: dostatečné množství léčiva se aplikuje na kůži ráno a večer. Nestříkejte krém do pokožky. Po uplynutí určité doby nemůžete jít ven.

Pacienti s alergií na aktivní složky drogy užívají tento krém zakázaný. Použití přípravku Melanative může způsobit vznik alergických reakcí, nepříjemných pocitů (suchost nebo těsnost pokožky).

Krém Viši

Vichy krém z pigmentace pokožky na bázi aktivní složky extraktu kombucha čaje má antioxidační vlastnosti. Tento produkt rychle a efektivně bělí kůži. Získejte tuto houbu kvasením nejlepších druhů černého ceylonového čaje.

Díky této kompozici umožňuje každodenní použití krému Vichy na krátkou dobu zbavit se nejen skvrn, ale i zčervenání, pih, cévních sítí. Mimo jiné tento prostředek pomáhá učinit tvář jemnější a hedvábnější. Upozorňujeme, že krém obsahuje pouze lehké látky, které nezpůsobují alergické a jiné nežádoucí účinky.

Tento nástroj se doporučuje jednou denně, kdykoliv je pro vás vhodný. Před aplikací musí být obličej důkladně vyčištěn a vysušen. První výsledek bude patrný po půlhodině po použití: kůže bude hladší. Pigmentace začne mizet přibližně za týden.

Clirwyn

Krém na bázi účinné látky dávkování embliki extrakt, Neem, obyčejný calamus extrakt, lodhry extrakt, kurkuma extrakt, extrakt serdtselistnoy mořenového extrakt Kaifeng, aloe vera, včelí vosk, extrakt svěcenou bazalky, borax. Má krémovou základnu. Pomáhá se zbavit vrásek, kruhů pod očima, pigmentových skvrn, jizev, dalších viditelných defektů na kůži.

Jedná se o ayurvédský přípravek, který je charakterizován jeho přirozeným složením. Proto nemá žádné kontraindikace ani vedlejší účinky. Díky rostlinným složkám se zlepšuje metabolismus v pokožce, kůže je navlhčena a její vodní rovnováha je obnovena.

Doporučuje se používat Clarwinův krém dvakrát za 24 hodin, aby se dosáhlo pozitivního výsledku. Je velmi důležité aplikovat přípravek před spaním, což zlepšuje jeho účinek. Masírujete, protřejte malé množství léku. První výsledky lze vidět již týden po zahájení užívání.

Evinal

Tento krém se používá k bělení všech typů pigmentace. Zvláště často je předepsáno pro boj s pigmentačními místy, které se objevily po těhotenství nebo opálení.

Cream Evinal založený na placentě aktivně zvlhčuje pokožku a způsobuje příjemné pocity hladkosti pokožky během půl hodiny po aplikaci. Malé škrábance a nadměrná suchost jsou téměř okamžité. Kůže poté znamená, že je hedvábná a příjemná na dotek. Klinický výsledek přichází za čtyři týdny.

Akromin

Léčivý a profylaktický krém na bázi účinné látky hydrochinon. Také ve složení léku je vitamin C. Prostředek pomáhá nejen bělit pokožku, ale také ji chránit před škodlivým vlivem ultrafialového záření.

První výsledky jsou patrné již dva týdny po začátku užívání krému Achrominu. Doporučuje se nejdříve aplikaci aplikovat dvakrát za 24 hodin - nejlépe ráno a večer. Doba užívání je měsíc. Kůže před aplikací by měla být odmaštěna, vyčištěna a vysušena.

Achromin nesmí být užíván během těhotenství a kojení, k léčbě pigmentace u dětí mladších dvanácti let, pokud byl pacient diagnostikován s alergií na hydrochinon.

Pokud během léčby máte jakýkoli nežádoucí účinek, mělo by se užívání krému Aromin zastavit.

Neoton

Krém na bázi vody. Složení léku zahrnuje kyselinu askorbovou, která umožňuje rychle odstranit i silnou pigmentaci. Kromě toho se tento výrobek vyznačuje dostatečně vysokou ochranou proti škodlivým ultrafialovým paprskům, které jsou jedním z hlavních důvodů vzniku pigmentových skvrn.

