^

Způsoby, jak účinně odstranit rozervené břicho po porodu: cvičení, obruč, obvaz

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Po úspěšném narození zdravého dítěte se každá žena rozhodne, jak obnovit postava, jinými slovy, jak vyčistit břicho po porodu. Koneckonců je to na napnutém břiše, že jsou postiženy všechny důsledky porodu a porodu dítěte. Problém není vyřešen kouzlem, ale přirozeným způsobem, ale žena může v případě potřeby urychlit zotavení.

Odstraníme žaludek doma po porodu

Vrácení štíhlé postavy je individuální věc: někdo to dokáže rychleji, někdo potřebuje více času a úsilí. Ale každá těhotná žena se může pokusit odstranit břicho po porodu doma.

Míra návratnosti závisí na několika faktorech:

 • věk;
 • druh obrázku;
 • hmotnost před dodávkou;
 • hmotnosti a aktivity během těhotenství;
 • genetická predispozice organismu.

Někdy se tento proces táhne až na jeden rok. Pouze ke snížení dělohy na její původní velikost trvá asi měsíc, někdy více. Po císařském řezu je proces pomalejší: od 2 do 2, 5 měsíců. A teprve potom je dovoleno provádět akce zaměřené na normalizaci postavy.

Existují dva hlavní směry působení, jak vyčistit břicho po porodu:

 • speciální cvičení;
 • zdravé stravování.

Mělo by být objasněno, že cvičení po porodu se neliší od těch, které jsou zaměřeny na odstranění zavěšeného břicha obecně. Specialisté nabízejí celý systém cvičení, jako např. Zvedání pánev a záda, křupání, držení těla, dřepění na zdi, ohýbání a unbending kolen, kreslení v břiše a tak dále. Jedná se o jednoduché, ale efektivní cvičení pro studium doma.

Ale činnost je polovina bitvy a podle některých informací pouze 30%. Zbývající 70% záruka, jak vyčistit břicho po porodu doma, závisí na správné výživě.

Princip je jednoduchý - vynaložit více kalorií, než konzumovat. Takže organismus, který vyžaduje energii, bude nucen trávit tuky z populace, což snižuje jejich velikost. To samozřejmě povede k úbytku hmotnosti a snížení břicha. Dalším tipem je vyhnout se prázdným kaloriím, což jsou jednoduché sacharidy a škodlivé tuky. Obsahují polotovary, sladkosti, pečivo, zmrzlinu.

Mimochodem, kojení také aktivně podporuje spalování kalorií: za prvé, každý den jejich počet se sníží o asi 500 jednotek, a za druhé, hormon oxytocin se uvolňuje během krmení, která stimuluje kontrakce dělohy. A to zase pomáhá vrátit genitální orgán do původní podoby.

Dobrá pomoc při řešení problému, jak vyčistit břicho po porodu doma, je pravidelná činnost: chůze s kočárkem, pohybem a domácími pracemi, chůze po schodech. Při sprchování je vhodné třepat žaludek studenou vodou: nejprve podél pasu a pak v kruhových pohybech.

Jak zhubnout po porodu a odstranit žaludek?

Rychlejší zotavení čísla v takových případech:

 • u mladších žen;
 • v primiparách;
 • jestliže žena kojila;
 • pokud doba březosti není větší než 13 kg.

Pokud žena má zájem na tom, jak zhubnout po porodu, a odstraňte břicho, aby jeho služby - hodně informace o tématech ze radu kvalifikovaných odborníků - praktické rady k ostatním těhotným ženám, z nichž mnozí touží podílet se na fórech. Naneštěstí někdy břicho vyčnívá, i když se vrátila do normálu. Proč?

Ukazuje se, že v důsledku hormonální reorganizace jsou tukové zásoby rozloženy nerovnoměrně po celém těle. Zvláště se na břiše hromadí tuk - k ochraně plodu před vnějšími faktory. Proto dokonce i štíhlé ženy po narození mohou mít neúměrně velké, podle jejich názoru, boky, hýždě, žaludek. Co je činí aktivně řešit problém, jak vyčistit břicho po porodu.

Chcete-li se zbavit nadbytečného tuku, je zapotřebí komplexních opatření, zejména:

 • fyzická aktivita;
 • správná strava;
 • bohatý nápoj;
 • racionální rozdělení recepcí a množství potravin;
 • speciální cvičení;
 • prodloužené kojení.

Při použití takových nástrojů může žena snížit tukovou vrstvu v problémových oblastech a posílit břišní svaly a dát jí požadovaný tvar. Je normální, pokud břišní stěna vyčnívá minimálně a břicho vypadá plochě.

