^

Látky kožní

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Cévní systém kůže je velmi komplikovaný. Několik slov o tom by mělo být řečeno, protože mnoho kosmetických přípravků a postupů je zaměřeno na "stimulaci krevního oběhu", "tónování a posilování kožních cév" atd. Řada kosmetických defektů má vaskulární původ, například vaskulární hvězdičky, stagnující skvrny po zánětu, "červený nos" atd.

Kůže je sbírka živých buněk (buňky epidermis, dermis a podkožní tuk), mezibuněčných látek - aktivita produktu buněk (např. Kolagen, kyselina hyaluronová, intercelulární lipidy stratům corneum) a neživé struktury (nadržené váhy). Chcete-li ovlivnit živé buňky, to trvá určitou dobu, protože se živé systémy pomalu mění. Rychlá změna v živém systému znamená buď zničení nebo šok.

Avšak struktura sestávající z neživých elementů, tj. Stratum corneum, může být změněna. Například ho můžete nasytit vlhkostí, aby se nafoukala, můžete ho tukovat tukem, aby byl hladší, můžete jej částečně odlupovat atd. To vše povede k rychlé a patrné změně vzhledu kůže - někdy během několika minut.

Změny, které živé struktury procházejí, je těžší si všimnout, protože se vyskytují po celé týdny, měsíce nebo dokonce roky. Proto, abychom pochopili, co skutečně dělá pro kůži tuto kosmetiku, její účinky by měly být rozděleny do dvou skupin - účinky expozice na kožní buňky a účinky na stratum corneum. Musím říci, že je to velmi náročný úkol. A přesto to může být do značné míry vyřešit, pokud víte, jak hluboko mohou některé kosmetické složky proniknou pokožkou, budou jednat o rozdílnou strukturou pokožky, které splňují na cestě, a nějakým způsobem nebo jiné změny ve vnitřním životě kůže odráží na jeho vzhledu.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Léčba cévních hvězdiček na obličeji

Nejvíce urážlivá věc, zvláště žena, když se pavoučí žíly objevují nejen na nohou, ale také na obličeji. Existují alternativní prostředky, pomocí kterých je možné vytvářet nepostřehnutelné již objevené hvězdičky a výrazně brzdění nových.

Masky na ovoce a zeleninu

Masková meruňka: Maso 4 meruněk je aplikováno na pokožku tváře po dobu 10-15 minut. Odstraňte masku vlhkým bavlněným polštářkem nebo ubrouskem, poté znovu protřete krémem.

Peachová maska: rozdělit broskvinu na polovinu. Utřete kůži obličeje jednou polovinou broskví. Po 20 minutách umyjte broskvový džus vodou. Doporučujeme masku naneste ráno, 1 hodinu před odjezdem.

Banánová maska: rozdrněte banán a aplikujte výslednou kaši do obličeje. Po 20 minutách vyjměte masku bavlněným kotoučem navlhčeným ve studené vodě.

Maska třešňový rybíz: pro to, abys potřeboval stlačit džus z těchto bobulí. Je dobré namočit ve výsledné gázové šťávě nebo čisté bavlněné tkaniny. Aplikujte na obličej a počkejte 10 minut. Poté omyjte stopu masky vodou, při pokojové teplotě.

Okurková maska: potřebujete čerstvě vymačkanou šťávu z 1 okurek, středně velkých a gázových látek, skládaných v několika vrstvách. Vlhká gáza v okurkovým džusu se aplikuje na obličej. Po 20 minutách opláchněte obličej vodou.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.