Každodenní použití krému Neoton pomáhá vytvářet kůži na obličeji světlejší, hladší, hedvábnější a sálavější. Doporučuje se použít dvě verze krému najednou, aby se dosáhlo klinického výsledku (denní den ráno a večer před spaním).

Oriflame

Krémová tekutina s rychlou působností Oriflame "Ochrana a osvětlení". Díky své krémové základně se rychle vstřebává v epidermis. Pomáhá v krátké době k osvětlení pigmentových skvrn a pih. Pomáhá chránit před vznikem nových pigmentačních skvrn. Výrobek založený na extraktu šťovíku, extraktu ze švestky ze švestek, umožňuje bez problémů vyhlazovat tón pleti.

První výsledky lze zaznamenat již za dva týdny po začátku užívání. Bezprostředně po půlhodině po aplikaci se pokožka stává měkkou a hladkou. Před použitím krému Oriflame by měla být pokožka obličeje důkladně vyčištěna a odmaštěna. Aplikujte ráno. Můžete také použít noční krém této série pro nejrychlejší dosažení pozitivního výsledku.

Aven

Cream Aven D-Pigment na bázi aktivních složek pre-tokoferolu, melanidu a retinaldehydu pomáhá výrazně snížit pigmentaci pokožky, včetně pihel. Také zvlhčuje kůži, čímž je měkčí.

Před aplikací krému Aven by měla pokožka na obličeji dobře vyčistit a vysušit. Aplikujte nejlépe před spaním, protože v noci účinná látka působí rychleji. Pokud by použití tohoto výrobku způsobilo alergické reakce (hoření, zarudnutí, podráždění), stojí za to zastavit jeho užívání. Těhotné ženy by tuto drogu neměly používat.

Houbový krém

Cream „Amanita“ na základě aktivních složek oleje z melounu semena, citronové šťávy, olej z mandlí, oxid titaničitý, vitamin komplex lesních plodů, D-panthenolu, petržel extrakt, vitamin A, fyto-houbové Alliance, esenciální olej z levandule citrátu silver zesvětluje pokožku, odstranění pigmentace, pihy, a to i mimo tón pleti.

Před nanesením krému by měla být pokožka obličeje důkladně vyčištěna. Použijte výrobek pouze v problematických oblastech, aniž byste ovlivnili zdravou pokožku. Použijte dvakrát každých 24 hodin. Neotřižte, nechejte na kůži, dokud nebude zcela absorbován.

První účinek užívání drogy se objeví dva týdny po aplikaci. Pacienti s alergií na složky přípravku Amanita jsou zakázáni.

Biocon

Krém Biocon "Snow White" pomáhá získat tři úrovně ochrany před vznikem nové pigmentace a zcela se zbavit pigmentových skvrn. Léčivo na bázi bělících prostředků, extraktů léčivých rostlin, olejů, antioxidantů, vitamínů a zvlhčovačů pomáhá potlačit aktivitu tyrosinu, čímž se snižuje počet skvrn.

Hlavní prostředek bělení v řádku "Sněhurka" je považován za noční krém. Je vhodný pro všechny typy pleti. První výsledky jsou znatelné v druhém týdnu použití. Aplikujte Biocon krém dvakrát za 24 hodin.

trusted-source[5]

Mom Comfort

Tento lék je určen k boji proti pigmentaci u těhotných žen a během laktace. Vzhledem k tomu, že se tato droga přizpůsobuje zvláštnostem vaší pokožky, pomáhá eliminovat vady ve všech vrstvách pokožky. Cream Mom Comfort z pigmentovaných skvrn na bázi citronu, petrželového oleje, oleje z hroznových semen a ovocné kyseliny vám umožní efektivně vyčistit kůži a nepoškodit zdraví dítěte.

Aplikujte Mom Comfort Cream se doporučuje dvakrát za 24 hodin v oblastech s pigmentovými skvrnami. Nemá žádné kontraindikace nebo vedlejší účinky.

