Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Masáž ženského prsu: typy a techniky

Lékařský expert článku

Dermatolog, onkodermatolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

Od starověku jsou svůdné formy ženského prsu nejsilnější zbraní slabšího pohlaví.

Současně je to nejcitlivější a nejdůležitější část těla. Každá změna v těle - těhotenství, rychlá ztráta nebo přírůstek hmotnosti, hormonální poruchy - okamžitě ponechávají svou známku na jemné kůži prsu. Chcete-li zachovat krásu, neměli byste být líní, abyste pravidelně prováděli procedury s masáží ženských prsou.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Indikace a kontraindikace pro masáž

Masáž pro ženy v dospělém věku pomůže zpevnit pokožku a dokonce do jisté míry zvětšit poprsí.

Masáž se provádí tak, aby nedošlo k stagnaci v hrudníku. Základní postup aktivuje průtok krve a pomáhá lymfům zůstat v měkkých tkáních.

Mladé matky během kojení s masáží mohou snížit riziko vzniku mstopatie.

Masáž ženského prsu je uznávaným preventivním postupem, který pomáhá předcházet vzniku nádorů, které jsou zachyceny více než 30% žen.

Masáž ženského prsu má seznam kontraindikací. Nedoporučuje se provádět kvůli nežádoucím účinkům u pacientů trpících těžkými onemocněními vnitřních orgánů, infekčních onemocnění nebo v akutní fázi chronických onemocnění.

Masáž je plná komplikací v bronchiálním astmatu, kontraindikováno u různých kožních lézí, neoplasmů náchylných k rozrůstání, stejně jako v období ložiska.

Jak masírovat prsa ženy?

Nezapomeňte, že k dosažení určitého výsledku závisí na volbě této nebo té masážní techniky. Ale všichni jsou sjednoceni jednotnými požadavky, protože se dozvěděli, o čem je snadné získat z procedury maximální užitek.

Pro správnou masáž ženského prsu byly vyvinuty několik základních technik, které je třeba zvládnout.

  1. Stroking. Příprava na masáž začíná tahy, jemně prochází povrch hrudníku s prsty prstů a pak s dlaněmi. Stroke je prováděno rozostřením a pečlivým pohybem. Je důležité, aby jemná a citlivá pokožka nebyla natažena, proto doporučujeme použít výživný krém nebo speciální masážní olej. Stroke se provádí ve směru hodinových ručiček.
  2. Zdvihání pomáhá zahřát pokožce a pak můžete začít s třením, což zvýší krevní oběh v této zóně. Cvičení se provádí podložkami prstů s ostře pohyblivými pohyby v kruhu. S mohutnou a těžkou bustou může být třením dlaněmi.
  3. Třetí etapou je hnětení prsou, které se provádí prsty. Při hnětení je nutné ovládat sílu a tlak tak, aby na jemné kůži nebyla žádná modřina. Mechanismus hnětení je velmi jednoduchý: musíte si popadnout a jemně stisknout prsty s malými oblastmi kůže. Cvičení se provádí ve směru hodinových ručiček a začíná ve spodní části hrudníku.
  4. Obrubování se provádí lehkým a rychlým pohybem proti směru hodinových ručiček zadní stranou dlaní.
  5. Vibrace. Jedná se o opatrné poklepání provedené podložkami prstů. Masážní trénink by měl trvat 7-10 minut a skončit jemnými tahy prsu.

Na zvláštnosti vakua masírujte prsa, můžete vyzkoušet zde.

Erotická masáž

Erotická masáž ženského prsu má stimulující účinek, který podporuje relaxaci a také pomáhá pokožce zvýšit její napnutí a pružnost.

Technika erotické masáže je velmi jednoduchá:

  1. Snadné a jemné posunutí bradavek.
  2. Poté je nutné mírně stlačit bradavky mezi prsty, stisknout dlaň k hrudníku a pomalu otáčet, někdy měnit polohu dlaně.
  3. Palce se nachází v dolní části hrudníku, zbytek nahoře a pak lehce stisknout dlaň.
  4. Jemně palce oba prsa současně, položí je po stranách.

Po zvládnutí základních technik tradiční masáže ženských prsou přidejte různé cviky, jejichž výběr závisí na cíli. Chcete-li například zvětšit prsa, použijte bodovou masáž, která stimuluje syntézu hormonů estrogenů. Provádí se s ohnutými indexovými prsty. Kosti se několikrát lisují na bradavky, vytvářejí mírný tlak na hrudník a pak dělají několik kruhových pohybů.

Pokud dojde k předčasnému poklesu prsu, pomůže vám Taoistická masáž. Základní technikou jeho realizace je pokrytí hrudníku palmami a provedení několika kruhových pohybů ramen směrem k hrudníku.

Chcete-li méně viditelné střely, které se objevily po porodu, je nejprve nutné použít speciální krémy a zasedání pro dokončení kontrastní sprchy.

Viz též: Masáž v těhotenství během těhotenství

Vedle masáže ženského prsu si člověk musí vzpomenout na fyzickou aktivitu: existují speciální cvičení, které posilují svaly, na kterých leží hrudník, což pomáhá dosáhnout požadovaného výsledku snadněji a rychleji.

trusted-source[7]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.