Jak odstranit stripy po porodu na žaludku?

K problému, jak odstranit stripy po porodu na břiše, by člověk měl přistupovat složitě. Bohužel nezmizí rychle. Postupujte postupně v těchto oblastech:

 • zbavit se nadváhy;
 • zlepšit krevní oběh v problematické oblasti;
 • odstranit strusku a jiné škodlivé látky;
 • stimulovat pružnost pokožky;
 • nasycení buněk kyslíkem, vodou, vitamíny;
 • ukázat fyzickou aktivitu;
 • věnujte pozornost stravě a menu.

Je možné a jak vyčistit břicho po porodu bez použití drahých procedur? Několik tipů pomůže ženě v nezávislém rozhodnutí.

Užitečnou manipulací se strikama je aromatická masáž břicha. Musíte otřít olivový, ricinový, avokádový, mandlový olej nebo olejový roztok vitamínu E.

Vejce aktivně nasycují pokožku bílkovinami. Postup je jednoduchý: vařené vejce je třeba aplikovat na oblast protahování, zabalené celofánem a teplým ručníkem, namočte 30 minut.

Snižte roztahování kombinace rostlinných a zvířecích složek, například směs gelu z Aloe Vera s olejem z tresčích jater, která se nanáší na napnutou pokožku.

Fyzické cvičení zaujímá povinné místo v souboru opatření ke snížení žaludku a strií. Pokud je to možné, doporučují se speciální cílené cvičení pro problémové oblasti.

Při odstraňování strií hraje důležitou roli výživa. Je to výživa, nikoliv půst a přísná strava. Měla by být racionální, vyvážená a plná, zvláště když matka nadále kojila dítě. Nabídka by měla obsahovat zeleninové, rybí a masové pokrmy, ovocné dezerty, obiloviny, bobule. Jsou nasyceny výživnými složkami a vitamíny, které tělo matky velmi potřebuje.

Jak vyčistit břicho a boky po porodu?

Otázka, jak vyčistit břicho a boky po porodu, je vyřešena zcela individuálně. K vyřešení problému trvá čas, činnost a trpělivost samotné ženy, stejně jako zdravá výživa.

Různé pomocné akce jsou také docela účinné. Masáže například pomáhají mnoha. Jak čistit břicho po podání masírováním? Zde jsou některé způsoby:

 • Vodní masáž

Provádějte současně s hygienickými postupy pomocí studené vody. Jet, který mění tlak, se pohybuje v kruhu a masíruje rozšířené břicho. Postup napíná a tónuje pokožku.

 • Zmrzlá masáž

Provádějte ležet na zadní straně. Mazaná kůže se ztuhla, pohybovala se v kruhu a zvyšovala intenzitu. Poté je zčervená kůže potřísněna froté ručníkem ve stejných kruzích. Používejte krém nebo masážní olej.

 • Samuman

Provedli se před tělocvičnou, aby uvolnili svaly. Použijte příjem jednoduchého poklepání prsty. Provádějte s námahou, energicky, ale ne tlačíte na žaludek. Stejně jako v předchozích případech se pohybujte ve směru hodinových ručiček. Nakonec masírujte žebra dlaní s uvolněným dolním břichem, což vede k vibračním pohybům.

 • Medová masáž

Jeden z nejúčinnějších metod. Med se aplikuje na dlani s přídavkem esenciálního oleje a masíruje se na břicho a boky. V procesu tření, med naráží a vytváří vakuový efekt. Na pokožce se objeví látka tvořená struskami. Doba trvání postupu - až 15 minut, v procesu je třeba umýt ruce. Po ukončení procedury byste měli opláchnout zbytky medu a uvolněnou nečistotu.

Způsoby čištění břicha po porodu

Stává se, že se tělo a tělo ženy vrátí k normálu bez velkého úsilí z její strany a bolestivých úvah na toto téma: Jak vyčistit žaludek po porodu? Stává se to a naopak, když břicho vypadá "těhotná" kvůli shodě příčin, jako je nestabilní emoční stav, přejídání, diastáza a protahování břišních svalů, nedostatečná fyzická aktivita.

V tomto případě žena začíná hledat způsob, jak vyčistit břicho po porodu. Je důležité vědět, že není třeba spěchat a aktivní boj s tímto problémem, zejména pomocí sportovních cvičení, může začít až po obnovení dělohy a bezproblémově se s lékařem poradit. Poradenství lékaře je zvláště důležité, pokud byl proveden císařský řez.

Takové metody jsou dostačující: od cenově dostupného domova až po nákladné chirurgické. Každá žena v práci může zůstat na vhodnou volbu pro sebe:

 • posilovací cvičení;
 • použití obruče;
 • na sobě obvaz;
 • masáže;
 • balení;
 • kosmetické procedury;
 • plastické chirurgie.