Vitex

Vitexový krém pro vyjasnění pokožky na bázi kyseliny askorbové, citronové šťávy, syntetického včelího vosku může eliminovat pigmentační skvrny a pihy. Navíc tento nástroj pomáhá chránit pokožku před negativními účinky ultrafialového paprsku.

Naneste každé ráno na suchou, odtučněnou pokožku. Třeste se masážními prsty. Pokud dojde k podráždění nebo zarudnutí, přestaňte ji používat.

Krém Dabao

Dabao krém na bázi aktivní složky extraktu z lotosu, pivoňka belotsvetkovogo, Dahurian Angelica, bletsii giatsinovoy, porii bílé, aminokyseliny a vitamíny pro boj proti zabarvení, které se objeví na zralou pleť. Díky svému složení pomáhá produkt zlepšit metabolické procesy v epidermis.

Každodenní používání vám umožní úplně zbavit již zobrazených starých míst a zabránit vzniku nových. Aplikujte Dabao krém každých 24 hodin kdykoliv pro vás. První viditelné výsledky se objeví dva týdny po spuštění aplikace.

trusted-source[6]

CORA CREAM

Cortexový krém na bázi aktivních složek extraktu kořenové šťávy, vitamínu C, citronu, extrakt z badanů ovlivňuje syntézu melaninu, čímž se snižuje pigmentace. Pomáhá se zbavit pihy a pigmentových skvrn, které byly způsobeny různými důvody.

Každodenní používání tohoto výrobku pomáhá vyhlazovat tón pleti, zjemňovat je jemnější a hedvábí. Krémový krém se doporučuje jednou nebo dvakrát za 24 hodin. První výsledky jsou znatelné po dvoutýdenní aplikaci. Neexistují žádné kontraindikace pro použití.

Isis krém

Isis krém je určen k obnově pokožky, zabraňuje vývoji depigmentace. Léčivo je založeno na aktivní složce kyseliny glykolové. Díky tomu produkt odlupuje horní vrstvu pokožky, snižuje počet vrásek a činí pokožku pružnější.

Doporučuje se používat produkt večer. Nejprve musíte Isis krém použít každý druhý den po dobu nejméně dvou týdnů, pak každý den. Chcete-li získat pozitivní výsledek, užívejte lék nejméně po dobu jednoho měsíce. Vyhněte se slunečnímu záření na pokožce.

Qian Li

Bělící krém Qian Li pomáhá úplně zbavit pihy a věkových skvrn. Prostředek na bázi aktivních složek ženšenu extraktu, séra globulin, vitamin E, extrakt z aloe vera, výtažek z mořské řasy, práškových perly, sobolí olej, byliny extrakt z Číny omlazuje, hydratuje a bělí kůži.

Před aplikací na obličej nezapomeňte zkontrolovat reakci těla na tento krém a na ruce nanášet malé množství. Pokud dojde k zarudnutí nebo svědění, lék by neměl používat Qian Li. V opačném případě je třeba aplikovat každý den po dobu prvních sedmi dnů. Po vymizení skvrn pokračujte v užívání krému každý druhý den.

Ureazh krém

Krém na bázi aktivních složek nikotinamidu, extrakt z sladkého dříví, chelátu mědi, extraktu ze zeleného čaje, vitamínu C, oxidu titaničitého, termální vody vám umožní zbavit se pigmentu v krátkém čase.

Každodenní použití krému Uryazh nejenom odstraňuje pigmentové skvrny, ale také chrání pokožku před ultrafialovým zářením. Doporučuje se aplikovat pouze na oblasti s pigmentací dvakrát denně (ráno a večer).

Bílé krémy z věkových skvrn

K dnešnímu dni jsou bělící krémy velmi oblíbené, které pomáhají vyrovnat se s věkem, včetně pihel.

