^
A
A
A

20 základních tipů pro budoucí otce (od těch, kteří byli)

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

 1. Buďte účastníkem těhotenství od samého začátku. To vám pomůže cítit zapojení do toho, co se děje, a nechte ženu vědět, že manželka brát těhotenství vážně a chce jí pomoci.
 2. Další informace o těhotenství a porodu. Přečtěte si tuto knihu a další knihy, přejděte k prenatálnímu poradenství ak výuce plodu. To vám pomůže lépe porozumět tomu, co se děje, a budete moci dát ženě větší podporu. Pokud je člověk informován, je pro něj snadnější klást otázky nebo vyjadřovat své pochybnosti.
 3. Buďte dobrým posluchačem. Muž by měl svou ženu věnovat neomezenou pozornost a poslouchat ji, když mluví. Někdy chce jen diskutovat o situaci nebo o problému. V ostatních případech musí potlačit její pocity. Někdy potřebuje člověka, aby ji uklidnil. Zabezpečte ji!
 4. Měla by být dána ženě, aby věděla, jak může pomoct muži! On také potřebuje obdiv, podporu a pomoc. Je důležité ji nechat pochopit.
 5. Ptejte se a získejte odpovědi. Pokud se některý z manželů o něco zajímá, neměli byste na něho tlačit. Musíme zjistit, co chtějí vědět. Pokud by lékař nebo tým lékařů neposkytl uspokojivou odpověď na otázku, měli byste se zeptat, dokud nebude jasné. Přečtěte si další naše cnm a o těhotenství, články v časopisech a další informace.
 6. Neříkejte svému manželovi, aby přestal dělat starosti nebo se snažil, aby ji nechal vyjadřovat pocity. Oba jsou charakteristické pro těhotné ženy. Místo toho je lepší poslouchat a podporovat.
 7. Člověk by měl být tolerantní vůči jedné ženě: v této době se s ní děje mnoho změn. Pánská trpělivost a porozumění je dobrým způsobem, jak jí pomoci vyrovnat se se změnami, které zažívá.
 8. Měli byste požádat ženu, aby byla tolerantní vůči člověku - je to nová zkušenost, která mu může způsobit situace, které nejsou pro něj blízké. Muž ocení její trpělivost, když se setká s novými situacemi.
 9. Člověk by měl říct ženě, že její tělo je krásné během těhotenství. Měla nové ohyby a měkkost, které možná muž předtím nevšiml. Jeho měnící se tělo odráží vnitřní změny. Není nutné říkat, že se zvětšila a nechala jít o vtipy o tom, že získává váhu.
 10. Yu. Pokud se muž objeví s nějakými známkami těhotenství, nazvaný Kuvad (viz strana 86), nebojte se. To není velmi neobvyklý jev. Muž by měl dát ženě, aby věděla, co se děje, a pak si mohou vzájemně uvědomovat.
 11. Je třeba se pokusit snížit množství stresu v životě na minimum. Manželé se mohou společně zapojit do protistresových cvičení. To mu pomůže.
 12. Měli byste se snažit zachovat romantiku. Manželé mohou společně jít ven na oběd nebo večeři, projít se večer ve volném čase, jít do kina nebo do divadla. Takže můžete jednat před narozením vašeho dítěte.
 13. V případě potřeby musí člověk změnit svůj životní styl, aby podpořil svou ženu. Měli byste přestat kouřit, musíte dělat gymnastiku a jíst správně. Společná práce na tom pomůže oběma manželům vést zdravý životní styl.
 14. Člověk by se neměl účastnit nových projektů, musíte se vzdát dalších povinností, nové pozice nebo účastnit se něčeho, co bude vyžadovat jeho dlouhou nepřítomnost. Muž by měl být tak přístupný, aby co nejvíce sdílel zkušenosti s těhotenstvím.
 15. Muž by měl uklidnit svou ženu, když ji potřebuje. Může se obávat, že něco, co udělala před těhotenstvím, může dítě poškodit. Může si myslet, že nedělá dost pro zajištění zdraví dítěte. Může se obávat, že nemůže být dobrou matkou. To jsou běžné pochybnosti, takže se nemusíte obávat jejích starostí. Měla by sympatizovat a dát důvěru, že ten muž je tady, aby poslouchal, porozuměl a pomáhal.
 16. Pokud je pro muže potřeba útěchu, měl by o tom informovat svou ženu. Muž může být nervózní kvůli tomu, co se děje. Pokud upřímně mluví o svých obavách a pochybnostech, pár dohromady hledá řešení a oba se zlepšují.
 17. Po narození dítěte se člověk musí pokusit o dovolenou. Muž může pomáhat své ženě s dítětem, dokud se nezotaví z porodu, nebo se dokonce rozhodne zůstat doma s dítětem poté, co se matka vrátí do práce.
 18. Měli byste si přečíst materiály o otcovství, číst knihy, sledovat videa a diskutovat s ostatními otci. Navzdory skutečnosti, že žena je častěji zapojena do péče o dítě, neexistují důvody, proč člověk nemůže po narození dítěte vykonávat rodičovské povinnosti.
 19. Nesnažte se být perfektní. Těhotenství je pro člověka novou zkušeností, takže by mu mělo být dovoleno se naučit. Může dělat chyby, ale dělají to všichni.
 20. Manželé by měli užívat toto těhotenství společně. Když se dítě narodí, bude mít mnoho nároků na čas a pozornost rodičů. Manželé by měli používat těhotenství jako čas, který jim byl poskytnut, aby se přiblížili.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.