^
A
A
A

Maskovací a maskovací prostředky

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Korekce různých defektů vzhledu, včetně projevů řady dermatóz a jejich důsledků, byla vždy v centru pozornosti zájmů lidstva. Stáří zkušenosti s používáním různých způsobů dekorativní kosmetiky mnoha lidmi, které se liší od doby do epochy, jsou dobře známy. Existuje mnoho přístupů a názorů, pokud jde o make-up a korekci různých změn na pokožce. Až do nedávné doby se tento aspekt v dermatologii považoval za další v oblasti vizí estetiků, make-upů, make-up umělců. Tradičně, aby bylo možné vizuálně snížit hlasitost určité části obličeje, doporučujeme používat tmavé tóny a zvětšení jsou lehké. Dosažení požadovaného maskovacího efektu bylo dříve provedeno s použitím běžných a široce používaných dekorativních kosmetických přípravků, které jsou k dispozici v běžných obchodech s parfumerie a kosmetickými výrobky. Široké využití tradiční dekorativní kosmetiky pro papilony s různými dermatózami však odborníci nedoporučili kvůli vysokému potenciálnímu riziku komedogenity a výrazným dráždivým a senzibilizačním účinkům.

Je třeba zdůraznit, že v klasickém dermatologii odborníci doporučují použití externích přípravků, které zakrytí výhledu, na jedné straně, provádí léčebný účinek (protizánětlivé, seboreguliruyuschy, dezinfekční a kol.), A další - mající maskovat vlastnosti. Například Darier J. (1908) navrhl prášková barva, obsahující jako zabarvovacích činidel ve směsi bílého a červeného jílu (bolum atbua et bolum rubra). V Anglii a Spojených státech koncem XIX století. - počátek XX století. široce používány ve vnějších přípravků (prášky, roztoky pro praní, pasta) „galmeyny kámen“ - oxid zinku, lehce zápalné prostřednictvím, malované v růžové. Za účelem dodání barvy na dermatologické tvaru kůže byl také přidán ichthamoli, oxid hořečnatý, oxid zinečnatý, a dále - obvyklém práškovém krémy.

V moderní dermatokosmetologii jsou prostředky pro make-up rozděleny do tří hlavních skupin [Rayner VL, 1988]:

  1. Prostředky pro dekorativní kosmetiku.
  2. Prostředky pro divadelní make-up.
  3. Prostředky pro dermatologickou maskování

V posledních letech se staly populární techniky, které dlouhodobě podporují zavádění pigmentu do pokožky - umělé pokožky a permanentní make-up. Je důležité zdůraznit, že použití metod trvalého barvení pokožky nezmenšuje význam rozšířeného používání dekorativní kosmetiky.

Nástroje pro make-up navržen tak, aby zdůraznil některé prvky, vytvořit určité barevné stupnice, stejně jako k zamaskování drobné změny na kůži (olejnatý lesk, jediný povrchní akné, drobné zarudnutí obličeje, teleangiektázie, dyschromia et al.). Pro osoby se zdravotním postižením kosmetické kosmetika může řešit další problém - zaměřit se na konkrétní oblasti obličeje (oči, obočí, rty) a odvrátit zrak od poškození kůže.

V posledních letech se v mnoha kosmetických linkách určených k péči o kůži pacientů s určitými dermatózami jedná o různé tónové a maskovací látky. Jsou k dispozici ve formě míchané suspenze, pasty, emulze (klenba v oleji nebo oleji ve vodě), pěna. Výběr formy závisí na rychlosti vylučování kožního mazu a závažnosti kosmické defekty. Jako maskovací činidlo nejčastěji tyto látky obsahují oxid titaničitý v koncentraci až 20%. Jak víte, spojení je současně minerální obrazovkou. Moderní prostředky pro make-up dermatologického může splnit určité léčebné účely a jako hodnotný doplněk lokální léčbu .. Tak, aby se dosáhlo působení matovací se používají deriváty Rakhman a různé silikony, ke snížení závažnosti zánětu v akné - sloučeninu kyseliny salicylové. Emulzní tónové zdroje jsou zahrnuty v rozsahu pro mastnou pleť Sébium ( „Biol aegta“, Francie), Eksfoliak ( „Merck Medikason Familyal“, Francie) a v rozsahu citlivou pokožku Rozelyan (dermatologické laboratoře „vytištěné řádky textu“, Francie) a korekce tužka - v normadermové škále ("Vichy Laboratories", Francie). Rovněž jsou poskytnuty linky pro jednotlivce s citlivou pokožkou a s různými dermatóz, které zahrnují nejen tón a nastavovací prostředky ve formě krémů, tyčinek a prášky (Aeroteint «laboratoře Vichy»; Aqua D +, «Lierac»; y Couvrancm «laboratoře Avene ", Atd.), Ale i další prostředky dekorativní kosmetiky (" La Roche-Posay "). Některá z těchto činidel zahrnují nejen pigmenty charakteristické barvy kůže (bílá, béžová, a Brown a kol.), Ale i další barviva, zejména v zelené, které mohou maskovat erytém.