Mnoho žen a dívek dává přednost těmto bělicím činidlům proti pigmentaci:

 1. Alen Mak "Achromin" - krém, který nejen běluje pokožku, ale chrání ji před škodlivými účinky slunečního světla. Tímto způsobem ovlivňuje jakoukoliv pigmentaci. Díky tomuto léku se můžete zbavit skvrn, které se objevily během těhotenství, kvůli slunečnímu záření, z pih a pigmentace související s věkem.
 2. Unitone 4 - kosmetický komplex založený na aktivních složkách hydrochinonu, kyseliny kojové, kyseliny glykolové, kyseliny askorbové. Díky této kompozici pomáhá lék rychle bělit pokožku (po dobu čtyř až šesti týdnů), odlupovat mrtvé buňky, odstraňovat záněty, posilovat kapiláry. Lék je aplikován před spaním.
 3. Lakshma Maxxi je bělící krém, který je třeba aplikovat pouze na oblasti s pigmentací na obličeji nebo tělo.

Opalovací krémy z věkových skvrn

Nadměrné vystavení ultrafialovým paprskům vede nejen k popálení kůže, ale také k výskytu pigmentových skvrn nebo pih. To je důvod, proč je nutné použít speciální produkty proti slunečnímu záření, které také pomáhají zbavit se pigmentace. Takové ochranné krémy jsou určeny pro obličej, takže ochranný faktor (takzvaný filtr) v nich je vždy vysoký - do 30-50. Je také zajímavé, že mnoho takových nástrojů dnes může být bez problémů použito jako základ make-upu.

Nejoblíbenější krémy s ochranou před ultrafialovým zářením jsou:

 1. Clinique 30 SPF - tento krém chrání pokožku před škodlivými účinky slunečního záření a zároveň ji zvlhčuje a odstraňuje první projevy pigmentace. Hlavní výhodou tohoto nástroje je skutečnost, že nezakrývá póry. Vhodné pro velmi citlivou pleť.
 2. Caribbean Breeze 30 SPF je kompaktní soufflé krém, který lze bezpečně umístit i do malé kabelky. Snižuje podráždění, nedává ultrafialové poškození kůže, odstraňuje pihy a pigmentové skvrny.
 3. Vichy Capital Soleil 50 SPF je opalovací krém s maximální ochranou před slunečním zářením. Ideální pro lidi s lehkou pokožkou a velmi citlivou pokožku. Pomáhá výrazně hydratovat pokožku a zmírnit pigmentaci.

Gruzínský krém z věkových skvrn

Krémy z gruzínské produkce, které se v poslední době staly velmi populární, pomáhají vyrovnat se s nadměrnou pigmentací a akné na obličeji. Pokud věříte výrobcům, tyto výrobky jsou vyráběny pouze z přírodních složek, takže jsou naprosto bezpečné pro zdraví. Tyto krémy se používají k očištění pokožky a její bělení. Díky exfoliačním působením krémů gruzínských výrobců se po několika týdnech použití pokožky na obličeji stává hladká, hedvábná a zcela čistá.

Vezměte prosím na vědomí, že po deseti dnech by měla být krémy zastavena (přestávka trvá i deset dní). Poté tento kurz opakujte ještě dvakrát. Musíte použít prostředky na předem vyčištěnou a odtučněnou kůži před spaním. V dopoledních hodinách je krém nutně vyplaven pomocí teplé vody. Pak se na pokožku aplikuje jakýkoli výživný krém.

Uchovávejte drogu v ledničce a nikdy ji nepoužívejte pro časté alergie.

Švýcarský krém proti skvrnám a jizvám

Nuobisong je nový švýcarský krém, který se používá k léčbě jizev a odstraňování pigmentových skvrn. Je charakterizována poměrně měkkou a příjemnou strukturou, účinně bojuje proti malým vadám, nevyvolává alergické reakce, protože se skládá pouze z přírodních složek. Okamžitá absorpce tohoto výrobku vám umožní aplikovat krém ještě před odchodem, protože nezanechává tučné známky.

Výrobce zaručuje, že přípravek Nuobisong nevyvolává nežádoucí účinky způsobené jeho přirozeným složením. Vlastní kompozice však není zveřejněna, aby se zabránilo výrobě této drogy jinými společnostmi. Aplikujte výrobek pouze na místa, kde jsou jizvy, akné nebo pigmentové skvrny. Po nanesení krému je nutné jemně protáhnout do pokožky. Použití přípravku Nuobisong se doporučuje dvakrát za 24 hodin. Po patnácti minutách opláchněte teplou vodou. Průběh léčby je nejméně šest měsíců.

