^

Vakuová masáž prsou

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Vakuová masáž prsou je speciální technikou, kterou je možné stimulovat metabolismus v mléčných žlázách. Při tomto postupu se používá speciální přístroj, kterým je dvojčinné čerpadlo a kompresor. Také existují speciální trysky různých velikostí. Je to díky tomu, že můžete provést vakuovou masáž prsu.

Indikace pro vakuovou masáž prsu

K dnešnímu dni je velmi oblíbená vakuová masáž prsu. V jakých případech je to nutné?

 1. Pokud je metabolismus v buňkách v oblasti prsních žláz narušen.
 2. Pokud se na kůži objeví první známky senility a únavy.
 3. Pokud se na kůži objeví záněty.
 4. Když je celé tělo ve stresujícím stavu.

Příprava

V první řadě je vakuová masáž prsu využívána těmi ženami, které chtějí zvýšit velikost prsou, a také jim poskytnou estetičtější vzhled. Vzhledem k tomu, že tento postup má některé kontraindikace k použití, musí být před lékařem vyšetřován lékařem. Přípravu vakuové masáže prsou se skládá z počáteční diagnostiky kůže.

Pokud diagnóza ukazuje, že pacient může být vakuová masáž, měla by sedět na gauči (poloviční nebo sedící). Chcete-li masírovat trysky lépe klouzat na kůži, na prsa se aplikuje speciální krém nebo gel.

Technika vakuové masáže prsu

Nejdříve je nutné vybrat správný přílohu. Je velmi důležité, aby se vešly do velikosti. S pomocí po sobě jdoucích pohybů se upevnění přenáší z prsních svalů k podpaží. Během celého postupu jsou trysky dodávány s přívodem vzduchu a poté jsou odsávány. To pomáhá vytvořit vakuum, které je nezbytné pro efektivní masáž. Vzhledem k tomu, že do trysky je pravidelně přiváděn vzduch, je kůže nasycena dostatečným množstvím kyslíku. To pomáhá urychlit metabolismus uvnitř buněk, a tak se začnou regenerovat rychleji. Také odsávání vzduchu vám umožní vyčistit kůži toxinů, cholesterolu, toxinů, takže prsa začnou lépe fungovat.

Po ukončení vakuové masáže prsu by se mléčné žlázy měly na chvíli mírně pohladit, aby se pokožka uklidnila.

Zasedání trvá obvykle pět až patnáct minut. V tomto případě pacient nebude cítit žádné potíže.

Kontraindikace

Stejně jako všechny jiné metody masáže a stimulace má vakuová masáž prsou řadu kontraindikací. To je důvod, proč je nutné provést konzultaci se zkušenými specialisty. Kdo je tímto postupem zakázán?

 1. Lidé s postižením neporušenosti kůže, zejména pokud jsou v oblasti hrudníku pustuly nebo jiné typy akné.
 2. Pokud má pacient virové nebo infekční onemocnění.
 3. Pacienti s rakovinou.
 4. S kardiovaskulárními chorobami.
 5. Pokud se v krvi vyskytnou krevní sraženiny.
 6. Lidé s tendencí k krvácení na kůži.
 7. Při porušování koagulace krve.
 8. Lidé s onemocněním plic (včetně pneumonie).

Rovněž stojí za zmínku, že ženy, které jsou příliš závislé na této technice, často rozvíjejí mastitidu.

trusted-source[1], [2]

Důsledky

Důsledky vakuové masáže prsu jsou obvykle velmi pozitivní, protože se provádí pouze u žen, které nemají kontraindikace k této metodě. Díky tomuto typu masáže:

 1. Hrudník zlepšuje tón.
 2. Kůže se stává elastičtější a příjemnější na dotek.
 3. Tvar prsou se výrazně zlepšuje.
 4. Aktivuje se metabolismus.
 5. Stárnutí buněk se zpomaluje.
 6. Objem mléčných žláz se zvyšuje.

Chcete-li dosáhnout efektivního výsledku, musíte strávit deset až patnáct zasedání. Mezi nimi je třeba udělat si jeden den. Profylaktické opakování se provádí každých 30 dní.

trusted-source[3]

Komplikace

Komplikace po vakuové masáži prsu se objeví pouze tehdy, když pacient provedl proceduru bez konzultace s lékařem. Současně s kontraindikacemi k takové masáži to nemůžete udělat. Pokud jste se ještě rozhodli pro podobnou stimulační metodu, můžete si být jisti, že příznaky vaší základní nemoci se zvýší.

Jaké další komplikace se mohou objevit?

 1. Někdy se hrudník může příliš protáhnout, zejména při častém a intenzivním používání masážního zařízení.
 2. Pokud používáte neúmyslně, můžete na kůži nechat modřiny a modřiny, které nevypadají příliš esteticky.
 3. Pokud vakuová masáž prsu přestane, pak se její velikost postupně vrátí do původní polohy.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Hodnocení vakuové masáže prsou

Názory na vakuovou masáž prsu jsou nejrozmanitější. Někdo se domníval, že takový postup provádí doma, ale je obtížné ho řídit, protože by to mělo být velmi přesné. Nejlepší je to udělat v salonech s pomocí skutečného profesionála. Mnoho žen poznamenalo, že prsa se zvyšuje ihned po prvním zasedání (některé v polovině velikosti, některé s jedním nebo více). Někdy dochází k bolestivým pocitům pod prsními žlázami a v oblasti, kde procházejí kosti z korzetu. Většina těch, kteří se pokusili o vakuovou masáž prsu, si všimla, že velikost prsu se vrátí do předchozího stavu, pokud přestanete postupovat.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.