^

Borůvka během těhotenství: možná nebo ne

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Borůvka je sezónní bobule s mírně kyselou chutí. V létě je skladována pro budoucí použití, aby se v zimě používaly suché, zmrazené a zpracované bobule. Borůvky jsou bohaté na vitamíny, mikroelementy, pektiny. Zvyšuje hemoglobin, snižuje hladinu cukru v krvi a slouží jako podklad pro léky zlepšující oči. Borůvky během těhotenství jsou vynikající dezert, léčebný a preventivní prostředek.

Mohu jíst borůvky během těhotenství?

Většina lidí se ptá, zda je možné jíst borůvky během těhotenství, nevzniká. Je to oblíbené a velmi chutné bobule, skutečný zdroj užitečných přírodních látek. Divoké plody, kvůli nízkému obsahu kalorií, jsou označovány jako dietetické výrobky. Díky této borůvce během těhotenství doporučují odborníci na výživu všem ženám, zejména těm, kteří mají problémy se zrakem a diabetiky.

Čerstvé ovoce a džusy z nich, stejně jako suché listy, se používají nejen k jídlu, ale také jako alternativa k lékům v lékárnách. Pro nachlazení je užitečný čaj ze sušeného ovoce a listů, který vám ušetří viry a teplo. Čerstvá šťáva se doporučuje vypláchnout ústa s angínou a stomatitidou, borůvková šťáva také slouží jako preventivní proti hemoroidům.

Ve starověku byly borůvky nazývány "ovocné bobule"; moderní medicína objevila a uplatňuje svou preventivní účinnost proti nádorovým nádorům.

Infuze sušených listů borůvkové Bush (2 polévkové lžíce. Vařící vody lžíce Cup) je účinné v ekzém, popáleniny, alergické vyrážky, dermatitida naříznuté rány. Po hodině infuze se tekutina používá jako lotion. S těžkými lézemi jsou ponecháni po celou noc.

Výhody borůvek během těhotenství

Přínosy borůvek během těhotenství jsou různé, jsou způsobeny jedinečným složením, chutí, preventivními a léčebnými vlastnostmi - jak ovocem, tak listy. Čerstvé, suché, mražené, kandované jahody používají k přípravě želé, kompoty, džemy, omáčky, zálivky, pečivo, jakož i přírodní plnivo při výrobě zmrzliny a jogurt. Nejužitečnější borůvka v těhotenství je čerstvá.

 • Borůvka způsobuje rychlý pocit sytosti, zabraňuje přejídání a nadváze.
 • Pektiny a kyselina pantothenová opatrně čistí střeva z trosky a zbytků potravin.
 • Vzácná kyselina jantarová a draslík příznivý účinek na srdce a krevní cévy zejména zvyšují elasticitu stěn.
 • Vápník tvoří kostru plodu, chrání zdravé zuby, vlasy a nehty matky.
 • Železo udržuje hladinu hemoglobinu; zatímco stopový prvek z borůvek je absorbován lépe než z lékárenských výrobků.
 • Berry má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, nahrazuje léky proti nachlazení a chřipce.
 • Kvůli schopnosti snížit hladinu cukru, odborníci na výživu zahrnují černé plody v stravě těhotných žen s diabetes mellitus.
 • Lahodné bobule je velmi užitečné pro myopii, konjunktivitidu a další problémy s očima a zrakem.
 • Při gastritidě, peptickém vředu, borůvce zlepšuje metabolické procesy, normalizuje trávicí orgány.
 • Z průjmu ušetří sušené a bobule v cukru nebo borůvkové želé, od zácpy - čerstvého ovoce.

Škody na borůvkách v těhotenství

Škoda na borůvkách během těhotenství je irelevantní, pokud se shromažďuje v místech šetrných k životnímu prostředí a nezneužívejte částku. Protože lahodné bobule mohou akumulovat záření a v nadměrných dávkách - způsobit alergickou reakci.

Nejlepší je jíst na dezert, jako chutné a užitečné zacházení. Chcete-li se ujistit, že nedošlo k žádné reakci, můžete začít s několika bobulemi, zhodnotit následky a poté zvýšit část. S tendencí k alergiím je lepší konzultovat odborníka.

Kontraindikace borůvky v těhotenství s těmito nemocemi:

 • pankreatitida,
 • cholecystitida
 • cholelitiáza.

Berry má choleretické vlastnosti, které mohou poškodit těhotné ženy, které trpí dyskinezí žlučových cest. Účinné látky z borůvek mohou způsobit, že žena má křeče a ostrou bolest.

Doporučuje se rovněž zdržet se borůvek během laktace, aby nedocházelo k výskytu koliky u dětí.

Blueberry forte během těhotenství

Blueberry Fort je komplex vitamínů v tabletách, vytvořený na bázi extraktu z borůvky, biologicky aktivní přísady. Používá se jako další zdroj vitaminů B1, B2, B6, C, dalších užitečných složek. Tablety Blackberry forte

 • zlepšit zrakovou ostrost,
 • přizpůsobit se nedostatečnému osvětlení,
 • aktivovat regeneraci sítnice,
 • zmírnit únavu orgánů zraku,
 • stimulovat syntézu rhodopsinu (vizuální pigment),
 • posilují krevní cévy a zlepšují krevní oběh očí,
 • normalizovat nitrooční tlak.

Přes absolutní výhodu před použitím doplňků stravy je nutné konzultovat s lékařem. Blueberry forte je během těhotenství kontraindikován.

trusted-source[1]

Borovice listy během těhotenství

Listy borůvky v těhotenství se používají místo léčiv v léčbě onemocnění močových a žlučových cest. K tomu je třeba připravit infuzi, užitečnou i pro diabetes (v počáteční fázi).

 • Suché borůvkové listy se nalijí vroucí vodou v poměru 2 lžíce. Lžíce na dvě šálky vroucí vody. Nápoje používané chlazené (doporučená denní dávka - 3 krát, půl šálku).

Listové listy z borůvky (30 gramů na 0,5 litru vroucí vody) se používají jako účinný prostředek pro hemoroidní krvácení (ve formě klystírů). Duchová infuze eliminuje drozd.

Čaj vyrobený z borůvkových listů během těhotenství pomáhá s teplem; jsou zahrnuty do složení bylinných poplatků pro diabetiky.

Existuje také speciální borůvková strava, jejíž podstatou je snižování cukru; Černé plody v kombinaci s kyselými mléčnými výrobky nasycují tělo potřebnými složkami a dávají pocit sytosti. Tato výživa obohacuje tělo vitamíny a podporuje ztrátu hmotnosti. Ale než začnete s borůvkovou dietou, potřebujete poradit se specialistou.

Plody a listy borůvek jsou vynikajícím vitamínem, preventivní, léčebným. Nízkokalorické dietní bobule je užitečné pro dospělé, děti, muže i ženy. V mírných dávkách jsou borůvky během těhotenství velmi užitečné, protože přinášejí maximální užitek a potěšení.

trusted-source[2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.