Cvičení k čištění břicha po porodu

Problém, jak vyčistit břicho po porodu, není nový a vyřešit ho, nemusíte vynalezit kolo. Všechno již bylo promyšlené a vyvinuto mnohem dříve. V praxi je prokázáno, že účinnost pravidelných cviků odstraňuje břicho po porodu. Musíte začít s třídami poté, co se svaly dělohy zmenšují na prenatální rozměry, tedy ne dříve než 3 až 4 týdny po narození dítěte.

 1. Zvedání pánve leží na zadní straně. Svalová tkáň zvedá panvu po dobu 10 sekund. Opakujte 10krát.
 2. Zakrucování (drcení). V poloze ležení, ohýbejte nohy a přetáhněte ruce na hruď. Posilujte svalstvo břicha při vydechování, aby horní část těla na kolena. Po snížení píku se vráťte zpět. Neroztrhněte zadní stranu podlahy, abyste pracovali na lisu a ne na zádech. Pro 20 opakování se doporučuje dva přístupy.
 3. Zpět se zvedá. Připomínat drtí, ale s větší amplitudou. Provedené na zadní straně, se zkříženými rameny. Nohy by se měly strčit pod něčím těžkým a nehybným (pohovka, šatní skříň) a odtrhnout kufr od podlahy a pokoušet se zvednout. Vydechněte kontrakci. Můžete začít s třemi přístupy 10 krát, pak zvýšit početnost.
 4. Přidržujte pouzdro v statické poloze. Lehněte si na žaludek, předloktí a nohy, abyste mohli odpočívat na podlaze. Fixujte tělo 30 sekund. Je žádoucí provést tři přístupy. Cvičení je účinné pro tisk.
 5. Squats. Dělejte kolem stěny a obejme si záda. Nohy ramena od sebe od sebe. Po vykročení dopředu "posuňte stěnu" na místo, kde jsou stehna rovnoběžné s podlahou, a pak se posuňte nahoru bez pomoci rukou. Dva přístupy pro 15 opakování mají složitý účinek na svalstvo nohou, hýždí a lisu.

Existují také další sady cviků, které pomáhají ženám získat zpět svou fyzickou formu a rychle odstranit břicho po porodu. Nicméně, příliš intenzivní třídy a přetížení se nedoporučují, mohou nepříznivě ovlivnit zdraví matky i dítěte.

trusted-source[1], [2]

Aplikace pásma

Některé ženy nosí obvaz během nošení dítěte a pak ho stále nosí, tak se řeší otázka, jak vyčistit břicho po porodu. Pomáhá svalovině dělohy kontrahovat rychleji, čímž se snižuje břicho. Bandáž se dá nosit od druhého dne po povolení břemene.

V každém případě koupit obvaz je lepší v předstihu, protože se vzhledem dítěte matka nebude na to. Výběr a aplikace obvazu jsou individuální, ale některé tipy pro mladé matky jsou užitečné.

 • Univerzální bandážní pás, široký na zadní straně a poněkud již na břiše, je vhodný po přirozeném doručení. Nezahrnuje ženské orgány, nezabrání volnému uvolňování poporodní sekrece.
 • Po císařském řezu se lépe léčí s postoperačními funkcemi bandáže a kalhot. Utahuje břicho, usnadňuje chůzi, snižuje zátěž na zádech, zatímco pečuje o dítě.

Přestože na internetu najdete zcela opačné doporučení. Pás je doporučen po císařském řezu, pro těsnou údržbu břišních svalů a kalhot - pro lepší údržbu dělohy.

Zařízení se v různých případech chová jinak. A to není překvapující, protože existují jednotlivé rysy pleti a situace v porodu je také odlišná. Takže po operaci se bandáž nosí déle než po obvyklém porodu. To vše opět dokazuje, že v každém konkrétním případě je nutné konzultovat odborníky.

Chcete-li zjistit, zda obvaz pomáhá vyčistit břicho, doporučují lékaři, aby ho zraňovali po dobu dvou až tří týdnů a zjistili, zda je výsledek viditelný. Pokud ano, pokračujte, pokud ne, možná to není způsob, jak se po porodu vrátit k normálu.

Bandáž se nosí v ležaté poloze, nošená od 4 do 12 hodin denně. Pro noc musí odstranit. Zkontroluje se, zda není příliš těsný, zatlačte ukazovák mezi zařízení a pokožku.

Existují také kontraindikace pro nošení obvazu: jedná se o onemocnění trávicího traktu, otoky, záněty pooperačních stehů.

