^
A
A
A

Prostředky obecného vlivu v kosmetologii

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

V současné době pro léčení různých dermatóz, v použití dermatologii těchto skupin léků: antimikrobiální, antimykotické a antivirová činidla, kortikosteroidy, antihistaminika, retinoidy méně cytostatika a imunosupresiva. Za účelem korekce různých hormonálních poruch akné, rosacea, stárnutí kůže, menopauzální použití, po testování gynekologa endokrinologa nebo endokrinologa, perorální antikoncepce s antiandrogenní účinek hormonální substituční terapii a dalších léků. Když jsou podávány pacientům, že je důležité vyjasnit alergickou historii, a celkový dopad by měl být vědomi lékových interakcí (potenciálně nebezpečná kombinace léčiv) v jmenováním některých finančních prostředků. Mezi ně patří kombinace antihistaminik s hypnotika, sedativa, sedativa a neuroleptika (chlorpromazin) nebo kombinace sulfonamidů s perorálními antidiabetiky, diamino-difenyl sulfonu s methotrexatem a rifampicinu, isotretinoinem s vitamínem A a antibiotikum tetracyklin a další. Nemělo by přiřadit glukokortikoidy hormony, očkovací látky, anestetika a sympatomimetik (adrenalin, efedrin) a salicyláty - s indomethacin, metotrexát, 6-merkaptopurin a ústní a ntikoagulyantami.

Kromě tradičních dermatologických přípravků se v kosmetologii široce používají vitamíny, makro- a mikroelementy, antioxidanty a imunomodulátory.

Vědecký výzkum a praktické zkušenosti z posledních let ukázaly vysokou účinnost prostředků pro orální podávání, které odpovídají tzv. "Konceptu krásy zevnitř". Ve funkčním stavu kůže, vlasů, nehtů největší vliv vitamínů A, B1, B2, B6, B12, C, H (biotin), PP a jiné, jakož i makroprvky a stopové prvky: zinek, vápník, měď, křemík a další. V tomto ohledu jsou v současné době poměrně široce používány kombinované přípravky včetně různých vitaminů a mikroelementů.

Zvláštní úloha při stárnutí pokožky, vzhledu suchosti a zvýšené transepidermální ztrátě vody se připisuje nedostatku nenasycených mastných kyselin v těle. V tomto ohledu pro tyto podmínky předepisují léky, které obsahují omega-mastné kyseliny.

Široce používané parafarmaceutické přípravky Zejména je známo, že doplnění standardní stravy o antioxidanty může kompenzovat nedostatky v obraně těla proti volným radikálům vznikajícím při stárnutí pokožky.

Antioxidační účinek byl pozorován u různých skupin léků: karotenoidů (beta karoten, lykopen, atd.), Flavonoidy, kyselina askorbová, tokoferol (vitamin E), určité enzymy (superoxid dismutáza, kataláza atd.). Tyto fondy jsou součástí řady kombinovaných přípravků.

Exogenní melatonin se také používá jako antioxidační činidlo. Je známo, že tato látka u člověka je produkována v epifýze - neuroendokrinním orgánu, který je v úzkém spojení s hypotalamem a periferními endokrinními žlázami. Proto je melatonin předepsán také za účelem obnovení cirkadiánního systému stárnutí organismu. Droga se doporučuje užívat v rané tmavé fázi dne, reguluje narušený rytmus spánku - bdění.

S endogenním fotoprotektivním účinkem a umělým zbarvením kůže jsou předepsány léky včetně takového lipochromu jako karoten.

V současné proti stárnutí kosmetiky používají peptidové bioregulátory tsitaminov. Tsitaminy jsou přírodní proteinové komplexy, nukleové kyseliny, stopové prvky, minerální látky (měď zinek, hořčík, mangan, železo, fosfor, draslík, vápník, sodík a další vitaminy (thiamin, riboflavin, niacin, retinol acetát, a-tokoferol). Tsitaminy umožňují stimulovat diferenciaci a funkci různých populací buněk nirovanie příklad, pro aktivaci syntézy kolagenu a elastinu použít hondramin, Bio-regulace plavidla -. Vazolomin, jater a slinivky břišní - pankramin, funkce štítné žlázy Elez - tyramin, nadledvin - suprenamin účinné odstranění metabolických produktů močového systému -. Renisamin léků používaných při léčbě jizev, akné, prevenci a nápravě stárnutí kůže známky Dávkování -. 2 tablety, každá tsitaminy 2-3 krát denně po dobu 5 10 minut před jídlem.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.