^

Masti z jizev po akné

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Horší než akné mohou být pouze jizvy, které jim zanechávají. Pokud jsou pupínky správně a včas ošetřeny, jizvy nemají čas na formování; pro prevenci těchto účinků existuje mnoho kosmetických a lékárenských produktů. Ale jestliže kůže prošla komplikovaným zánětem a poškozením, pak tkáně nemají čas na aktualizaci a na místě akné jsou chyby různé intenzity. Mohou být sníženy nebo zcela odstraněny různými způsoby, včetně nejjednodušších - tím, že se na problémové oblasti aplikují speciální krémy, gely nebo masti.

trusted-source[1], [2], [3]

Indikace Masti z jizev po akné

Indikace pro použití masti z jizev po akné - přítomnost viditelných, ale ne příliš hlubokých stop po akné:

 • normotropní (bledé jizvy na úrovni zdravého povrchu);
 • atrofické (deprese);
 • hypertrofické a keloidní (konvexní).

Hypertrofické výčnělky se vyskytují v místě poranění; keloid vyrůstá za ním. Přípravky by měly snížit velikost jizev, učinit je neviditelnými, změkčovat a rozpouštět. Masti aplikovaná na čerstvé rány brání růstu tkáně jizvy.

Masti jsou relativně levný a cenově dostupný způsob, jak se zbavit poruch jizev; Kromě toho mohou být použity doma bez dalších cestovních nákladů a údržby v salonech a klinikách. Při hlubokých vadách se používají radikální metody léčby.

trusted-source[4]

Formulář vydání

Hlavním účelem mastí na jizvy po akné - zabránit nebo eliminovat „poslepryschevye“ vady: zabít bakterie, což vede k zánětu, zjizvení cucat, stimuluje regeneraci buněk epidermis.

Názvy masti z jizev po akné:

 • Kontratubeks - obnovuje pokožku, změkčuje jizvy a chrání před vznikem nových defektů.
 • Sledocyt - snižuje zánět, stimuluje regeneraci a proces eliminace starých jizev, zabraňuje tvorbě nových.
 • Dermatrix - pomáhá zbavit starých vad; změkčuje a odstraňuje jizvu.

 • Tekutý scarquardový krém, nanesený speciálním kartáčem, vysuší a vytvoří ochranný film na obličeji.
 • Clevrin - na bázi bylinek. Komponenty pronikají do hlubokých vrstev pokožky, nasycených vlhkostí, kyslíkem, vitamíny a antioxidanty.

 • Kelo-kočka (gel nebo sprej) - poskytuje resorpci jizev a vyhlazení pokožky pod film, neumožňuje růst jizvy.
 • Kelofibraza - podporuje prevenci a resorpci jizev.

 • Zeraderm ultra - tvoří vodu odpuzující film, zlepšuje tok kyslíku do problémové zóny, chrání před slunečním zářením.

 • Fermenkol - účinný a čerstvý, s chronickými jizvami.

 • Mederma je zvláště užitečným prostředkem pro atrofické jizvy.
 • Masť heparinu se širokým spektrem účinku.

Masť heparinu

Masť heparinu má antitrombotické a analgetické vlastnosti, pomáhá eliminovat hematomy, hojit rány, zbavit se akné a dalších defektů pokožky.

Heparin masť od jizev po akné je také velmi užitečné, protože:

 • ničí škodlivé mikroorganismy v subkutánní zóně,
 • zmírňuje bolest,
 • dezinfikuje rány.

Rozšiřováním krevních cév, lék zabraňuje tvorbě akné a nedostatek zápachu učiní jeho použití pohodlnější ve srovnání s jinými mastimi. Použití lékařské masti se doporučuje několikrát denně, asi týden. Ve všech lékárnách si můžete koupit přípravek bez předpisu.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

Masť Višnevského

Známý v každodenním životě masť Vishnevsky má mírně odlišný oficiální název: liniment balsamik Vishnevsky. Jedná se o externí léčivý přípravek se širokým spektrem účinku: antiseptický, sušicí, regenerační, protizánětlivý, změkčující, protiedematózní, dezinfekční. Okamžitě odstraňuje hnisavé vrstvy, po kterém je aktivován proces hojení.

Terapeutické vlastnosti poskytují kombinaci aktivních složek:

 • březový dehet,
 • kseroforma,
 • ricinový olej.

Mast se používá k léčbě hnisavých kožních lézí různé etiologie, nekróza, zánět lymfatických uzlin s tvorbou hnisu, trofických vředů, vaskulární choroby dolních končetin. Aplikuje se v tenké vrstvě nebo na sterilní ubrouse, pod obvazem dvakrát denně: ráno a večer.