Odstraníme břicho po narození obručemi

Jednou z nejvíce dostupných metod, jak vyčistit břicho po porodu, je obruč. Během cvičení s tímto projektilem jsou zahrnuty svaly pasu, hýždí a boky, což pomáhá ženě rychle získat zpět harmonii a znovu získat pružnost těla.

Jak čistit břicho po doručení s obručem? Nejprve je třeba zvolit správný oblouk, protože výrobky se liší podle materiálů, hmotnosti, funkcí:

 • Obvyklý oblouk je lehký, vyrobený z hliníku nebo plastu;
 • skládací - z plastu, v rozložené formě, je snadno skladovatelná a přepravovaná, například v pytli;
 • Vážený - s výplní uvnitř, váží 0,5 až 2 kg; mnohem účinnější než obvykle;
 • masáže hula hoop; nejpopulárnější - spaluje tuky a masáže problémových oblastí; existuje několik úprav;
 • s počítadlem: ovládá zátěž a počet vynaložených kalorií.

Při výběru obruby byste měli postupovat podle pokynů specialistů, dbát na zdravotní stav a úroveň fyzické připravenosti. Maximální efekt poskytuje hula s masážními funkcemi.

Pro začátečníky je postačující pětiminutové zkroucení světelného obruče na jeden den s postupným prodloužením času na 30 a poté na 45 minut po změně obruče k masáži. Je důležité dovolit tělu, aby si zvykl na napětí, po kterém se objeví první výsledky. Po měsíci tvrdého tréninku jsou svaly utaženy a až 4 kg hmotnosti jsou vyloučeny.

Třídy s obručem nejsou všem zobrazeny. Takže je naprosto nemožné, aby se v prvních měsících po porodu nezmáčknul obruč, s onemocněním dělohy, páteře a některých vnitřních orgánů. Tyto činnosti se také nedoporučují během čekací doby dítěte.

Jak účinně odstranit břicho po porodu?

Chcete-li zjistit, jak účinně odstranit břicho po porodu, je to možné od odborníků a žen, kteří prožili sami své doporučení. Nabízíme jeden z jednoduchých způsobů jak vyčistit břicho po porodu.

Hlavním cvičením je čerpání tisku. Musí se provádět denně, ráno a večer, a kvalitativně, bez přestávek, předběžně roztahovat svaly. Při zahájení tříd je důležité přizpůsobit se výsledku, tj. Zaujmout účelné a vytrvalé.

Během výcviku nezapomeňte sledovat dýchání: napněte svaly ve vdechování a vydechněte, aniž byste uvolnili žaludek. Potrava by měla být provedena nejpozději půl hodiny před gymnastikou. Cvičení pro tisk:

 • 1. Nohy spolu, ruce na boky. Squatting s inhalací a inflace břicha.
 • 2. Narovnání: ruce na úrovni ramen, silné vydechování se zatažením břicha.
 • 3.Isodnoe pozice - ležet na zádech, ruce za hlavou. Při výdechu zvedněte lopatku a nakreslete břicho.
 • 4.Sest na lavici, pak si lehni. Položil mu ruce za zády a vytáhl nohy do břicha.

Každé cvičení se opakuje nejméně desetkrát. Výrazný účinek je patrný po měsíci pravidelného tréninku. Zvyšuje účinek paralelního masání pomocí jedné z metod popsaných výše.

Jak vyčistit žaludek po dvou narozeninách?

Hlavní věc v technice, jak vyčistit žaludek po dvou narozeních, je pravidelnost. Je mnohem efektivnější provádět fyzické akce denně několik minut než v neděli hodinu. Ještě lepší je trénovat dvakrát denně, přičemž volné minuty v napjatém režimu péče o dítě. To není snadné, zvláště pokud je starší dítě stále malé. V takovém případě bude žena velmi potřebovat pomoc příbuzných nebo přítelkyň.

Stejně jako po prvním dítěti, s cílem obnovit číslo samostatně, by měly být použity dva nástroje: fyzická aktivita a vhodná strava. Tam jsou také malé tajemství. Naše babičky také věděly, jak vyčistit břicho po porodu a za tímto účelem svázaly žaludky s plenkami nebo šály. Dnes v obchodech a lékárnách prodávají speciální spodní prádlo určené pro tento účel. Efekt je obvykle velmi brzy viditelný, ještě předtím, než začnete s fyzickými cvičeními.

Pokud budete cvičit pravidelně v doporučených plánu, je to nemožné, ale problém přetrvává, můžete udělat tzv cvičením neviditelná, která je vyškolit tisku „na pochodu“, v době mezi hlavními - chůzi na ulici, rodinnou dovolenou nebo jen pohybující se kolem domu. Pokud je to možné, je velmi užitečné plavat.

