^

Odstranění jizev pomocí laseru

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Někdy je velmi obtížné chránit vaše tělo před všemi druhy zranění, takže odstranění jizev pomocí laseru se stalo poměrně populárním postupem, zvláště u žen.

Indikace pro odstranění jizev pomocí laseru

Odstranění pomocí laserů jizvy a jizvy, které vznikly na těle v důsledku různých mechanických poškození, se provádí v případě, že se osoba chce zbavit vady. Náklady na takovou službu jsou vždy individuální. Je určen odborníkem, který provede tento postup. Vzhledem k tomu, že laser umožňuje téměř úplně zbavit se problému, zpětná vazba o službě je pouze pozitivní.

Příprava

Chcete-li dosáhnout efektivních výsledků, musíte se řádně připravit na postup. Před ní, stejně jako před jakýmkoli jiným způsobem, který působí na kůži, někteří odborníci doporučují kyselinu glykolovou, tretinoin nebo jiné bělící činidla. Ale pokud bude broušení prováděno pomocí laseru s nízkou intenzitou, nemůžete trénovat.

Proč se připravit na laserové jizvy? To se provádí tak, aby kůže nevykazovala pigmentaci. Také pomůže pokožce rychle se zotavit po laseru a zefektivnit výsledky postupu.

Laserová technika odstraňování jizev

Odstranění jizev pomocí laseru se provádí pouze po podání sedativ a relaxačních prostředků. Postup trvá v závislosti na složitosti a závažnosti poškození na kůži a také na typu laseru, který se používá během postupu. Obvykle trvá patnáct minut - hodinu a půl. Kůže po zákroku může bobtnat. Otok může někdy trvat až tři týdny. V některých případech je třeba oblékání.

Léčba po odstranění jizev pomocí laseru trvá pět až deset dní. Pokud je vaše kůže červená, nebojte se. To je dobré znamení. Do šesti měsíců po zákroku se nemůžete opalovat, použijte opalovací krém. Výsledek po mletí lze vidět již v prvních týdnech po odstranění.

Existuje několik typů lasery, které se používají k odstranění jizev:

 1. Smartxide Dot CO2 - i přes to, že je toto zařízení v mnoha klinikách považováno za trochu datované, používá se poměrně často. Jednotkou je oxid uhličitý. Existuje poměrně málo negativních recenzí a kontraindikací pro použití CO2 Smartxide Dot. Během postupu se tzv. Akupresura aplikuje na oblasti kůže, kde jsou jizvy nebo jizvy. Laserové paprsky jsou ve formě malých trámů, které vytvářejí mini-kanály bez poškození pokožky. Doba rehabilitace po skončení procedury je malá vzhledem k tomu, že laser zvyšuje proces výroby kolagenu. Regenerační procesy těla velmi pomáhají pokožce rychle se vrátit do normálu.
 2. Cévní laser - v důsledku tohoto přístroje je možné způsobit tzv. Mikrovaskulární trombózu cév, které se nacházejí v tkáních jizev. Díky tomu je mnohem měkčí, intenzita barvy jizev klesá. Obvykle se podobná metoda používá k opravě keloidních nebo hypertrofických jizev.
 3. Erbium laser - odkazuje se na tzv. Ablativní lasery. Pracují tak, aby se vrstvy pokožky postupně odpařovaly do hloubky, která byla nastavena dříve. Takové zařízení umožňuje odstranit jizvy s vysokou přesností. Rekonstrukční procesy jsou zahájeny v zóně léčby, což umožňuje vytvoření nové epidermis a dermy s vysokým obsahem kolagenu. Postup nevede k spálení okolních tkání, protože laser působí chabě. Chcete-li se zbavit jizev, musíte mít několik zasedání.
 4. Neodymový laser - používá se k frakční fotothermolýze. Tento typ laseru je považován za nejšetrnější, ale úplné zmizení bachoru trvá dlouhou dobu. Po použití přístroje vedou cévy v bachoru částečnou koagulací. Kolagen je zničen, který se uzdravil. Mladé fibroblasty a nový kolagen se začnou rychle rozdělovat. Jizva se postupně rozpadá.
 5. Laserové nanoporfyring je moderní metoda, která umožňuje úplně nahradit jizvou tkáň se zdravými. Náraz je bezkontaktní. Kůže není poškozená, protože není zahřátá. Hlavní výhodou postupu je skutečnost, že se obnovení provádí velmi rychle. Pacient může nejen vést normální životní styl, ale také opalovat na slunci.

Kontraindikace

Samozřejmě, stejně jako jakýkoli jiný chirurgický postup, odstranění jizev pomocí laseru je v takových případech kontraindikováno:

 1. Pokud na kůži jsou onemocnění, která jsou ve stadiu exacerbace.
 2. Pokud má pacient onemocnění krve.
 3. S rakovinou.
 4. Diabetes v některých fázích.
 5. Během těhotenství.
 6. Pokud je vaše kůže opálená.

trusted-source[1], [2], [3]

Důsledky

Laser působí na jizvu tak, že úplně ničí tkáň. V místě odstraněné tkáně v určitém čase se vytvoří zdravá kůže. Jizva se kvůli tomu stává zcela neviditelnou, zejména pokud je malá. Po ukončení procedury jsou prováděny speciální restaurátorské kurzy, aby byla kůže čistá a krásná.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

Komplikace po odstranění laserem laserem

Vzhledem k tomu, že laserové odstranění jizev je efektivní a jednoduchý postup, komplikace po tom, co se objeví velmi vzácně. Samozřejmě, že tento postup má své vlastní kontraindikace, které byly napsány výše. Pokud se pacient s kontraindikacími rozhodne zasáhnout, může mít v budoucnu problémy. Je velmi vzácné mít opar nebo dermatitidu (v pěti až deseti procentách případů). Obvykle se snadno ošetří po správně zvoleném způsobu léčby zkušenými lékaři.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

Období rehabilitace

Doba rehabilitace po odstranění laserových jizev trvá od pěti do sedmi dnů v závislosti na složitosti operace. Během prvních sedmi až deseti dnů místo jizev vznikla kůra, která by sama měla postupně odtrhnout. Nezapomeňte, že do tří dnů po odstranění jizev nemůže být laser aplikován na pokožku s produkty obsahujícími alkohol. Také nepoužívejte antiseptické léky. Pacientům je zakázáno jít poprvé do bazénu, sauny nebo lázně.

Péče o ránu po odstranění jizev pomocí laseru

Po provedení laserového resurfacingu jizev musí být rána bandážována obvazem. Film je natočen až třetí den. Vzhledem k tomu, že pokožka je v složitém stavu, který připomíná těžké popáleniny, musí být náležitě postaráno. Během pěti dnů po zákroku pečlivě ošetřete ránu jakýmkoli prostředkem proti horení, hojení ran, antibakteriálními, hydratačními látkami. Existuje ideální "Argosulfan", "olazol", "Pantesol", "Bepanten-plus", "Natursil", "Levomekol", "Vinizol", "Levovinizol", "Linetol" a další.

Pokuste se umýt pouze tepelně sterilní vodou a rozstřikovat kůži rozprašovačem. Při silné bolesti se doporučuje používat běžné léky proti bolesti. Nezapomeňte na ránu ošetřit fyziologickým roztokem nebo octovými vodnými roztoky. Péče o ránu po odstranění jizev pomocí laseru se provádí po dobu tří týdnů.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.