^

Operace snižování prsu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Jednou z odrůd chirurgické korekce prsu je redukční mammoplastika, tj. Operace ke snížení prsních žláz.

Účelem takové operace je snížit objem mléčných žláz příliš velký, neslučitelný se zbytkem těla.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Redukční mammoplastika: indikace a kontraindikace

Za prvé, že indikace pro plastickou chirurgii ke snížení prsa velký zahrnují vnímán fyzické nepohodlí: Když majitel poprsí svěží pocit neustálé bolesti zad v důsledku zvýšené zatížení páteře a dlouhé napětí svalů, rovnání zad a zvedání kotouče. To negativně ovlivňuje držení těla a nutí se klesat pod váhu prsou. Navíc, popruhy podprsenky s velkým prsou často vyřezávají do ramene, opotřebované krevní cévy a nervy vedoucí k krku a hlavě. Tak to může poškodit nejen záda, ale i hlavu.

Také ke snížení mléčných žláz uchýlila v případě trvalých problémů s kůží pod prsu během mastoptoze (prohnutí mléčné žlázy). Pod těžkými žlázami, které leží na hrudi, se vlhkost vylučovaná kůží a pot vypařuje špatně. Z tohoto se rozvíjí macerace, tj. Uvolnění stratum corneum. V důsledku toho může epidermis mokrých oblastí odlupovat a způsobit zánět kůže.

Mezi indikátory pro specialisty na redukční mammoplastika se nazývají hypermastika (abnormálně velké prsy) a asymetrie mléčných žláz (pokud je jedna prsa větší než druhá). Plastičtí chirurgové mohou snížit prsu u mužů s gynekomastií.

V tomto případě má chirurgie k redukci mléčných žláz následujících kontraindikací:

 • přítomnost respiračních infekcí v době operace;
 • jakoukoli onkologii;
 • diabetes;
 • závažné formy obezity;
 • diagnostikována v mléčné žláze;
 • srdeční selhání a poruchy oběhu;
 • chronické somatické nemoci v akutní fázi;
 • snížená srážení krve;
 • těhotenství a kojení;
 • věk do 18 let.

Příprava na operaci

O přípravě operace pro snížení prsu jsou pacienti podrobně informováni chirurg, který je bude provádět.

Povinná vyšetření mammolog a kompletní historie gynekologických a všeobecných onemocnění, ultrazvuku nebo rentgenu mléčných žláz, stejně jako EKG.

Je nutné absolvovat krevní testy: obecné, biochemické, pro cukr, pro RW a hepatitidu, pro koagulaci (koagulogram).

Zpravidla se při obezitě doporučuje, aby se pacienti nejprve zbavili extra kilo a odložili operaci, až se sníží váha.

Dva týdny před plánovanou operací byste měli přestat používat alkoholické nápoje, zejména červené víno; je zakázáno užívat antikoagulancia a antitrombotické léky (kyselina acetylsalicylová, dikumarin, warfarin, fibrolizin atd.).

Po sprchování, které musí být provedeno v předvečer chirurgického zákroku, nemůžete aplikovat kosmetiku, používat deodorant, krém, parfém atd.

Aby bylo jednodušší přenášet anestezie, musíte přestat užívat jídlo a pít tekutiny 5-6 hodin před plánovanou operací, abyste snížili mléčné žlázy.

Typy operací ke snížení prsních žláz

Dosud jsou prováděny takové typy operací redukce prsu jako redukce (plastická chirurgie) prsních žláz a mastopexie. V případě, že látka je jen Augmentace zvednout povislá prsa vyříznutím kůže, pak se v průběhu redukce řezem předem určeného chirurg vyřízne část glandulární a tukové tkáni prsu a segmentem kůži, která se stává zbytečné po snížení objemu vnitřní tkáně. Navíc jsou nosní oblast (areola) a vsuvka - s částečným nebo úplným oddělením - zvýšena a šitá vyšší.