 1. Gymnastika břicha: pro cizince je nepostřehnutelní, aby se vydechly (vydechovaly) a relaxovaly (při vdechování) břišní stěnu.
 2. Když plavete v bazénu nebo vodním těle, "vlna" ruce nahoru a dolů, snímání kůže pohyb vody.
 3. Držte se na boku bazénu, střídavě vytáhněte nohy do hrudníku a pak se ostře narovnejte.
 4. Rozvíjet zvyk chodit s břichem.
 5. Během sprchování odejměte pas s odnímatelnou hlavou: v kruhu ve směru hodinových ručiček a potom vlevo-vpravo. Voda by měla být v chladu.

Jídlo by mělo být plné, ale žádné ozdoby. Přibližná nabídka, která podporuje způsob, jak vyčistit žaludek po dvou narozeninách:

 • tvaroh, sýr, mléko, jogurt, kefír - jíst denně dva porce;
 • ryby, libové maso, vejce, ořechy - 2-3 porce;
 • zeleninové pokrmy - 3-5 porcí;
 • ovoce - 2-4 porce;
 • obiloviny a chléb - 5-10 porcí.

Jak čistit břicho po porodu bez cvičení?

V technice, jak vyčistit břicho po porodu bez cvičení, první místo je jídlo. Z potravy, jídel a jídel, které způsobují škrábání střev, musí být bezohledně odhozeny nadýmání a nahromadění zásob tuku. Jedná se o produkty:

 • brambory;
 • bílý chléb;
 • Uzené výrobky;
 • koláče;
 • moučné cukroví.

Účinná lidová cesta, jak vyčistit břicho po porodu, se zvětšila kvůli nadměrné tvorbě plynu, - příjmu léčivých vývarů. Za tímto účelem použijte tradiční rostliny - kmín, anýzu, fenykl. Přírodní laxativa jsou také užitečná pro čírání střev od toxinů a toxinů.

Prokázali svou účinnost a vnější způsoby, jak vyčistit břicho po porodu, - masáže a obklady. Jednoduchá masáž se provádí ve směru hodinových ručiček. Při masáži se med použije také na masírovaný povrch. Současně je roztok medu (čajová lžička teplé vody s přídavkem citronové šťávy) perorálně podáván na prázdný žaludek. Nápoj odstraňuje strusku, zvyšuje imunitu, stimuluje uvolňování žluče.

Testovaný a rychle působící je takový způsob: zabalit žaludek hustou látkou, zakrýt kompresním papírem nebo polyethylenovým filmem. Tento postup stimuluje pocení a snižuje břicho v problematické oblasti. Může být kombinován s cvičením.

Nicméně nově narozená žena je dostatečně zranitelná vůči nepříznivým faktorům, proto by měla tyto kroky koordinovat s lékařem předem.

Odstraníme břicho po chirurgickém podání

Plastická chirurgie dělá zázraky a mnoho žen, navzdory nejrůznějším rizikům, se obrací na odborníky, aby odstranily břicho po porodu chirurgicky. To není levné, ale pro mnoho cenově dostupných operací. Oficiálním názvem je abdominoplastika.

Podstatou postupu je odstranění protahování, nadbytečného tuku a utahování kůže. Operace umožňuje obnovit proporce a požadovaný obrys břišní stěny. Abdominoplastika je považována za závažnou operaci, trvá až 4 hodiny, a proto by měla být svěřena kvalifikovanému a zkušeného specialistovi.

Chirurgický břišní tluk není ošetřen až šest měsíců po porodu, po laktaci, s takovými indikacemi:

 • snížení přední stěny břicha;
 • nadměrná akumulace tuku;
 • protahování břišní stěny a divergenci svalů rectus
 • pooperačních jizev v této zóně.

Bez podrobností se budeme zabývat výsledkem operace. Objektivně lze jej hodnotit až po roce. Tentokrát musíte pravidelně navštěvovat kliniku a dodržovat doporučení plastického chirurga.

Abdominoplastika je kontraindikována: s diabetem, těžkou obezitou, srdeční a plicní nedostatečností, přítomností jizev nad pupkem. Nedoporučuje se, abyste udělali břicho, pokud žena plánuje brzo otěhotnět.

Existuje mnoho způsobů, jak odstranit břicho po porodu. Pokud zjistíte "vaše", bude problém vyřešen. Ale je dobré, aby žena věděla a cítila, že je za žádných okolností nadále milována a žádoucí. A milovníci jsou vždy krásní.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.