Jednou z nepopiratelných zásluh tohoto léku jsou minimální vedlejší účinky, které se mohou vyskytnout pouze při delším užívání. Měli byste vědět, že dehet činí kůži obzvláště citlivou na ultrafialové světlo; Z tohoto důvodu musí být plochy ošetřené masti chráněny před slunečním zářením.

Díky vysoké účinnosti masti "odpouštějí" specifickou, ne příliš příjemnou vůni.

Masti z akné jizvy na obličeji

V rozsáhlém seznamu masti z jizev z akné na obličeji je zvláštní místo obsazeno prostředky, mezi něž patří špongiově sušená a houbovitá špongiová horká horká houba. Jedná se o osvědčený prostředek proti modřinám, jizvám po chirurgických zákrocích, ránám, akné a jiným takovým škrábancům. A kolonie mořských hub a prášek má nazelenalou barvu a nepříliš příjemnou vůni, ale v badyagi aktiv - prastarou historii použití v alternativních receptů, včetně kosmetických mastí z jizvy akné.

Proč se lékárníci a kosmetologové zajímají o nevzhledné vodní kolonie, ať už rostliny nebo nehybná zvířata? Hlavní složkou badyaga je křemík, který má pro pokožku mnoho pozitivních vlastností. Proto křemík v kosmetickém složení:

 • čistí povrch mrtvé pokožky;
 • zlepšuje krevní oběh;
 • silně stimuluje produkci elastinu;
 • podporuje saturaci nových buněk kyslíkem;
 • odstraňuje skvrny, jizvy a jizvy, včetně starých.

Aplikujte badyag pro kosmetické účely ve formě prášku samotného, doma, ale určitě po konzultaci s odborníkem. Postup není snadný, od počátku až po vzhled výsledku trvá nějaký čas, takže musíte být trpěliví a připraveni na důslednou činnost.

Chcete-li odstranit nedostatky, je snadnější použít hotovou léčbu, například gel "Badyaga forte", dříve testovaný na alergii. Normálně omítnutá na loketní záhyb "Badyaga" dává mírné pálení nebo brnění, ale není silné svědění.

Na problémových oblastech obličeje se gelová masť třese pomocí masážních pohybů a nechá se 10 až 15 minut. Postup se doporučuje provádět dvakrát týdně, s výjimkou užívání jiných léků po dobu léčby.

Badyaga je účinná a odstraňuje kožní problémy jiné povahy. V takových případech může být počet doporučených postupů odlišný.

Stejně jako každá jiná onemocnění je možné lépe zabránit vadám z akné, než léčit. Pro prevenci tvorby jizev je nutné:

 • Nezapomeňte na problém;
 • Nestlákejte pupínky, abyste zabránili šíření infekce;
 • neprovádějte samoléčbu.

Pokud po akné nelze z nějakého důvodu okamžitě ošetřit mastimi z jizev po akné, pak mohou být defekty obličeje dočasně skryty pod vrstvou základů. Toto nelze provést pouze tehdy, pokud pokračuje proces tvorby akné. Kontraindikovaná aplikace tonalnikov a během tepla (nejlépe suchý prášek) av zimě pro maskování by měla být zvolena smetana s hydratačním účinkem.

Dobré výsledky byly získány pomocí domácí opravné prostředky z přírodních složek: křoviny a masky z hlíny, pleťové vody a stírací éterických olejů a bylin odvary, jablečný ocet, aloe šťávy a okurek (zejména pro mastnou pleť) ice infuzní voňavé Woodruff, petržel, měsíčku. Je lepší pro kůži, pokud se tyto postupy provádějí během chladného období roku, kdy je méně citlivé na vnější faktory.

Mezi nejlépe připravené masti z jizev na obličeji po pimples jsou gely "Kontratubeks", které mnozí položili na první místo.

Kombinuje tři účinné látky, které se navzájem účinně doplňují:

 • heparin,
 • alantoin,
 • Extrakce ostré cibule.

V důsledku toho je poškozená kůže obnovena, vyhlazena, měkčí, pružnější; zánětlivý proces zpomaluje, svědění a zarudnutí zmizí, tkáň jizvy zjemňuje a zastavuje tvorbu nových buněk.