Korejské krémy z věkových skvrn

Existuje mnoho přírodních složek, které jsou součástí těchto krémů a mají pozitivní účinek na pokožku. Nejpopulárnější z nich jsou: extrakt z petrželky, citronová šťáva, některé esenciální oleje. Hlavním rysem korejských krémů z věkových skvrn je přítomnost tajemství v personálu.

V on-line obchodech si můžete koupit následující korejské krémy:

 1. Secret Key - krém založený na aktivní složce hlemýžďového hlenu. Díky tomu pomáhá produkt překonat první známky stárnutí, obnoví pokožku, eliminuje akné, jizvy a pigmentaci. Také v krému jsou následující složky: makadamový olej, placentární bílkovina, rýže a houbový sněhový extrakt, lanolin.
 2. Missha - krémy z této korejské společnosti pomáhají nejen hydratovat pokožku a chránit ji před negativním vlivem prostředí, ale také zachránit vás před pigmentací na obličeji. Prostředky této linie na základě takových aktivních složek, jako je sliz hlemýžď, extrakt z buddlei, extrakt z lotosu, jasmín, duhovka, lilie. Pomáhá vyrovnat tón pleti a zlepšit její vzhled.
 3. Mizon je bělící krém založený na aktivní složce slizovitého hlenu. Obnovuje, bělí a hydratuje pokožku tváře. Dalšími složkami tohoto léku jsou: extrakty z pelyněk, duhovky, jarní japonská, kyselina askorbová, ceramidy.

Turecký krém z věkových skvrn

Expigment - turecký krém, který se používá k potlačení pigmentace a chrání pokožku před ultrafialovým zářením. Produkt na bázi aktivní složky hydrochinonu (4%). Pomáhá rychle bělit nejen pihy, senilní pigmentové skvrny, ale i stopy po akné. Jeho působení je založeno na zvýšení funkce degradace melaninu v kůži a snížení její syntézy.

Před použitím tureckého krému Expigment musíte důkladně očistit obličej a dobře osušit. Ujistěte se, že jste vyzkoušeli alergickou reakci. Je možné aplikovat pouze na oblasti pokožky, kde jsou pigmentované skvrny. Po aplikaci dobře umyjte ruce.

První pozitivní výsledek aplikace tohoto léku přijde za čtyři týdny po zahájení užívání. Ve vzácných případech může droga způsobit zarudnutí nebo podráždění pokožky.

Noční krémy z věkových skvrn

Mnoho výrobců nabízí noční krémy, které pomáhají zbavit se pigmentace. Existuje názor, že během spánku je většina složek takových léků mnohem aktivnější, což vede k rychlým pozitivním výsledkům.

Jednou z těchto nočních krémů je kosmetická příprava "Elure" od firmy "Syneron Medical". Krém je založen na speciálním vzorci melanosima, který je přirozeným enzymem. Pomáhá zničit melanin, který se nachází v horních vrstvách epidermis.

Při každodenním používání pomáhá produkt vyrovnat se s věkem a vyhlazuje tón pleti.

Krém s arbutinem z pigmentových skvrn

Arbutin se často používá v krémách, které se používají k odstranění pigmentových skvrn, pihel a senilní pigmentace, protože tato složka má bělící účinek. Kromě toho takové složky mohou zahrnovat takové složky: kyselina kojová, kyselina glykolová, hydrochinon, rostlinné extrakty, kyselina askorbová, oleje, beta-karoten. Než si koupíte krém s arbutinem, vždy se poraďte s dermatologem.

Krém s arbutinem je považován za nejbezpečnější prostředek, který pomáhá bělit pokožku za poměrně krátkou dobu. Snižuje množství melaninu v horních vrstvách epidermis. Tyto léky mohou být používány po dlouhou dobu (ale pouze pokud neobsahují hydrochinon).

Pomocí tohoto nástroje několikrát týdně můžete vidět, že kůže obličeje se zjemnila a lehčí.

Farmakodynamika

Zvažte farmakodynamiku a farmakokinetiku krémů z pigmentových skvrn na příkladu léku Skinoren.