Takzvané divadelní make-up nebo divadelní makeup představuje prostředky aplikované na kůži osob působících na jevišti, to je také používáno pro natáčení televizní, video a film. Požadovaný maskování, modelování a barevný efekt make-upu je dosaženo pouze za určitého osvětlení, typického pro scénu pro kinematografii. Na vlastnosti make-up je velmi hustá, neprůhledná, že obsahuje velké množství organických barviv uložených na nerozpustných minerálů (Rose, pastelových, kraplak, úl tramarits, saze a další.), Minerální oleje, parfémy. Tyto komponenty mohou být příčinou osob s určitým povoláním, alergická dermatitida, zhoršení atopické dermatitidy exogenní akné, fotosenzitivita, závažná kožní dehydratace a další.

Pojem „maskování kosmetika» (maskování kosmetika) stala široce používán v dermatologii z druhé poloviny minulého století. Účelem těchto kosmetických přípravků je maskování prohlásil vady v otevřených oblastech kůže: na obličej, krk, ruce. Je určen pro osoby s vrozených a získaných poruch pigmentace (vitiligo, albinismus, melasma, post-zánětlivého hypopigmentace a gaper-, névů et al.), Akné, jizvy a jizevnaté atrofií, cévních onemocnění kůže (hemangiomy, růžovky) a dalších států.

Speciální maskovací kosmetika se zásadně liší od tradičních prostředků dekorativní kosmetiky. Mají tendenci být odolný proti vodě, neprůhledný, obsahují více barev pro výběr barvy, které nejlépe splňují individuální tón pleti a mohou být opraveny po dlouhou dobu na povrchu kůže. Struktura takových prostředků obsahovat až 40% pigmenty (oxidy oxid křemičitý TITANAL železa) a další komponenty (mastek, uhličitan hořečnatý), což je činí dvakrát větší hustotu než konvenční tón prostředky. Na moderní maskovací prostředky zahrnují korekční make-up Dermablend ( „Laboratoře Vichy»), jakož i určité finanční prostředky z měřítek Kueraps ( „Laboratory Avene») a Unifyans ( «La Roche-Posay»). Zejména řada Dermablend obsahuje tonální nátěry a fixační prášek pro dokončení maskování. Složení báze zahrnuje kapalný parafin, látku s nízkou teplotou tání, která poskytuje dobré rozložení na povrch kůže a disperze pigmentů. Přirozené vosky, látky s vysokým bodem tání, však umožňují pevné uchycení všech složek tónových výrobků, což zajišťuje trvanlivost make-upu. Tónové povlaky navíc mají minerální síto s ochranou proti slunečnímu záření 30. Fixační prášek má jemně rozptýlenou strukturu, což je dosaženo díky speciální technologii mikronizace. To vytváří podmínky pro zvětšení oblasti kontaktu s oleji a vosky tónových povlaků, které zajišťují dlouhou fixaci na povrchu pokožky - až 16 hodin.

Významnými znaky moderních prostředků dekorativní a maskovací kosmetiky pro dermatologické pacienty je jejich prokázaná systémová bezpečnost, hypoalergenita, nemedogenita. PH vodního lipidového pláště, snadnost použití.

trusted-source[1]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.