Další lék účinný proti jizvení, červeným skvrnám, chronickým jizvám, je v Německu propuštěn pod názvem "Kelofibraze". Masť obsahuje močovinu, která řídí vodní rovnováhu, poskytuje jemnost a hladkost obličeje. Čerstvá jizva masti odstraní za šest týdnů (s dvakrát pravidelným třením s pětiminutovou masáží); Budete mít čas na růst vady bude muset být zacházeno z několika měsíců na šest měsíců. Doporučené balíčky masti v noci.

Farmakodynamika

Farmakodynamika višněvské masti:

 • Dehet má antiseptický účinek, dráždí receptory a způsobuje tok krve k aktivaci odstranění exsudátu;
 • xeroform má katastrofální účinek na mikroorganismy, vysušuje a plete kůži v zádech zánětu;
 • Ricinový olej pomáhá účinným složkám pronikat hlouběji a zjemnit pokožku.

Jako pomocná složka se namísto poslední složky používá také rybí olej s podobnými vlastnostmi.

Farmakodinamika masti "Kontratubeks":

 • Extrakce cibule zabraňuje rozvoj pojivové tkáně v problémových oblastech;
 • jiné složky poskytují fibrinolytické, protizánětlivé účinky, změkčují jizvy a odstraňují nadrženou pokožku.

Složky mastí z jizvy působí na místě aplikace a neovlivňují celé tělo.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

Farmakokinetika

Aktivní složky mastí z jizev po akné jsou určeny k lokálnímu působení a nepronikují do celkového průtoku krve. Proto jejich farmakokinetika není pro studium zvlášť zajímavá.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20]

Dávkování a aplikace

Způsob aplikace a dávka mastí z jizev po akné závisí na hloubce problému. Pro větší efekt používejte komprese, tampony, obvazy. Někdy masti z jizev po akné se potřísnou přímo do problémových bodů po čištění pokožky. Obvyklá násobnost je dvakrát denně, avšak v každém konkrétním případě se počet postupů může lišit.

Po skončení procedury se ujistěte, že jste správně umyl ruce. Pokud se dostanou do sliznic, je třeba je vypláchnout velkým množstvím vody.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

Kontraindikace

Kontraindikace užívání přípravku Višnevský masť:

 • hypersenzitivita;
 • velká postižená oblast;
 • purulentní cysty mazových žláz;
 • renální nedostatečnost.

A to i jiné masti z jizev po akné je zakázáno aplikovat na nekrózu, onkologii, purulentní kožní procesy. Je riskantní používat je současně s jinými farmaceutickými výrobky.

trusted-source[21], [22], [23], [24]

Vedlejší efekty Masti z jizev po akné

Protože činidla působí lokálně a prakticky neprostupují do celkového průtoku krve, jsou vedlejší účinky masti z jizev po akné vzácné.

V některých případech jsou možné lokální reakce: vyčerpání kopřivy, podráždění, svědění, otok - ale pouze s nesprávným použitím drogy nebo s přecitlivělostí na něj.

trusted-source[25], [26], [27]

Předávkovat

Při předávkování mastimi po jizvách po akné vzniká vyrážka, někdy - otoky a další nežádoucí příznaky. V takových případech byste měli postup ukončit a konzultovat s lékařem další kroky.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40], [41]

Interakce s jinými léky

Informace o interakci s jinými léky jsou malé. Poradou odborníků je zabránit paralelnímu použití jiných mastek na stejné oblasti, protože s takovou kombinací jsou možné nepředvídatelné reakce.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46]

Podmínky skladování

Balsamic liniment nemá rád světlo, takže se uvolňuje v tmavých nádobách nebo trubkách; uložené v skříni při 10 - 15 stupních. Formulace jiných mastí umožňuje uskladnění při 20 stupních.

Podmínky pro ukládání masti z jizev po akné poskytují povinnou ochranu před dětským přístupem.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51], [52], [53], [54], [55]

Skladovatelnost

Většina masti z jizev po akné si zachovává svou platnost za správných teplot a světelných podmínek až do tří let. Doba použitelnosti Višnevského masti je 5 let.

trusted-source[56], [57], [58]

Nedostatky po akné na tváři způsobují vážné nepohodlí, nespokojenost s vlastním vzhledem a dokonce s psychologickým traumatem. Chcete-li obnovit bývalou krásu a čistotu pokožky, lidé jsou připraveni na mnoho, i když často stačí použít levné prostředky, například masti z jizev po akné. Pokud nemají požadovaný účinek, nebo je problém spuštěn a nelze ho rychle vyléčit, je nutné kontaktovat specialisty, aby si vybrali efektivnější léčbu.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masti z jizev po akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.