Složení tohoto krému zahrnuje kyselinu azelaovou, která umožňuje normalizovat proces keratinizace. Také výrazně snižuje množství mastných kyselin v pokožce. Je charakterizován antimikrobiálním účinkem proti Staphyloccocus epidermidis a Propionibacterium acnes. Ovlivňuje melanocyty, avšak v závislosti na čase a dávkování.

trusted-source[7], [8]

Složení krémů z pigmentových skvrn

Chcete-li odstranit pigmentaci, která se objevuje na kůži, musíte správně vybrat speciální krém. Jejich speciální vlastnosti byly získány z aktivních složek, které jsou obsaženy v jejich složení:

 1. Arbutin - je látka, jejíž účinek je zaměřen na ty oblasti pokožky, které byly změněny pigmentací. Její účinek je velmi mírný, takže krémy na něm jsou vhodné i pro těhotné ženy.
 2. Hydrochinon - pomáhá snížit aktivitu melanocytů, která rychle a účinně rozjasní pokožku. Bohužel tato složka je toxická, proto byste měli používat krémy opatrně.
 3. Kojic kyselina je účinná složka, která pomáhá zbavit pigmentace. Při použití krémů s kojovou kyselinou musíte být opatrní, protože mohou způsobit alergie.
 4. Kyselina glukonová - pomáhá posílit působení aktivních složek z pigmentace.
 5. Kyselina askorbová - pomáhá nejen obnovit kůži, ale také zpomaluje rozdělení melanocytů.
 6. Beta-karoten - snižuje množství pigmentu, který se hromadí v pokožce.
 7. Extrakt petrželky, okurky a citronu - různé bělící účinek.
 8. Různé oleje (z hroznových semen, jojoba) - nejen odstranit skvrny, ale také změkčit pokožku.

trusted-source[9]

Farmakokinetika

Činidlo se téměř neabsorbuje do systémového prokrvení, ale malé množství kyseliny, které je stále absorbováno, se vylučuje beze změny ledvinami.

trusted-source[10], [11]

Používejte Krém z věkových skvrn během těhotenství

Během těhotenství vytváří mnoho žen pigmentační skvrny. Vznikají kvůli hormonálním poruchám a poklesu obranyschopnosti těla. Těhotným ženám se nedoporučuje experimentovat s různými pigmentačními krémy. Navíc dnes najdete velké množství různých nástrojů, které lze bezpečně využít i během tohoto období.

Nejoblíbenější krémy pro těhotné ženy jsou:

 1. Naše matka je založena na bylinných přísadách.
 2. Vinoperfect - pomáhá eliminovat již vzniklé pigmentované skvrny.
 3. Anti-Taches je přírodní náprava.
 4. Komplexy společnosti Oriflame.

Kontraindikace

Jelikož se tyto výrobky vyrábějí nejčastěji z přírodních extraktů, nemají žádné zvláštní kontraindikace. Dermatologové doporučují před použitím použít citlivostní test, aby nedošlo k nepříjemným alergickým reakcím.

Vedlejší efekty Krém z věkových skvrn

 1. Alergie.
 2. Podráždění.
 3. Zánět.
 4. Zkus.

trusted-source[12]

Podmínky skladování

Většina těchto krémů by měla být uložena v chladničce tak, aby se jejich struktura neměnila. Další informace o podmínkách skladování naleznete vždy v pokynech k produktu.

trusted-source[13], [14], [15]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti je zpravidla dva až tři roky.

Efektivní krém pro věkové skvrny

Samozřejmě, každá osoba by si měla zvolit smetanový krém z pigmentace, vycházet z jednotlivých vlastností pokožky. Ale pokud mluvíme o tom, co je dnes považováno za nejlepší, pak je třeba věnovat pozornost složení krémů. Nejúčinnější jsou ty, které jsou založeny na přírodních součástech. Je také velmi důležité, aby krém pomáhal nejen bělit pokožku, ale také chrání před škodlivými účinky ultrafialového záření. Proto věnujte pozornost stupni ochranného faktoru v těchto krémách.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Krémy z věkových skvrn" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.