To vše se provádí v celkové anestezii. Po přišití operační rány okraj utažení se provádí odvodnění (vypouštěcí trubice s chovem ven), a pak se použijí ve formě sterilní obvaz gázy obvazem kolem horní části hrudníku. Doba trvání celé operace se pohybuje od tří do pěti hodin (v závislosti na objemu odstraněné tkáně a velikosti klapky kůže, která uzavírá ránu).

S velkým množstvím tukové tkáně v mléčných žlázách lze provést redukci prsu pomocí liposukce. Ale to není vhodné pro všechny ženy. Podle odborníků v oboru plastické mammalogy, liposukce pro zmenšení prsou je možné s mastnou degenerací žláz s nástupem menopauzy, stejně jako pro korekci asymetrie prsů až do jedné velikosti. Avšak, když je exprimován mastoptoze, fibrotických tyazhah v prsou, bradavky a nižší ztráty umístění elasticity kůže liposukce kontraindikováno i mírné snížení mléčné žlázy.

Důsledky a komplikace operace

Každý lékař je varován lékařem o krátkodobých a možných dlouhodobých následcích chirurgického zákroku a dále podrobně poučí o pooperačním období (změna bandáží a čištění odvodňovacích hadiček) - aby se zabránilo komplikacím.

Důsledky operace ke snížení prsních žláz:

 • nepohodlí a bolesti (snížení jeho potřeby vyžaduje léčbu bolesti);
 • hyperémie a otoky mléčných žláz a přilehlých měkkých tkání;
 • necitlivost nebo změna citlivosti na bradavku;
 • svědění kolem řezů na hrudi a pocit zvýšené tvrdosti tkání v prsních žlázách (trvající několik až tři měsíce po operaci);
 • otoky rukou a omezení jejich pohyblivosti (od šesti do deseti týdnů).

Dlouhodobé důsledky jsou vyjádřeny skutečností, že v mnoha případech se ztrácí příležitost ke kojení a citlivost prsou a bradavek se nevratně snižuje.

Nejpravděpodobnějšími pooperačními komplikacemi jsou tvorba hematomů; divergence stehů na ráně; krvácení; infekce a hnojení rány; deformity mléčné žlázy; zánět bradavky nebo areola; formace na místě pooperačních jizev hrubých keloidních jizev.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Období rehabilitace

Je důležité si uvědomit, že doba trvání zotavení po operaci - rehabilitační období - se liší v závislosti na individuálních charakteristikách každého pacienta. A při rozsáhlém vylučování prsní tkáně bude toto období vždy delší.

Obvykle po operaci zůstanou v léčebně méně než tři dny a až ve třetí den se odstraní bandáž a odvodnění. Avšak pokud není rána chráněna absorbovatelným materiálem pro šití, jsou švy odstraněny po dobu 8-12 dnů. A dříve, než budou odstraněny, musíte se správně starat o švy: musí být léčeni lékařským alkoholem a používat pouze sterilní obvaz.

V předstihu si musíte koupit kompresní podprsenku speciálně navrženou pro tyto pacienty, kterou je třeba nosit po dobu dvou měsíců - nepřetržitě.

Spánek a odpočinek leží na zadní straně s výškou hlavy 30-45 °. A to ve snu, že se neotočíte na jeho stranu, doporučuje se položit polštáře po obou stranách těla.

Fyzické cvičení, kromě chůze v klidném tempu, je absolutně kontraindikováno nejméně po dobu tří měsíců. Teplé sprchy a koupání pod zákazem po dobu nejméně jednoho měsíce: sprcha je teplá (a teprve po odstranění stehů). Z ultrafialového paprsku by měly být chráněny ve stínu (to znamená, že opalování je kontraindikováno).

Také byste měli zvýšit spotřebu kapaliny (nejlépe vody) a vyvarovat se výrobků a nápojů obsahujících sůl.

Při dodržení doporučení lékařů po přibližně šesti měsících můžete vidět skutečné výsledky operace ke snížení mléčných žláz.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.